Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Költözés másik országba. Mire...

Költözés másik országba. Mire kéne figyelnem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Január közepén fogunk Magyarországra költözni. Ukrajnában éltünk idáig valamint apa részéről ukrán vagyok, magyarul és ukránul anyanyelvi szinten beszélek.


Eddig csak nagyon ritkán jártam Ukrajnán kívül, Magyarországon pedig csak egyszer voltam eddig.


17/f


2015. dec. 8. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Rengeteg hülye lesz, egózsák mindenki és minden rossz, ami nem az övüké (tisztelet a kivételnek, mint mindig).


Röviden ennyi. De mivel beszéled a magyart, ezért nem lesz semmi, szóval ennyi. Ezeket próbáld meg megszokni, elfogadni.

2015. dec. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Magyarország mely részére fogtok költözni?
2015. dec. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom ez mennyire jellemző de egyik ottani ismerősöm mondta hogy van egy német osztálytársa és folyamatosan bántották miatta.



Egyébként Budapestre megyünk :)

2015. dec. 8. 16:54
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom Ukrajnában hogy megy, de Magyarországon mindenért szekálhatnak. Aztán ha látják, hogy felveszed akkor folytatják. Ha leszarod vagy megvéded magad akkor leszállnak rólad.
2015. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Pesten ráadásul jobban figyelnek arra, hogy milyen ruhát viselsz, milyen telefonod van, stb.
2015. dec. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Általában jól kijövök másokkal és gyorsan barátkozom, Ukrajnán belül is sokat költöztünk, most pl Kijevben élünk.


Viszont van egy kis akcentusom, de állítólag nem annyira zavaró.

2015. dec. 8. 17:03
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha már amúgy is országot váltotok, én a helyedben inkább valami élhető országba mennék, Norvégia, Dánia, Svédország, Finnország, Ausztria, Németország, Svájc
2015. dec. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 abszintos válasza:
48%
Nem tudom hogy miért ilyen negatívak ez előttem felszólaló emberek . Ezt jó ha tudod és ez tényleg igaz mindig mindenki elégedettlen mindennel pl komentekből is látszik alkoss magad véleményt próbálj barátkozni de ne hunyászkodj meg .Pestet pl én személy szerint nem szeretem de ez ügye nézőpont kérdése.Szép ország ez a kis magyar ország vannak jó-rossz részei mint minden országnak az előttem felszólalóknak meg csak annyit hogy járjátok be ismerjétek meg !Jól fogod magad érezni piszkálnak mert máshonan jöttél érett emberek ilyet nem tesznek foglalkozz azzal akik elfogadnak (normálisabb iskolában nem fognak piszkálni )
2015. dec. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Mindenhol vannak jó és rossz emberek. Arra figyelj, hogy jó társaságba keveredj! Kulturális különbségek nincsenek, ráadásul semmi probléma az írásoddal (gondolom a nyelvet is ilyen jól, ha nem jobban beszéled). Budapestre viszont én sem költöznék szívesen, inkább a környékére. Sok sikert! :)
2015. dec. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Biztos ő fogja eldönteni 17 évesen, hogy hova költözzenek.


Amúgy meg ne halgass az előttem szólókra, semmivel nincs több bunkó Budapesten mint bárhol máshol. Senkit nem érdekel, hogy milyen telefonod/ruhád van, pont, hogy kb mindenki olyan közönyös és leszar mindent, hogy az se tűnne fel senkinek ha egy bohócjelmezben járnád az utcákat.

Az már csak rajtad múlik, hogy milyen barátokat választasz, persze mindenkit megtalál pár fogyatéko, akkor is ha nem keresi őket az ember, de ez ugyanúgy megtörtnéik bárhol máshol is a világban.

2015. dec. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!