Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb embert miért zavarja...

A legtöbb embert miért zavarja, ha valaki a saját vallását gyakorolja?

Figyelt kérdés
Még akkor is, ha nem nyomja a másik arcába, hanem pl. otthon tartják a hannukát és képet töltenek fel a facebook-ra.
2015. dec. 13. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Ha a zsidó vallás gyakorlására gondolsz akkor az embereket nem a szidó vallás zavarja hanem az ha valaki zsidó származású.
2015. dec. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Vagyis persze csak a fasisztákat
2015. dec. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Mert azok divatozó gyökerek. Hosszú regényeket tudnék írni arról, hogy mi a véleményem erről az egészről.

Az ember azért gyakorol egy vallást, - legalább is azért kéne - hogy ezáltal közelebb kerüljön Istenhez. Mostanra azonban annyi vallás létezik, hogy ez átalakult egy afféle versengéssé, hogy nem, a te vallásod rossz, mert az enyém sokkal jobb... meg mit tudom én. Szóval ők tulajdonképpen mit gondolnak? Hogy azáltal fognak közelebb kerülni Istenhez, hogy lenézik a más vallást gyakorló embereket? Sajnos ismerek egy ilyen vallást. Most inkább nem említeném, mert van köztük 1-2 rendes ismerősöm. De lényegtelen. Az lenne a legjobb, ha mindenki azon lenne, hogy jó úton járjon.

Hiába van 500 féle vallás, ha mindenki hülyének nézi a többi csoportba tartozót. Szerintem tisztelni kell a más vallású embereket.

Mindegyiknek vannak ésszerű érvei, hogy ők miért azt gyakorolják.

Én részemről csak annyit mondanék, hogy én nem vallásos vagyok, hanem hívő.

2015. dec. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as nagyon igaz amit mondtál csak én még azzal egészíteném ki hogy nem csak mostanra lett divat egymás vallásának a lenézése hanem amióta van vallás a földön a különböző vallásúak azóta nézik le egymásét szóval már több ezer éve.
2015. dec. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Én az ateista "vallást" gyakorlom, emiatt a keresztények folyton rossz szemmel néznek, rám, mert én nem hiszek egy kitalált emberben.
2015. dec. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
5-öske, ennyi. :D Így van. :D
2015. dec. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ös Akkor te miben hiszel? A tudományban? Bocs ne értsd félre nem vagyok keresztény mert ha isten olyan lenni mint ahogy a bibliába leírják akkor a világ nem így nézne ki.

Nekem egy sajátos istenképem van ami nem is igazán egy isten csak egy ősi természetfeletti erő amely alkotta ezt a világot.

Szóval én a vallásos és a nem vallásos ember között vagyok:D Mert hát tudod azt az elméletet is hogy egyszer csak volt egy nagy BUMMM (ősrobbanás) és ebből lett fokozatosan (evolúció) egy szinte megtervezettre hasonlító világ már ne is haragudj nehéz elhinni:) Majdnem olyan nehéz mint a bibliai történeteket:)

2015. dec. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem azt tanították, hogy foglalkozzam magammal, ne mással, így hát magamban hiszek, nem érdekelnek mások, mások vallásai, hitei, nézetei. Törődjenek ők is a maguk dolgával.
2015. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aha hát ha jobban belegondolok igazad van, a mai világgal főleg a fiatalokkal az baj hogy mindig abba piszkálnak amihez semmi közük.

Csak akkor ez legyen érvényes az ateistákra mert néha ők kezdik a kötekedést a kereszténykel vagy az olyan személyes vallásos világnézetűekkel mint én, mindenki tartsa tiszteletben a másikat és úgy jó lesz, hogyha te egy olyan ateista vagy aki csak a saját dolgával törődik akkor tisztellek szia!:)

2015. dec. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!