Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit tennetek, ha halalos...

Ti mit tennetek, ha halalos betegek lennetek es tudnatok par evek vannak hatra?

Figyelt kérdés

(Elore is bocsi a helyesiras miatt mert nem magyar szarmazasu vagyok, de magyar szulok)


Szereto csalad van, szerelem van, sok barat, sok torodes mindenkitol (tudjak hogy halalos betegseg van). Halaltol nem felek csak szivem nem birja belegondolast hogy mit kill ereznijuk majd a szeretteknek. Sok sirasroham, mert nem igazsagos hogy nem tudok sok idot tolteni szerettekel mint mas. Alvas nem jo 2-3 ora alvas tudok atlagosan, valamikor 6-7 ezert sok gondolat mindig fejemben van es ramjon a szomorusag amiutan altalaban siras. Megegyszer mondom halaltol nem felek csak a szertteker aggodok mert anyira aranyosak es ok a minenem mindent koszonhetek nekik. Valoszinuleg ez a betegseg nem visz el hamar, de akkoris igy elni nagyon nehez. Utazunk neha, mert imadom utazni, de oszinte mondom nem tul jo mert sok alkalommal rossz kozerzetem van. Az idot nem akarom hogy gyorsan mennyen de nem tudok sokat csinalni ezellen. Ti mit csinalnatok a csaladotokal? Foleg ugy hogy nem tudod 1 ev vagy 5 ev van, vagy keveseb, tobb kicsit.



2015. nov. 9. 03:02
1 2
 1/14 anonim válasza:
ez nagyon szomorú ami veled történik..nem könnyű az ilyen helyzet..én a helyedben minden egyes percemet a szeretteimmel tölteném..és sok közös emlékeket csinálnék hogy mindig emlékezzenek rám..meg csinálnék egy bakkancs listát és ösze szedném azokat a dolgokat amit az életemben meg akartam valósítani.. ezeket halálom előtt feltétlen megcsinálnám...
2015. nov. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hoyg milyen betegséged van? (Mert nem egészen mindegy, hogy milyen állapotban töltöd a hátralévö idöt - ágyban fekve, vagy magyjából megszokott életmód mellett)


1. Ha csak egy orvos állapította ezt meg, akkor feltétlen keress fel még legalább egy, de inkább két-három másikat is. Ugyanis ö is tévedhet, én csak akor venném ezt komolyan, ha többen is megerösítik.


2. Az ilyen diagnózis elég problémás, mert több (elég sok) olyan eset van, amikor 2-4-6 évet mondtak az orvosok, és az illetö már több, minz 10 éve él komolyabb nehézségek nékül.


3. Egyébként nem foglalkoznék ezzel egyelöre, mert lehet, hogy a betegséged miatt pl. 5 éved lenne, akkor ezt úgy töltsd el a családoddal/barátaiddal, hogy mindenkinek szép legyen.


4. Egyszer mindenkinek meg kell halnia, és ezt a családod is tudja (mégha nincs is elötérben).


5. Amennyiben több orvostól is azonos diagnózist kapsz, akkor a helyedben beszélnék a közeli hozzátartozókkal, hogy ne legyen nagyon váratlan a hír. De utána élnék, ahogy eddig és igyekeznék a hátralévö idöt úgyelni, hogy nekem is meg a hozzátartozóimnak is pozitív legyen.

2015. nov. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Főnökömnek a szíve jobb és bal kamrája közt van egy lyuk, az orvosai szerint 20-on évesen meg kellett volna halnia, most 70 múlt.

Sokat agyaltam már ezen, de sajnos az ilyen kérdésekre nem tudok mást válaszolni, mint, hogy a lehetőségeimhez mérten próbálok úgy élni, hogy ne kelljen azon agyalnom, mi az amit megtennék, ha halálos beteg lennék, így is próbálok megtenni mindent.

Annyi, hogy ha még akkor életben lesz a volt töritanárom, őt lehet, hogy megkínoznám.

2015. nov. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is agyaltam már ezen. Én most is igyekszem minél több időőt otthon tölteni. Én ugyanúgy élnék, mint most. Kivéve, hogy neem idegesíteném magam, hanem csak a jó pilanatoknak élnék.
2015. nov. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én minél több időt szeretnék eltölteni a családommal kellemesen.

Figyelnék, hogy ne sírjak előttük, ne boruljak ki. Mert ha már ilyen kevés időnk van, akkor azt ne sírással töltsük.

És persze azért közben reménykednék, hogy van valami megoldás az én problémámra. Volt már olyan, hogy valamit nem tudtak kezelni, aztán 5 év múlva meg már igen.

2015. nov. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
bakancslista ...
2015. nov. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Megpróbálnám még egy kicsit élvezni az életet és közben úgy intézni a dolgaimat, hogy azok minél kevesebb gondot okozzanak majd az örököseimnek. Pl. a felesleges ingatlanokat eladnám , az ingóságokat eladnám amit lehet és már nem használok a többi felesleges cuccaimat kidobnám vagy ajándékoznám.
2015. nov. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tolem nem sokat orokolnek csak 1995ben szulettem
2015. nov. 9. 12:05
 9/14 anonim ***** válasza:
addig jó, amég nem tudok róla. ha már tudnék róla, akkor másnaptól úgy élnék mint egy mosogatórongy, kedvtelenül.
2015. nov. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Latom valaki kerdezte mi bajom, szervi gondok sziv beteg vagyok vesem is beteg. Rossz allapotban van nem menthetheto valoszinuen
2015. nov. 9. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!