Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért jellemző,...

Szerintetek miért jellemző, hogy üzletekben eladók, éttermekben személyzet- gyakran bunkó, nagyképű, lekezelő, nem kedves, nem udvarias és kézséges. -Magyarországon? Ha már nem tanították ezt meg nekik, a főnökeik miért nem várják el tőlük.

Figyelt kérdés

Éltem külföldön (AUsztria, Németország, Anglia) éppen ezért lep meg mindig újra és újra ez, ha belebotlok ilyenbe. Túl tudok rajta lépni, nevetek rajta de azért..

Persze, előfordul itt is kedves, és van üzletlánc, ahol ez észrevehetően elvárás), de leírhatnék több szitut az ellenkezőjére.



2015. dec. 8. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Én is sokszor tapasztalom ezt..

Nem értem sokan mit keresnek a vendéglátásban..

Nálunk a COOP ban már oda sem megyek a hús pulthoz,mert az ottani eladók,hát...

Dolgozztam vendéglátásban,nem is egy helyen,hát ne tudja meg senki a pincérek milyenek,amint megy az ételedért,te és a családod a fő téma..( nagyon durván tudják a jó arcukat mutatni)

Sajnos,több olyan helyen jártam,ahol bunkók voltak és nem értettem,hogy mit keresnek egyáltalán ott??

Vannak kivételek,vannak normálisak is csak nem olyan sok.

2015. dec. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem jellemző,de előfordul. Itt nagyreszt minimálbérbe belekeseredett emberek vannak.
2015. dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert irreálisan keveset keresnek egy vételenül hosszú és igen fárasztó (pakolás, folyamatos állás, hajlongás, vagy épp az anyagi felelősség terhe) munkáért. Ráadásul a vevők sokszor nagyon bunkók, türelmetlenek és lehetetlenek.


Engem is sokszor zavar az eladók hozzáállása, néha szóvá is teszem, de alapvetően megpróbálom magam beleélni a helyzetükbe.


23f

2015. dec. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Azért mert a legtöbben nem akarják ezt csinálni, de mégis muszáj. Muszáj dolgozni azért a semmi kis pénzért, mert éhen halnának, és a vevők sem könnyítik meg a helyzetüket...
2015. dec. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor mégis mondok egy-két példát:

-férjemmel elmegyünk ebédelni, ritka pillanat, gyerekek mellett, fizetésnél "leszidják" hogy miért nem szólt előre hogy kártyával fog fizetni ??!- ha még a tartalomtól eltekintek, de ez a stílus?

-barátnővel kávé-süti, kiderül hogy nem lehet megvenni a sütiket hétfőn, mert ezek szombatiak, szomorkodunk mert beleéltük magunkat, mire pofákat vág, ahelyett hogy mondjuk felajánlaná az előtte lévő hűtőn kívüli friss péksütit, elmondva, ajánlva, hogy az milyen

-ma, nagy könyvesbolt, Libri, gyerekszakácskönyvet keresek, nem egyértelmű, hogy merre található, kérdésemre szintén pofavágás, nem szívesen segítés

Nem, ez nem tudható be annak hogy keveset keresnek, szerintem.

2015. dec. 8. 16:16
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem betudható annak. Lehet, hogy veletek is gond lehet, mert én szinte sohasem tapasztaltam ilyesmit.
2015. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Én egyetem előtt dolgoztam pénztárosként strandon és nagyáruházban egyaránt.

Sok vendék azt hiszi,ha ő ott vásárol,akkor a személyzetet is "megvásárolja",tehát kedve szerint beszélhet velük.

Köszönni luxus sok embernek,a pénz ledobják eléd,mintha a ganét a tanyán és ha várni kell 5 másodpercet már ordítoznak veled.

Állandóan panaszkonak,hogy bezzeg évekkel ezelőtt mennyire olcsóbb volt minden és megfogadja,hogy soha nem jön vissza. Erre fel másnap ismét jön.

Mindenki 10 meg 20 ezressel fizet és ha megkérdezed,hogy tudna-e egy kis aprót adni,már elkezdenek pofákat vágni.

Az is a kedvencem,amikor nem köszön,csak bunkó módon odamondja:"Lesz két jegy" Utána arra se képes,hogy azt mondja:"köszönöm"


Kérdező,te minimálbérért,úgy hogy a vevők állandóan az agyadra mennek te elviselnéd ezeket hosszú távon? Mindenki belefáradna.

2015. dec. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindig kedves vagyok és udvarias! Nem lehet velem a gond, talán csak ennyi, hogy belül, ki nem mutatva de elvárnám a kedves udvarias kiszolgálást, és észreveszem, ha valaki más stílusban viselkedik.
2015. dec. 8. 21:56
 9/11 A kérdező kommentje:
7-esnek válaszolom, ha agyamra mennének, akkor felmondanék, és keresnék olyan munkát, ahol nem kell emberekkel foglalkozni.
2015. dec. 8. 21:58
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
Ez van. A boltosok a legolcsóbb munkaerőt keresik és az sajnos ilyen. Ausztriában sem keresnek ottani viszonylatban sokat a boltosok, de mégis fülig érő vigyorral fogadják a vevőket és még akkor is vidáman köszönnek távozáskor, ha semmit sem vettek. Lehangoló ez az egész magyar helyzet, aki vigyorog vagy nevetgél valamin azt szúrós szemekkel vizslatják a búval bélelt embertársai. Lehet a pénztelenség az oka, de pl. a faluban a szegényen élő cigányoknál sokszor olyan vidám a hangulat, hogy csak na.
2015. dec. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!