Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » AZ USA-ban miért csinálnak...

AZ USA-ban miért csinálnak ártatlan bárányokat a kövérekből?

Figyelt kérdés

Láttam egy műsort, melyben egy csomó ember szerepelt, aki az életviteléből adódóan brutálisan elhízott. Mindegyik sírt, meg síró szemekkel mondta a kamerának, hogy meg fog halni ha nem változtat, stb, és persze mindegyiket lefogyasztották valamennyire, kis étrendváltozással, de RENGETEG műtéttel.


És nem ez az egyetlen ilyen műsor. Mire jó ez? Ezek az emberek, akik a műsorokban szerepelnek, mind azért híztak el, mert nagyon sok kalóriát ettek meg egy nap. A többségüket már tolókocsiban kellett szállítani, és nem egy olyan volt, aki síró szemekkel mondta, hogy ez neki milyen rossz, miközben tömte magában az olajban tocsogó műkaját.


Nem vagyok kövér ellenes, nincs bajom a kövérekkel, de szerintem undorító ez a képmutatás. Ez a műsor csak azt sugározza, hogy "nyugodtan hízz el, majd a sok műtét helyrehoz, és sírhatsz a kamerákba az embereknek pénzért a műtétre".


Ti mit gondoltok ezekről?

Csak engem háborít ez fel?


Effektíve úgy állítják be az egészet, mintha ők nem tehetnének semmit arról, hogy napi 5-10 ezer kalóriákat esznek. A családjuk is sír, meg aggódnak, közben ők hozzák nekik a zsírosabbnál zsírosabb, olajosabbnál olajosabb, kalóriadús kajákat.



Ti mit gondoltok?

Mi az őszinte véleményetek? Kíváncsi vagyok.



2015. nov. 15. 11:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom ezzel próbálják ösztönözni a buta embereket arra, hogy nyugodtan vásároljanak jó sok élelmiszert, a bio termékekkel meg ne foglalkozzanak.

De amúgy, szerintem is gusztustalan.

Én olyat láttam, ahol a nő már felállni sem tudott, egész nap csak az ágyban feküdt vagy ült. A családtagok meg táskaszám hozták neki a csokit, cukrot, mirelit gyors-kész kaját, bevittek neki egy ilyen olajsütőt is. Majd még a család panaszkodott, meg könnyezett, hogy félnek, hogy meghal, meg mi lesz így vele.

Én meg gondoltam egyből: basszus, ti etetitek halálra, ti asszisztáltok hozzá a legjobban. Mondta a testvére, vagy kije, hogy ha nem hoznak neki, akkor dührohamot kap, vagy micsodát.

És? Mit tudna csinálni? Felkelni sem tud :D


Szóval nem csak az adott ember a hibás, gyakran a szülők asszisztálnak hozzá a legjobban.

2015. nov. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Egy kereskedelmi tévé abból csinál műsort, amiben pénz van. Az USA-ban népbetegség az elhízás, az extrém kövérség sem ritka, így aztán számítani lehet a nézettségre, így a profitra is. Rég elmúlt az az idő, amikor még etikai szempontokat, közszolgálatot és hiteles tájékoztatást (is) vártam kereskedelmi tévécsatornáktól.:-)

Az, hogy mi az üzenete, egy dolog, viszont ezeket a műtéteket a legtöbb ember nem engedheti meg magának, a műsorba se kerül be mindenki. Ha csak annyit elérnek, hogy a kövérséget súlyos problémaként mutatják be, amitől szabadulni kell, már történt valami kis pozitívum.

2015. nov. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Az előttem szóló mindent leírt!
2015. nov. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kereskedelmi TV, de azért durva, hogy a család sír a legjobban, mikor ők asszisztálnak az egészhez.
2015. nov. 15. 12:19
 5/17 A kérdező kommentje:

Meg azt nem értem, hogy sokan panaszkodtak, hogy hogyan elhíztak.

De ezt nem vették előbb észre? +50 kilót nem vettek magukon észre, csak akkor tűnt fel, mikor 200-300 kilók voltak?

