Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják azért semmirekel...

Driver14 kérdése:

Miért mondják azért semmirekellő vagyok, mert nem engdetem hogy kiszedjék a mandulámat? Mert ellenszegülktem az orvos és anyám döntésének? Mert rendelkeztem a testem felett? 14f

Figyelt kérdés

többen írták nekem, hogy emiatt egy olyan ember vagyok aki soha nem fogja megállni a helyét az életben, mert hogy a szabályoknak ellen szegül. stb. de én nem érzek így. én pl suliba is jérok rendesen meg tanulok is, de a testem felett nem fogom hagyni hogy mások rendelkezzenek. és ez valamiért nem tetszik az embereknek. vagy éehet igazuk van és egy semmirekellő vagyok?


előzmény: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__alternativ-gyogyitas..


2015. dec. 13. 16:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
"járok" és tudom hogy nem kezdünk éssel mondatot, de gyorsan írtam. bocsi.
2015. dec. 13. 16:41
 2/12 anonim ***** válasza:
Hülye hozzáállás. Nem azért akarják kiszedni, mert baromira unatkoznak és kell valamit csinálni, hanem mert ki kell, ki ajánlott szedni.
2015. dec. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De értsd már meg hogy NINCS begyulladva!!!! oké hajlamos vagyok rá, de ez nem jelenti azt hogy azonnal ki kell szedni... ezzel az erővel ha valakinek begyullad a veséje azt is szedjék ki? vagy a mája? vagy a gyomra? :D
2015. dec. 13. 16:51
 4/12 anonim ***** válasza:

Miért nem vallod be őszintén, hogy tele a gatyád?

Egyébként a vese meg a mandula nem ugyan az.

2015. dec. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem vallom be. Egyébként meg már tuti nem fogja anyám ezt újra megpróbálni. Meg is mondta hogy ezentúl ő semmi ilyet nem tesz mert nagyon kellemetlen helyzetbe került.


Bevallom őszintén, úgy érzem hogy ezt megérdemelte, mivel engem meg sem kérdezett... hát ígyjárt.


Amúgy matekból ötös vagyok, meg fizikából kémiából is, és a töri is megy. a nyelvtan annyira nem :( de általában egy jó tanuló vagyok. nem tudom miért ne vihetném semmire az életben?

2015. dec. 13. 17:06
 6/12 anonim ***** válasza:

nyugi, a két dolog egyáltalán nem függ össze, attól még sokra viheted, hogy most nem engedted a mandulaműtétet


anyukád csak azért vágta ezt a fejedhez, mert tehetetlenségében nem volt más eszköze, egyszerűen rád akart ijeszteni, hátha kötélnek állsz


a mandulának meg nagyon fontos szerepe van a testben, jó, hogy nem engeded kivetetni

2015. dec. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
végre egy normális ember. köszi. azért ez jólesett :) anyum tényleg morci mióta ez történt. néha úgy érzem nem is szeret már...
2015. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nah sikerült egy másik fiókkal írnom.... ezt csak erre hoztam létre... basszus...
2015. dec. 13. 17:17
 9/12 anonim ***** válasza:

Elolvastam az előzményét is a kérdésednek.


Egyrészt az, hogy beleszólhass a mandulaműtétbe, abban igazad van.

De máskor előre szólj, és ne a tűvel a karodban sétálj ki, mert:

1) nem vagy orvos, ha véletlenül bajod lett volna, nem tudtál volna mit csinálni.

2) azt írtad, apukád meghalt. Ha az én férjem halt volna meg, és a gyerekem csak úgy elsétál egy tűvel a karjában, ki tudja hova, biztos sírógörcsöt kapnék, és jó sok évvel rövidítené az életemet.


Lehet, hogy anyukád nem gondolt rád, mikor bevitt a kórházba, de az is lehet, hogy csak túlzásba viszi a féltést, és azon görcsöl, hogy te egészséges maradj.

Szerintem egy bocsánatkérést azért megejthetnél felé.


Gondolom anyukád sem orvos, ha őt azzal ijesztegeti az orvosod, hogy kell a műtét, akkor természetes, hogy hisz az orvosnak. Ha neked más a véleményed, vedd rá, hogy másik orvos véleményét is halgassátok meg, és úgy döntsetek.


