Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha én elítélem azokat az...

Ha én elítélem azokat az embereket, akik másokat elítélnek, akkor én magamat is elítélem? És ha igen, akkor miért nem?

Figyelt kérdés
2015. nov. 16. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha mindenkit elítélsz aki akárkit elítél, akkor igen.


Ha csak azok, akik vallás, származás, bőrszín alapján ítélnek el embereket, akkor nem, mivel te ezek miatt a dolgok miatt nem ítélsz el senkit.

2015. nov. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Szubjektív, hogy mi a jó és mi a rossz, ezért bárkit ítélsz el, nem fog veled mindenki egyet érteni.

Előző példájával élve, ha elítélsz valaki mert rasszista az ugyanolyan elítélés, mint ha elítélsz valakit mert cigány vagy zsidó. Aki megöl egy gyilkost az is gyilkos lesz, nem életmentő.

2015. nov. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A származást és a gondolkodást viszont nem szabad összemosni, hiszen a gondolkodásunk közvetlenül határozza meg a cselekedeteinket.


Azért elítélni valakit mert roma, zsidó, szláv, távol-keleti, stb, közel sem olyan dolog, mint azért elítélni, mert fasiszta, cionista, liberális, soviniszta, antifasiszta, stb.

2015. nov. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálam a 2-esé a pont. De. Ha én elítélek mondjuk pl. egy állatkínzó valakit, hisz aljas dolgot művelt, miért is kéne magamat is elítélnem?
2015. nov. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Itélni nem a Te dogod, szeresd embertársaidat!
2015. nov. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
dolgod (bocsi)
2015. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!