Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Átlag feletti intelligencia,...

Átlag feletti intelligencia, nulla szociális készség. Autizmus?

Figyelt kérdés

Már gyerekként is megmutatkozott, hogy valami nem oké velem. 2 éves korig nem tudtam se járni, se beszélni, utána pedig mintegy varázsütésre.

Már óvodában nagyon jó memóriám és felfogásom volt, egy évvel korábban el akartak küldeni iskolába a tanáraim a csoporttársaimnál.

Viszont a szociális készségeim a nullával egyenlőek. Már gyerekként se tudtam kapcsolatokat teremteni, ha egynél több emberhez kellett beszélnem, nem tudtam megszólalni.

Az iskolában a tanáraim csodálkoztak, hogy mindent máshogy csinálok, máshogy fogom a tollat, máshogy nézem a könyvet, sőt, a matematikai szerkesztéseket is más technikával oldottam meg.

Nagyon jó nyelvérzékem van, 10 nyelvet tanultam, oroszul egy év alatt tanultam meg folyékonyan a nulláról...

Az emberek nagy részével nem jövök ki, nem tudok velük miről beszélgetni. Csak komoly dolgok érdekelnek, és nincs szükségem társaságra.

Állítólag nagyon szép nő vagyok, de emiatt a párkapcsolatok terén se remekelek.


2015. dec. 12. 14:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
INFJ személyiségtípu vagyok, ha ez számít
2015. dec. 12. 14:35
 2/11 anonim ***** válasza:

Erdekes szemelyiseged lehet, engem valahogy az ilyen merteku intelligencia lenyugoz. Sajnos eddig meg nem volt alkalmam megismerni egy hozzad hasonlo szemelyt, csak filmekben talalkoztam ilyen karakterekkel, de az nem az igazi :)


Elmeletben, ha tudnal valtoztatni a kepesegeiden, akkor valtoztatnal magadon? Pl. felaldoznal 4 idegenyelvet, azert, hogy konyebben tudjal kapcsolatot teremteni embertarsaiddal? Vagy akkor sem lenne rajuk szukseged?

2015. dec. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy odaadnám a képességeim némi szociális készségért, hiszen megtanultam őket használni, más emberekkel pedig nincs túlzott igényem kapcsolatot teremteni.
2015. dec. 12. 14:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor a parkapcsolatot sem igenyled?
2015. dec. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor ne pazarold az idődet emberekre, hanem képezd magad tovább. Ilyen egyszerű.
2015. dec. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Teljesen illik rám a leírásod, bár te legalább beszélsz nyelveket. Annyi a szerencséd, hogy nő vagy, talán könnyebb ilyen emberként kapcsolatot találnod. Nem sikerült egyébként rájönnöm nekem se, hogy ez autizmus-e, vagy minek lehet nevezni. Én ISTP vagyok és 22/f.
2015. dec. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet, de nem biztos. Én sok mindenben hasonlítok hozzád, és autista nem vagyok.


Lehet, hogy az autizmus egyik gyengébb formája, az Asperger-szindróma van jelen nálad.

Vagy az is lehet, hogy csak nagyon introvertált vagy.

2015. dec. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ember nem káposzta, ha nem vagy egy üresfejű szófosógép, mint a nagy többség és ezzel kisebbségben vagy, az még nem jelenti azt, hogy a többség a normális.

Én is hasonló vagyok.Szerintem a született intelligenciád által ráérzel, hogy sajnos igen kevesen vannak, akikkel érdemes mélyebb beszélgetésbe kezdeni...

2015. dec. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy baromi idegesítő, hogy ha valaki nem illik bele abba a skatulyába, amibe a többséget sikeresen belegyömöszölték, akkor az feltétlenül beteg.Na ez a társadalmi hozzáállás váltotta ki többek között belőlem, hogy még inkább antiszoc lettem.
2015. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Néha elgondolkodom azon, hogy talán tényleg egy magasabb intelligencia rendez el minden lényegesebb dolgot velünk... Ha tényleg így van, akkor épp a legjobb pillanatban te is találkozol majd azzal, akire érdemes odafigyelni, és még az ostoba drámázgatás is alacsony ár azért, hogy végül gyönyörűen összecsiszolódva élhessetek együtt ugyanazért.
2015. dec. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!