Mandula:

Nekem most volt mandulaműtétem pár hónapja, csak én idősebb vagyok nálad. Nekem azt mondták, műtét előtt 3 héten belül nem lehet mandulagyulladásom, mert akkor nem műtenek. Emiatt nekem halasztani kellett az első időpontot.


És minél idősebb vagy, annál nehezebben gyógyul. Nekem szerencsére nem volt vele sok gond, leszámítva, hogy fájdalomcsillapítóval együtt is fájt. A másik lánynak, akinek ugyanakkor volt műtéte, ugyanannál az orvosnál, másnaptól már nem is érezte.


Nekem azért kellett műteni, mert az évek során egyre rosszabb lett a mandulám. Eleinte csak gyakran volt begyulladva. úgy 3 hét gyógyulás után 2-3 hétig voltam egészséges, aztán újra begyulladt.

Ez idén nyáron hirtelen rosszabbodott, és képes volt begyulladni attól, hogy ettem egy fél joghurtot a hűtőből. Megjegyzem, meleg vizet ittam már régóta, mert a hidegtől begyulladt.

Az első műtét időpontját azért kellett elhalasztani, mert elmentem egy keresztelőre. Nem volt senki beteg, nem volt légkondi, nem volt semmi hideg, én mégis lebetegedtem.


Nem mondom, hogy te is így fogsz járni, csak azért mesélem el, hogy tudd, létezik ilyen is. És nagyon nem jó érzés.


A mandulát azért szokták kivenni, mikor gyakran begyullad, mert a gyuladás más szerveket is betegíthet. Hallottam olyat, akinek az ízületi problémái javultak a mandulaműtét után. Téged ez még talán nem érint, de hidd el, elég rossz, mikor valamid folyamatosan fáj. És nem csak évi 2-szer.


De amúgy ha nem akarod kiszedetni, akkor csak beszéld meg anyukáddal. Ha később mégis rosszabbodna, később is ki lehet szedni. Több ideig tart majd a gyógyulás, de ez vele jár.


Ja, mandula szerepe:

Igen nagyon fontos. De van egy pont, mikor a mandula annyira hajlamos lesz a gyulladásra, hogy akkor is megbetegít téged, mikor amúgy semmi bajod nem lenne.


Nem tudom, a te eseted milyen, az enyém elég egyértelmű volt.

Mellesleg mióta nincs mandulám, nagyon sokszor eszembe jut, hogy végre nem fáj. És nem lázasodok be a légkonditól. Tudnád mekkora öröm ez :D

2015. dec. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utsó! értem, de azért az hogy évente 2x begyullad nagyon távol áll attól ami veled volt. pl most szedem a C vitamínt. elvileg ettől megerősödik az ummin rendszerem majd és nem fog begyulladni. azért az durva amit teleírtál mert én rakat fagyit eszek és soha nem gyullad be tőle. de ha van ilyen vírus akkor attól igen. de mondom kb tavasszal és télen és akkor kb 2 hétig köhögök és egy hzetet vok hőemelkedéses. jó a tűvel igazad van. nagyon féltem kivenni de nem volt semmi gáz. csak vérezni kezdett mint amikor kihúztam. de MINDENT fertőtlenítettem és rányomtam mint amikor vért vettek. rányomtam a vattát. és elállt és ennyi. de igen ez nagyon gázos volt. nagyon ijesztő. elötte neten nézte videókat ahol kiszednek ilyesmiket.

anyukámtól azért nem kérek bocsánatot, mert nem érdekelte a véleményem, csak akkor látta be hogy tévedett amikor már probléma volt. én tudom hogy nagyon félt meg minden, de azért meg kell értenie hogy én is akarok normális életet. akár barátnőt akár fiút nem tudom mert még ebben nem vagyok biztos, de én nem vok már kisgyerek.... és anyám nem tehet az ÉN TESTEMMEL azt amit ő akar. nem fogom engedni se neki se semmiféle orvosnak.


de am tanultam belőle. mielött a korházba vitt, azelött kellett volna azt mondanom hogy NEM. és bármivel is próbálkozik nem ölni be az autóba, hanem szépen bemenni a suliba.... ennyi. de buta voltam. még fiatal vagyok. és tapasztalatlan. de NEM vok elsett. és ez jó szerintem :)

2015. dec. 14. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!