Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt más is, aki nem...

Van itt más is, aki nem szeretne mindenáron gazdag lenni?

Figyelt kérdés

Imádom az életünket a párommal. Bár most jól megy anyagilag, szinte semmit nem változtattam az életvitelemen.

Ugyanúgy csak annyit veszek mindenből, amennyire szükségem van, legyen az étel vagy ruha. Imádok egyszerűen öltözködni, hétköznapi ruhákat viselni. De minden másban is keresem az egyszerűséget.

Jól esik, hogy kávézóba menni, moziba menni, etc, kiváltság, és nem napi rutin.

Néha elnézem az utcán a nálam jobban öltözött, tökéletesre sminkelt, márkajelzésekbe burkolt lányokat, és elgondolkodok, én is lehetnék olyan, csak épp nem szeretnék.


(első ránézésre szerintem mindenki szegénynek néz)


Veletek is van így? Miért?


2015. nov. 7. 22:04
 1/7 A kérdező kommentje:
kiváltság helyett: különleges alkalom (filmet hallgatok, máshol jár az eszem)
2015. nov. 7. 22:05
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Imádod a párod. Ez a legnagyobb kincs, ha ő is. Nem megfizethető.
2015. nov. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az emberek tulnyomo tobbsege nem akar minden aron gazdag lenni.


Ugyanis a "minden aron" eleg tag fogalom.

2015. nov. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha minden áron nem is azért szeretnék gazdag lenni.
2015. nov. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Aki gazdagságra törekszik, az rettegve fog szembenézni a halállal amikor is eljön az ideje, mert egy dolgot elfelejtett az életben. Szembenézni saját magával.


"Nem a munkád vagy, és nem is a bankbetéted. Nem a kocsid vagy, és nem a tárcád tartalma. Nem egy menő ruha vagy. Egy bohóckodó ganajkupac vagy a világon."


- Harcosok klubja


Nem kell ahhoz pénz, hogy tiéd legyen a világ.

Ismerd meg önmagad, s magadban az egész világot megleled. (Lao Ce)


A pénz egyike a zsarnokok hatalmi eszközeinek, amik a beteg és kiszolgáltatott társadalom irányítására szolgálnak.

2015. nov. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van itt más is. Én a multis munkahelyemet hagytam ott, mert lelkileg/idegileg kikészített.

Most sokkal kevesebb pénzből kell kijönnöm, de minőségileg összehasonlíthatatlanul jobb életet élek. És bár volt olyan időszak, amikor anyagi szempontból elbizonytalanított ez a helyzet, őszintén belegondolva soha, soha, egyetlen másodpercre sem bántam meg a döntésemet.


Mivel azelőtt sem éltem nagy lábon, továbbá az élet apró örömei, az alkotás és a harmonikus családi élet örömei éltetnek, nem nagyon érzem meg a változást.

2015. nov. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gazdag én sem akarok lenni, csak annyira mint te. Nálam a kávézóba, moziba járás luxus kategóriának számít. Örülnék, ha ilyeneket megengedhetnék magamnak.
2015. nov. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!