2015. nov. 15. 12:20
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Az ennyire elhízott embereknek egyébként nem szabad drasztikusan megváltoztatni az étrendjüket, sokáig kell azt az olajos műkaját ennie, csak egyre kisebb mértékeben, és szép lassan áttérni a szénhidrát szegény táplálkozásra.Idegrendszeri problémák, és így igaz, dühroham, dühkitörés, agresszivitás jelentkezhet náluk megvonáskor,ami kegyetlen rossz. De amúgy én sem értem soha, hogy lehet ennyire elhízni, amennyiben ez nem hormonzavar. De Amerika már csak ilyen, hambin, kólán és mogyoróvajon élnek, jobban érdekli őket az élvezet, mint a betegségek kockázata.
2015. nov. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%

"és így igaz, dühroham, dühkitörés, agresszivitás jelentkezhet náluk megvonáskor,ami kegyetlen rossz"


Az ettől való félelmet azért nem értem, mert amit én láttam, ott is ettől féltek, miközben az illető megmozdulni sem tudott már, csak ült az ágyban. Kapjon dührohamot, úgysem tud semmit csinálni, én ezen a véleményen vagyok akkor, ha az illető csak panaszkodik, de nem hajlandó változtatni az eddigi életvitelén.

Azt meg én sem értem, hogyan lehet ilyen kegyetlenül elhízni, mert ha az illetőt nem is érdekli, legalább a rokonai, testvérei, szülei gátat szabhatnának neki, nem pedig táskaszám hozni a mérget neki.

2015. nov. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%

Gondolom, a rokonok se voltak nádszál karcsúak.:-)


Amikor tájékoztatni akarsz valakit arról, hogy ez vagy az a szokása miért veszélyes vagy rossz, nagyon fontos, hogy úgy csináld, hogy biztosan megértse. Még jobb, ha tudsz olyan szemléltető eszközöket használni, amik erős érzelmi reakciókat váltanak ki. Rengetegszer előfordul, hogy az orvos/nővér/rokon/barát elmondja szépen, értelmesen, hogy mi a baj, de nem az illető "nyelvén", egyszerűen be sem jut az infó. Erre pl. jók lehetnek akár még az ilyen műsorok is, hogy azoknak, akiknek így kell, közvetítsék az üzenetet. Van benne tenger könny, fájdalom, aztán sikerélmény, ami a lefogyásból adódik. Ha nézel amerikai filmeket, nem csodálkozol, hogy így kell - félreértés ne essék, nem az USA az egyetlen, ahol marketingfogásokkal érdemes fontos üzeneteket közvetíteni.:-)

2015. nov. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Azt gondolom, hogy sz*rt se értesz hozzá.

Az ilyen elhízások mögött általában valamilyen trauma áll. Az evés eltereli a figyelmet, és pavlovi reflexként működik mint nyugtató.

Az extrém túlsúlyt máshogy nem lehet helyrehozni mint a műtét. Nem mozoghat, mert az izületek azonnal szétmennek, vagy elesik és meghal, mert fel se bírják emelni, vagy ami rosszabb széttöri magát.

Úszni meg minek vigyék, amikor bemenni se tud meg, hogy jön ki?..

A kaja olyan mint a drog, ha rákattansz szinte lehetetlen abbahagyni, mert kevés rosszabb érzés van mint az éhség.

A pénzre sírás meg téves. Amerikában állja a biztosító az extrém túlsúlyosok kezelését.

A család szerepét tekintve is egyszerű a dolog. Mi mást tehetnének?

Adjon neki salátát, és hallgassa ahogy szenved? Még nem tudod mit meg nem tud tenni egy extrém túlsúlyos a kajáért, hogy a hatalmas éhségét csillapítsa.


Az a véleményem, hogy jobb megakadályozni az elején. Azonban ha megtörtént nyugodtan használják az adómat rá, hogy meggyógyítsák és újra normál ember legyen.


A kövérség egy ádáz dolog, ha nem voltál valaha benne soha nem tudod meg milyen is az belülről amikor tudod, hogy nem kéne de majd megőrülsz. Vagy amikor valaki cikiz, stb. Nem könnyű a sport se, köss magadra 100kg nehezéket, még guggolni se tudnál nemhogy tornázni....


Mély a téma, és sok a pro-kontra, csak igazán az tudja aki tényleg benne volt/van.

2015. nov. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Persze, trauma. Gyártsunk rá betegséget, még véletlenül se az életvitel miatt hízott el valaki.

Pont mondta az egyikben az orvos is, hogy elég sokan kezdik ráfogni a kövérségüket betegségre, mert így könnyebb, és magukat nyugtatják, hogy nem ők tehetnek róla.

2015. nov. 15. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!