Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akkor hogyan fogyjak le?

Akkor hogyan fogyjak le?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy aki kövér, szedje össze magát, ne nyafogjon, menjen mozogni stb.

Én világ életemben fel voltam mentve tesiből (vagy teljesen, vagy részben), súlyos gerincferdülésem van és egyéb csontbajaim, a lábam is rossz, 10 év múlva lehet, tönkremegy a lábam, esélyes egy tolószék, a szülés pedig nagy manőver lesz a gerincemmel.

Amit nem csinálhatok:

- nem futhatok

- nem ugrálhatok

- nem emelhetek súlyt (2-3 kiló még elmegy)

-nem rázkódhat a gerincem,és nem terhelhetem

- nem csinálhatok felüléseket (nem igazán tudom, miért, de mindig ezt mondták).


Amit sportolok:

- 5 éves korom óta: heti 2 gyógytorna

- heti egy lábtorna (gyógytorna)

- 10-en akárhány éve úszás

- aktuális ideiglenes sportok (kerestem, mit csináljak, mert amiket akartam csinálni, azokról mindről lebeszéltek az orvosok, pl. labdajátékok), most éppen heti egyszer pilatesre járok


A pilates tetszik, de heti egynél több nem fér már bele.


2015. dec. 9. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az úszás nagyon jól megmozgat.Mellé egy olyan étrend ami célzottan súlycsökkenéshez vezet lehet a kezdet.Javasolni tudok csak annyit hogy keress szakembert, célzok itt akár edzőre aki tud olyan edzésmódokat ahol nem terheled a gerinced.
2015. dec. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Főként az étrenden múlik. A lényeg, hogy kevesebb kalóriát vigyél be, mint amennyit elhasznál a szervezeted egy nap.
2015. dec. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

szia! Én ugyanígy vagyok, csak én azért, mert túl sokáig és túl fiatalon anorexiáztam, de kb majdnem olyan rossz lehet a csontállományom+ ízületeim , mint ahogy leírtad. Én sem csinálhatnám azokat, amiket neked sem javasoltak, de én azért többet tornázok, és ennek ellenére, nagyon sokat gyalogolok (tempósan)-ezt nem csinálhatnád semmiképpen?, illetve, biciklizek, amíg még bírja a térdem, inkább alacsonyabb ellenállással. Szerintem, amiket most csinálsz, pl úszás... az sem kevés mozgás, ha helyesen tudsz úszni, akkor azt csináld többet, mert az úszás rendesen igénybe veszi a testet, ha rendszeresen és megfelelő tempóban tudod csinálni, szóval, ne add fel, és tapasztald ki még ezeken kívül,mint ahogy írtad is, hogy mi az , amit bírsz. Lehet kevesebbet is azokból, amiket nem javasoltak annyira, próbálgathatod, mennyit tudsz csinálni, amik meg alapból mentek(gyógytorna, úszás) azokból lehet többet, többször, ha van időd. Szerintem- ahogy én is csinálom- sajnos inkább ilyen esetben először a csontszerkezetet, ízületeket kell a kialakult helyzet ellenére megerősíteni, és a kajára pedig oda kell figyelni, én így tudom magam vékonynak megtartani, hogy egészséges ételeket eszek, és a csontjaim is javultak már tőle.


Még egy kérdés: a lábtorna alatt mit értesz, és mit jelent, hogy a lábad is rossz?

2015. dec. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A lábtorna: hát azt így nehéz elmagyarázni, de sajnos a csontok rosszul állnak a lábamban, illetve az izmok és inak próbálják ezt kompenzálni, emiatt vannak megrövidült ínszalagjaim. Ez valószínűleg a gerincferdülés miatt van, de van olyan orvos is, aki azt mondta, így születtem (ahhoz képest ezt később vették észre).


Valamennyit szoktam gyalogolni (alapból a suliba, meg kutyasétáltatás). A tempósabb gyaloglás nem rossz ötlet végül is.


Az úszás valahogy sose fogyasztott, de csak heti egyszer jártam mindig.


Sajnos be kell ismerni, hogy szeretem az édességeket.


Köszönöm a válaszokat.

2015. dec. 9. 23:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehetnél akár olimpiai sportoló is, ha túl sok kalóriát viszel be, akkor hízni fogsz, nem fogyni. Az étrendeden kell változtatni, akkor biztos fogyni fogsz. Nekem 1200 kcal/nap-os diétát írtak elő a fogyáshoz. Aztán, amikor elértem a megfelelő súlyt, utána 1500 kcal/nap-ot, ami a súlytartó diéta, tehát se hízni, se fogyni nem fogsz tőle.
2015. dec. 10. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2015. dec. 10. 08:40
 7/8 anonim ***** válasza:

úszás és úszás között van különbség!!!

nem mind1, hogy bemész a vízbe és lubickolsz vagy ténylegesen végig úszol 1-1.5 órát!


22F

2015. dec. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
25-30-as medencében szoktam 30-35 hosszt leúszni fél óra alatt.
2015. dec. 10. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!