Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok! Mi alapján skatulyázzá...

Lányok! Mi alapján skatulyázzátok be az okos (kodó) fiúkat okos/okostojás kategóriába?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre a válaszokat, aki azt hiszi, hogy nem skatulyáz, az inkább ne válaszoljon, ha kérhetem.

2015. dec. 13. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

En az okoskodo embereket ugy,hogy pl nem is olyan okos,de annak hiszi magat

Aki tenylegesen okos,azt meg nem hallottam okoskodni,mert az arra is okos meg intelligens,hogy ne okoskodjon

Az a legjob ,ha az okossag egyutt van au intelligenciaval

2015. dec. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. a szerénység alapján :) aki szerény és okos az tényleg okos. Aki meg henceg, az okoskodó.


Bár hozzáteszem, ez nem mindig egyértelmű....:)


Számomra a szerénység nagy erény.


21/L

2015. dec. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Okosnak tartok minden olyan embert, akinek a beszédéből az látszik ki, hogy megfontolt, gondolkodik, vagyis több szempontból figyel meg dolgokat, nem hoz elhamarkodott következtetéseket, lehetőleg árnyaltan fogalmaz, nem általánosít, arra törekszik, hogy konkrétan határozza meg a dolgokat.:)


Okoskodóknak tarthatom általában azokat, akivel ha beszélgetek, azt tapasztalom (zavaró mód) hogy nem nyított sem rám, sem az általában vett dolgokra, van egy saját megrögzött gondolata (amit akár véd vagy burkol, ha "veszélybe kerül") amit nem tesz ki annak, hogy mások nézőpontjaival ütköztesse, csak próbál győzködni, sokszor akár úgy, hogy homályosan fogalmaz, hátha elfogadják az álláspontját.


Csalódott és sértett, ha azt érzi, hogy nem totális igazságot tartja a kezében, ezért rosszabb esetben a másokét kritizálja felületesen.

2016. febr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!