Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kéne saját ház, tök...

Miért kéne saját ház, tök szuper fizu egy gyerekhez?

Figyelt kérdés

Egy csomó helyen azt olvasom,hogy alap feltétel egy babához,hogy legyen egy saját ház,minimum 300.000ft pénz bevétel és stb.

Na de mi van azokkal a párokkal akik mondjuk albiban laknak,vagy nincs saját házuk? Gyárban melóznak havi 90.000ft nekik ne legyen gyerekük?

Régen sok ember egy házban lakot a szűlőkel és úgy szűlt vagy mittudomén...külföldön sokan albiba laknak gyerekkel..gondolom,hogy nehéz felnevelni egy gyereket és sok pénz,na de most komolyan ne válaljak gyereket amíg nincs házam stb .Szóval ha 30 évesen érem el azt a szintet,hogy adott minden akkor 50 évesen megyek a gyerek ballagására?:) itt már túl bele van rögzűlve az emberekbe ez a "norma" más csak úgy pottyogtatja a gyerekeket,míg a magyar nők meg várják a tökéletes életet és majd utánna jöhet a baba( pedig ez az élet lényege) pedig nem tudhatjuk mit hozz a jövő...


2015. nov. 12. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
egy gyerek nagyon sok pénzbe kerül, mindegy, hogy albérletben lakik a szüleivel vagy saját házuk van tele otp-ve. minnél nagyobb a gyerek, annál nagyobbak az igényei és annál több pénzbe is kerül. sok helyen még úgy nől fel a gyerek, hogy mindig csak ezt hallja: nekünk nincsen, nekünk nem tellik rá, milyen rossz lehet ez egy gyereknek, mikor a többi haverjának barátnőnek minden marhaságuk meg van véve. fel lehet nevelni többféleképpen is egy gyerket, úgyis, hogy minden megvan véve, amit szeme szája megkíván, meg úgyis, hogy erre sem tellik, arra sem tellik stb.
2015. nov. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

Akik potyogtatják a gyereket, azok a cigányok, ha te az vagy akkor hajrá. Messzemenőkig támogat az állam ebben.


Én nem fogok a semmire szülni.


Lakást bármikor felmondhatják, kisgyerekesként meg lehetetlen albérletet találni!100ból kb 1 az, aki kiad ilyet.


Fizetés: 90e a megélhetésre sem elég, ha még albérletben is laksz. Illetve a gyárban, multinál nem fogadják el azt az indokot, hogy nem mész be melózni, mert beteg a gyerek. Úgy kitesznek, hogy a lábad nem éri a földet.


Na most kisgyerekesként melót sem fogsz kapni ha kirúgnak! Kb mit az albérlet.


Szóval ha nincs melód, nem lesz hol laknod és gyerekkel együtt mehetsz a híd alá.. ja nem, a gyereket elveszik és nevelőintézetbe kerül.


Ha nő vagy, mert gondolom az, akkor keress egy gazdag pasit aki el tud tartani és szülj gyereket.

2015. nov. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szóval..azért ne legyen gyerekem,mert neki nem lehet az ami az ismerőseinek? Sok ilyen van..mindig is sok ilyen volt..és általában megértik a gyerekek,majd ha meg nagyobbak lesznek,elkezdenek maguk is tenni is azért,hogy legyen nekik is.

Ez a mindent megadunk nekik( mert,hogy másnak is van) szerintem semmi értelme.

2015. nov. 12. 20:32
 4/12 A kérdező kommentje:

2

És nem félsz,hogy lehet már 60 éves leszel,mire a gyereket még csak talán meghàzasodik?

Ha csak vársz?

2015. nov. 12. 20:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy ne szülj gyereket az utcára csupasz seggel. A cigányok is mind ezt teszik. Ezzel semmi gond nincs. Vagyis van, de az más kérdés. Szóval persze, aki csóró és nincstelen, az nyugodtan vállalhat gyereket. De vagyunk páran, a tanult réteg, akik a semmire nem szeretnénk gyereket vállalni. Nem értem hol itt a gond. Te bármikor szülhetsz, akár 4-et, 5-öt is. Mire ballag a 8 általánosból, te is leérettségizel, nincs itt gond. Csak nem mindannyian vagyunk ilyen felelőtlenek.
2015. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#4


Nem! Ha 30 éves koromig nem tudok megteremteni a gyerekhez szükséges anyagi hátteret, akkor nincs miről beszélni, nem is lesz gyerekem! A Föld így is úgyis lassan túlnépesedik. Nem rajtam múlik az emberiség sorsa. Sz@r gyerekkort meg nem kívánok a saját gyerekemnek! Azért hogy legyen, mert a barinőimnek is van, az megint csak nem érdekel!

2015. nov. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Sunshinedoll ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy alapbevétel, de ha valaki tényleg önszántából vállal gyereket (és nem azért, mert nem tudja fizetni a fogamzásgátlót, vagy az oktatást pl), az tudja, hogy egy gyereknek milyen igényei vannak, milyen kötelességgel járnak a gyerekek, stb. Ha nem biztos, hogy etetni tudja azt a gyereket, és elkerülheti a gyerekvállalást, akkor kerülje el.
2015. nov. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

5

Nem csak a 'tanult réteg' nem vállal be gyereket,mert nem adottak a feltételek.

Ebből a válaszodból az jönn le,hogy te nagyon el vagy szálva magadtól...

Nyugi,nincs gyerekem és 28 vagyok és nem cigány.Jah és nem vagyok olyan tanult( van 2 szakmàm)

De veled ellentétben én nem nézzem tanulatlanoknak azokat akik azért szűlnek gyereket,mert ez az élet része és mert szeretnének.És reménykednek,hogy jobb lesz az anyagi helyzetűk egyszer,mert ez miatt nem akarnak lemaradni a babáról.

2015. nov. 12. 22:59
 9/12 A kérdező kommentje:

7

Honnan tudhatnám előre,hogy mi lesz?

Lehet most sok pénzem,ha elfog úszni később és lehetek szegény,de később lehet sok pénzem is.

2015. nov. 12. 23:03
 10/12 A kérdező kommentje:

Mindegy...

Én gyereket akarok és lesz is!

Boldog párkapcsolatban élek több éve,saját házam nincs de van hol laknunk! A fizunk változó..és már úgy érzem sokat vártam.

Hívhatok cigánynak meg tanulatlanak,de nem érdekel,mert nekem is megvan a véleményem az ilyen emberekről.

Szóval..jó gyűjtögetést,majd 35 évesen első gyerek,unokàkat már nem láttod,stb persze,ha lesz egyáltalán...

2015. nov. 12. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!