Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A vadászatban az állatok...

A vadászatban az állatok megölése vagy a fegyverek használata vagy a természetben levés az élvezetes?

Figyelt kérdés
2015. nov. 20. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Én nem vadászok, de sok vadászt ismerek és vadászaton is voltam már. Nem hiszem, hogy az állatok leölése az élvezet. A természetszeretet az viszont tényleg alap. A vadászok többsége mezőgazdaságban dolgozik, állatokat tart, vadőr. A fegyvereket is szeretik, de úgy vettem észre, hogy itt nincs az a kimondott nagy fegyvermánia, amit pl a fegyőrök között tapasztaltam. Persze ez csak amit én tapasztaltam, nyílván személyiség válogatja. Szóval a kérdésedre a válasz: inkább a természetben levés.
2015. nov. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem mind három egyszerre. Én horgász vagyok nem vadász. De egy gyönyörű parton ülve az éppen bevetett horgászcuccaimmal pecázva ha fogok egy halat az eszement jó. Akkor ölöm meg a halat ha haza is viszem és meg is eszem. A vadászatban nem feltétlenül az ölés ami boldoggá teszi a vadászt hanem a sikerélmény hogy leterítette a vadat. Vannak vadász barátaim, ha nem lőnek le semmit is mosolyogva mennek haza mert volt pár boldog percük amit a lesen tölthettek. Tehát nem az állatok megölése okozza az örömöt nekik hanem az egész úgy az elejétől a végéig.
2015. nov. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Személyfüggő.
2015. nov. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Női vadász vagyok, ráadásul egy hivatásos vadász párja. A mindennapjaink részét képezik a vadászattal kapcsolatos dolgok és teendők, a természet szeretete, az állatok megfigyelése és a róluk való gondoskodás.

A fegyverhasználat nálunk másodlagos, inkább csak egy eszköz, mint pl. egy jó keresőtávcső vagy egy lőbot.

Számomra az is élvezetes, amikor órákat csak ücsörgünk egy lesen és szimplán kikapcsolok.

2015. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Sziasztok!

Ezen már én is gondolkodtam mikor jövet-menet közt láttam a vadászokat gyülekezni.Nem akarom elhinni,hogy a gyilkolásban nem lelik élvezetüket.Mert másképpen miért csinálnák,kényszerből?

Kimennek etetni ami nagyon jó pláne télen utána meg kedvtelésből halomra lövik őket sokszor bepiálva és minden etikai korlátot átlépve.

Szóval számomra ez a természetszeretet,téli etetés utána meg vadászat ez egy "vaskarika fából".

Én küzdősportoló vagyok ahol keményen tanítják az élet védelmét,tiszteletét legyen az ember vagy állat.Ez miatt már sajnos volt összetűzésem ittas laza gyerek vadászokkal amit nem én kezdeményeztem...de ez más történet.Ha valakit érdekel elmesélem.:)

Már előre látom a kérdéseket,hogy a húsevéssel hányadán állok?Igen eszem húst de a szükség és létfenntartás más kategória mint az élvezetből történő öldöklés.

Nem akarok senkit megsérteni ez csupán az én véleményem.

2016. jan. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A vadászatra is szükség van, nem csak a vadászok élvezkedéséről szól. Mivel nincsenek hazánkban csúcsragadozók, szabályozni kell az állományt.
2016. jan. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!