Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember el tudja fogadni a...

Az ember el tudja fogadni a halált?

Figyelt kérdés

Többször voltam depressziós, gyakori pánikorohamokkal küzdök, lélekromboló környezetben nöttem fel. Az egészségem nagyon gyenge lábakon áll, szívproblémáim és sok lelki eredetü szervi problémám van, emellett a munkàm is leépít.

3-4szer voltam eddig halálközeli állapotban, éjszakáztam az intenzíven, ez utóbbi is a szívem miatt. Sokszor megkapom, ha valakinek elmondom, hogy tartóstejet már ne vegyek, ill ne alapítsak családot, ne tervezzek.

Azt sem tudom elfogadni, hogy az egészségügyi kockázatok mellé ott a baleseti kockázatok, vonat/autó/vagy akár konyhai baleset. Emellé mindenütt vannak àmokfutók, merènylök, terroristák...jó, lehet mondani, hogy az utóbbiakkal nagy balszerencse kell összefutni, de ki tudja, mikor kattan a szomszédnak/a postásnak/vagy mikor raboljàk ki a munkahelyem.

Van bármi, ami megkönnyítheti ezt elfogadni?


Nem érdekelnek a materiális dolgok, nem a pénzt sajnálom, hanem a tudat bánt, hogy a halál után nincs semmi


2015. nov. 20. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Erre találták ki a vallást...

Én nem parázok a haláltól, meghalástól, csak a hosszú szenvedéstől. Megölném magam, ha sokáig kéne szenvednem. Amitől jobban félek az a megbénulás, hogy másnak kell etetnie, gondoznia, kitörölnie a seggem és én még csak fel sem tudom akasztani magam.

Szóval, szerintem ne parázz azon, hogy nincs semmi a halál után, most még felesleges, akkor meg már úgyis mindegy. Amúgy meg lehet, hogy van ott valami, csak onnan még senki nem jött vissza, hogy elmondja.

2015. nov. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első jól megírta. A halál után nincsen semmi, és ez így van rendjén. Én is inkább attól félek, hogy lenyomorodom, megvakulok és így tovább, mert ezek olyan dolgok, hogy tulajdonképpen életben vagy, de nem élsz. Szóval ne félj a haláltól tényleg, mert nincs ott semmi és a semmi pedig a legjobb dolog. Nem érzel, nem fáj, tehát abszolút nem kell ez miatt idegeskedj. :)
2015. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Együttérzek veled, megértem, hogy nehéz az életed.

A logika az, ami segíteni tud, de ha depressziós vagy, akkor van úgy, hogy nehezebben esik a gondolkodás az embernek.


Ha logikusan végiggondolja valaki, akkor az utolsó mondatod önellentmondás:


"Nem érdekelnek a materiális dolgok, nem a pénzt sajnálom, hanem a tudat bánt, hogy a halál után nincs semmi"


Ugyanis ez materialista felfogás: szerinted csak a matéria van, azon kívül nincs semmi.


Merő tévedés azt vélni, hogy aki nem vallásos, az mind azt gondolja, hogy a halál után nincs semmi.


Ha logikusan végiggondolod, hogy az ég egy adta világon MINDEN CIKLIKUS, akkor hogy a viharba volna semmi a halál után...?


Még a test is örök, csak van, amikor kevesebbet változik ( amíg dobog benne a szív, ekkor is változik, csak viszonylag keveset), és van, amikor jelentősebben változik (bekerül az ökoszisztéma körforgásába a lebomláson át, tehát átalakul, nem vész el).


Ezen felül logikus, hogy az érzékszervein korlátozottak és szubjektíven közvetítik a valóságot, tehát rengeteget torzít és eltakar az érzékelésünk. És pl van, amit a denevér hall (ultrahang), az ember nem hallja. ÉS van, amit az ember érzékel jobban, pl színek, de egyes állatok fekete-feháren tudnak csak látni.


Ha tehát az érzékeink alapján nem következtethetünk arra, mi a valóság, akkor arról ,hogy nem tudod, mi van a halál után, CSAK MERT NEM LÁTSZIK (érzékszervi korllátaink), akor nyilván erősen sántít az az elképzelés, hogy a halál után nicsn semmi. EZ IS ezt mutatja.


LOGIKA.


NEM vallás.


Kitartást neked! Ha megpróbálsz logiksuan gondolodni, akkor egyre jobban érted a dolgokat.

Aki egyre jobban réti a doglokat, az egyre jobban képes ellenállni a szenvedésnak.


___________



Más kérdés, hogy milyen fokú a szenvedése adott időszakban, adott embernek.

Emiatt , logikus módon, értelmetlen egymással összehasonlítani abszolút módon, az emberek lelki tűrőképességét, mert van, aki alig kap nehézségeket, mégis közepesen szenved és van, akinek sokkal nagyobb a tűrőképessége, de hússzor nagyobb terhe van, és ezért valamivel nehezebben viseli, mint a másik-

->

Logikus módon mégis annak nagyobb a lelki tűrőkéepessége E PÉLDÁBAN, aki valamivel nehezebben viseli A SAJÁT szenvedését.

2015. nov. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs az elírásokért. Szenvedek a billentyűzetemmel...
2015. nov. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!