Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lenne esélyem még nőni vagy...

Lenne esélyem még nőni vagy már elérhettem a végleges magasságomat?

Figyelt kérdés

17F vagyok (nemsoká 18) 159 cm-es magassággal.

1 év alatt mindössze csak 1 cm-t nőttem.

Anyum magassága: 154 cm

Apum magassága: 156 cm

Vajon nőhetek még vagy már elérhettem a végleges magasságomat? Nagyon nem tudom elfogadni férfi létemre ezt a magasságot... :(



2015. nov. 18. 20:45
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ha ez még számít: 47 kg vagyok.
2015. nov. 18. 20:47
 2/20 anonim válasza:

Az emberek addig nőnek, ameddig a csontjaik is képesek nőni. Ez a serdülőkor végeztével leáll. Nagyon fontos, hogy sok kalciumot és D vitamint fogyasszon az ember születése után 3 éves koráig és serdülőkorban, mert ekkor megy végbe a legintenzívebb növekedés. Mivel 17 éves vagy ezért lassan eléred a serdülőkor végét sajnos. Megpróbálhatsz odafigyelni arra, amit fentebb írtam, de csodára már ne számíts.


Emellett a genetika is számít és a szüleid viszonylag alacsonyak, ami szintén hat arra, hogy mekkora max magasságot érhetsz el.

2015. nov. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ha abból indulok ki, hogy én 16 éves korom óta 170 vagyok (most vagyok 23) és a szüleid is ilyen hihetetlenül alacsonyak, nem valószínű, hogy már fogsz nőni, de akkor sem számítana sokat, mert +10 centivel is rosszul éreznéd magadat. Egyébként nagyon sajnállak téged, mert nekem 170 centivel is pokolian nehéz az élet (párkapcsolat, társasági élet, karrier, önbizalomhiány), elképzelem, hogy neked mennyi hátrányod származhat belőle. Egyébként most lehet bunkó leszek, de az ilyen esetekre szoktam mondani, hogy sok embernek nagyon végig kellene gondolnia a gyermekvállalást, mert ez egy felelősségteljes dolog és bele kellene gondolniuk, hogy a gyermeknek később milyen hátránya származhat a rossz genetika miatt. Az én szüleimnek is végig kellett volna gondolniuk. Igaz én csak szimplán kórosan alacsony vagyok, de te ne haragudj, hogy ezt mondom, de törpe vagy. Amit még tehetsz, hogy azonnal elmész egy endokrinológushoz és megpróbálsz lobbizni nála, hogy valamilyen GH terápiát alkalmazzon, de ez nagyon bonyolult dolog, mert csak indokolt esetben hajtják végre és a finanszírozásáról sincs információm.
2015. nov. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem fogsz nőni valószínűleg. Én is ilyen csodás genetikát örököltem, 166 cm. Bár emellett magas vérnyomás, parkinson, alzheimer, és szívelégtelenség is van a pakliban, amik közül még nem jelentkezett egyik sem. És csodálkoznak, hogy miért nem akarok gyereket.
2015. nov. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Utolsó: hány éves vagy és mi a nemed?
2015. nov. 18. 22:13
 6/20 anonim ***** válasza:
18/F
2015. nov. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Na és te tudtál már találni ideális lányt, akivel együtt lennél? Én képtelen vagyok a magasságom miatt... Nekem meg azért csodálkoznak, hogy miért nincs barátnőm...
2015. nov. 18. 22:48
 8/20 anonim ***** válasza:
Zavar a magasságom persze, de nem emiatt. Nem vagyok éppen egy adonisz típus :D
2015. nov. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
22 éves korodig még elég sokat fogsz nőni. Szedjél rengeteg multivitamint! Egyél változatosan és sokat!
2015. nov. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Én lány létemre 177 cm vagyok,cserélnék szívesen :d
2015. dec. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!