Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha nem emlékszem a...

Normális, ha nem emlékszem a gyerekkoromra? 21L

Figyelt kérdés

Szegényen és durván bántalmazva nőttem fel, de alig vannak emlékeim. Ez még nem is lenne furcsa, ha 2-3 évről lett volna szó, de így éltem 19 éves koromig. Csak nagyon tompa emlékeim vannak, az is csak akkor, ha erőltetem, hogy emlékezzek.

Messzire költöztem, jó körülmények közt élek, tehát nem kell napi szinten szembesülnöm a múltammal. A szüleimmel is nagyon ritkán beszélek.

Ha kérdezik, mit keresek ilyen fiatalon a világ túloldalán, és hol a szüleim, csak elmondom, hogy kalandvágyó vagyok, és szeretnék még pár országban élni, mielőtt megöregszem (tényleg így van).

Nincs gond a szociális képességeimmel, bárkivel el tudok beszélgetni, volt, hogy teljesen idegen sráccal hülyéskedtünk el az utcán. Van munkám, emberekkel, emberek közt dolgozom, nem frusztrál.

Tudok a múltamról érzelmek nélkül beszélni, ha szeretnék, de tényleg homályosak az emlékeim, nehéz őket felszínre hozni, és a mindennapi életben sosem jutnak eszembe.

Szóval, olyan, mintha mindig is átlagos életem lett volna, mint most.


Normális ez?


2015. nov. 8. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, normális. A traumák, negatív élmények elleni védekezés lehet ez, és nincs vele semmi baj.
2015. nov. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rendben vagy!Az emlékek megmaradnak ha jo,rossz,de az a mult! Foglalkozz a jövövel és légy boldog.

szia.

2015. nov. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1

Ezt a baromságot.

Nem normális, mert emlékezni kell jóra,és rosszra is.

A jó evidens.

A rossz emlékeket,vagy traumás emlékeket az ember akkor dolgozta fel,ha emlékszik rájuk,kiborulás nélkül fel tudja idézni őket,tudja hová tenni, mi miért történt az életében,a múltjában.

2015. nov. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Össze kell rakni,mint egy puzzlet.

A gyerekek gyerekkorban is a "felejtéssel" oldják meg,kizárják a tudatukból a rosszat.

Felnőttként is ezt tenni, nem szerencsés, mert ez olyan,mint egy vírus,benne él az emberben,és belülről bomlasztja.

Ezért kell szembe nézni vele,és megérteni a miérteket, feldolgozni a múltat,akkor lehet tovább lépni.

2015. nov. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!