Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem szimpatikus a Star...

Csak nekem szimpatikus a Star Wars-ban Anakin Skywalker?

Figyelt kérdés
2015. dec. 12. 16:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%

Van ilyen :D

Egy anyakomplexusos gyerekgyilkos egyébként.

2015. dec. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem csak neked. Én is tudok olyat, aki szereti. Amúgy sokkal többen szeretik a gonoszokat, pl. Sauront, mint gondolnád.
2015. dec. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Anakin valóban az egyik legnépszerűbb rosszfiú, de Sauron azért más tészta...
2015. dec. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

A Baljós árnyakban közömbös, csak egy egyszerű kisgyerek.

A Klónok támadása, az már egészen más, ott kezdtem megkedvelni.

A Sithek bosszúja hozta meg az áttörést, főleg a Jedi templomos jelenet(amikor az 501-esek és Anakin vonulnak be a templomba) ragadott magával. Azóta ő a második kedvenc(Darth Maul jobb)

2015. dec. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

A Baljós árnyakban nekem kifejezetten szimpatikus szereplő. Csak egy kisgyerek, de jó szándékú, talán kicsit naiv is, motivált, kifejezetten pozitív szereplő.

A Klónok háborújában is egy határozottan jó szándékú ember, igaz, meglehetősen rebellis, de érzelmileg teljesen érthető. Ő az az ember, aki bármi áron meg akarja védeni azokat, akiket szeret.

Aztán az őt ért sok hányattatás, a rengeteg fájdalom és a féltés hatására összeroppan, és sikerül őt manipulálni. Végül az elszenvedett testi és lelki sebek miatt egy érzéketlen görény lesz belőle, de alapvetően egy kifejezetten jó személy volt.

2015. dec. 13. 11:33
 6/20 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem meg egy hisztis p*csa, már ne haragudj, de nem valami férfias dolog elkezdeni hisztizni és toporzékolni, ha az embernek problémái vannak. Mit üzen ez a film a mai ratyi generációnak? Ha valami bajod van, akkor menjél törni-zúzni, mert neked világfájdalmad van, és ezért már mindent szabad? Mert "Ani"-nak kb. ez az üzenete. Súlyos mentális problémákkal küzdő, ugyanakkor egoista, önimádó kis vakarcs, aki azt hiszi magáról, hogy mivel "ő a kiválasztott", ezért már legyilkolhat mindenkit, ha valaki bántja az anyucit és a csaját.


Ez nem valami férfias dolog, mert lehet egy férfi érzékeny, de az nem azt jelenti, hogy sírjál-ríjál és kezdj el mindenkit ütni verni, csak mert neked rossz, egy igazi férfi attól férfi, hogy tud uralkodni magán és méltósággal viseli a fájdalmat és a megpróbáltatásokat. Ártatlan embereket egy igazi férfi nem bánt csak azért, mert neki rossz (pl. amikor a buckalakóknál legyilkolja a nőket és gyerekeket is).


Szóval úgy összességében szerintem elég rossz üzenete van Anakin alakjának, már ami a férfiasságot illeti. Nekem a mai rózsaszín divatb**zik jutnak róla eszembe.

2015. dec. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
Sauron amennyit szerepelt az alapján nem lehet valami sok rajongója.Ha innen akarsz gonoszt mondani akkor esetleg a Witch-King.De az igazán közkedvelt gonoszak:Joker,Bane,Davy Jones,Smith ügynök,Hannibal Lecter,Az Alien,FreddyKrueger,Darth Vader.
2015. dec. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Meg nekem még azért is csalódás az alakja, mert Darth Vader egy ikonikus negatív figura a filmtörténelemben, az ő átállását a sötét oldalra megcsinálhatták volna úgy, hgoy legyen valami drámai fordulat benne, valami katarzis az előzményfilmek végén.


Ehelyett viszont kapunk egy ratyi pávagyereket, aki több részen keresztül sír-rí és nem bír az érzelmein uralkodni, teljesen kiszámítható, nyálas, lapos az egész. Dramaturgiailag is el lett toszva Ani alakjával az egész. Én valami heroikusra, valami tényleg drámaira, megdöbbentőre számítottam, nem egy pi*csa hisztijére. Na mindegy. Ez csak az én véleményem, lehet más másképp látja.

2015. dec. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Azért az ember anyjának és szerelmének a halála nem holmi piti dolog. Nem azon "hisztizett" ő, hogy apuci nem vette meg a legújabb iPhone-t, hanem azon, hogy az édesanyját elrabolták, megkínozták, megölték, illetve azon, hogy élete szerelme meg fog halni. Attól, mert valaki ezen "hisztizik", még nem lesz férfiatlan. Sőt, azzal lenne a bibi, aki ezt egy vállrándítással higgadtan letudná.

Egy olyan embert, aki rabszolgaként is életvidám, és tenni akar, és aki képes kisgyerekként önként évekre elszakadni az otthontól, mindennek lehet nevezni, csak férfiatlannak nem, és főleg nem kéne az ő alakját összemosni a piperkőc, nyámnyila, letörött műkörméért rinyáló műmelegekkel.

Önimádó? Az lett a 4. részre. De az első 3 részben pont, hogy az önzetlenségéről tett tanúbizonyságot. A súlyos mentális problémák is csak azután jöttek elő, hogy annyi rossz érte, amitől bárki más is összeroppant volna. Persze, ez nem teszi jóvá az ártatlan emberek legyilkolását, arra tényleg nincs mentség, amiket pedig Darth Vaderként csinál, arra végképp nincs, de mint Anakin, egy kifejezetten pozitív szereplő.

2015. dec. 13. 16:48
 10/20 anonim válasza:
100%
Anakin nekem az egyik kedvenc szereplőm!
2015. dec. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!