Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy sokkal...

Miért van az hogy sokkal könnyebben búslakodásba bocsátkozunk amiatt amink nincs, mint hogy tudnánk örülni annak amink van?

Figyelt kérdés
2015. dec. 13. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert az ember mindent természetesnek vesz, amije van, mintha alanyi jogon járna, főleg az egészség. Azután ha történik valami, akkor döbben rá, hogy mindenért hálásnak kell lenni, ami van. Erre Nick Vujicic (a kezek és lábak nélküli ember) a legjobb példa. Aki igazán sikeres, az értékeli azt, amije van, azért sikeres többek között, mert erre már rájött.
2015. dec. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Aki igazán sikeres, annak bőven van mit értékelnie...
2015. dec. 13. 22:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez teljesen emberfüggő hozzáállás.

Én pl. örülök akkor is, ha nincs semmi extra dolog az életemben, de nincs gond. Örülök annak, hogy épp süt a nap és hasonlók. Ha rossz történik, azt is átélem és búslakodok.

Van olyan ismerősöm, aki örökké elégedetlenkedik. Olyan is, aki a rossz helyzetek miatt nem búslakodik, de a jóknak nagyon örül.

2015. dec. 14. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézőpont kérdése, hogy mi mennyit ér...


Én pl 7 évig voltam depressziós leraktam 3 szakmát, sok ismerőst szereztem, hírnevet szereztem egy területen, végén már főállásban dolgoztam.......minden jól alakult szép volt jó volt, DE depressziós voltam egy hülye tini szerelem miatt...nem tudtam semmit értékelni, semminek nem volt értéke, mert hiányzott a szeretet...a családom is széthullott elég nagy feszültség volt, szóval suli és karrier terén tuti volt minden, de nem tudta ellensúlyozni a szerelmi és családi problémákat!


Most, hogy nagyjából rendben vannak a dolgok körülöttem, nem annyira feszült a családi légkör, van barátnőm, még jobb állásom...most is meg van mindennek az értéke...

Kezdhetem az anyagiakkal...

350e Ft-os laptopom van, mások a két kezüket összetennék, ha ilyen gépük lenne...nekem CSAK EGY ESZKÖZ! én dolgoztam meg érte, alig vártam, több hónapot spóroltam rá...de attól még csak egy eszköz marad a számomra, igaz azzal dolgozok, játszok...de ettől még nem lesz annyira fontos...csak egy eszköz marad, még akkor is ha rengeteget érek el általa.


Ugyanígy vagyok a TV-mmel, telefonjaimmal.....eszközök csupán...mások nagyon örülnének ezeknek, én is hiányolnám őket, mert megszoktam, de ettől még csak eszközök maradnak a számomra!


Én már értékelem mindenem amit elértem, de nem akarok semmihez ragaszkodni...

Van pl egy elég jó munkám, elég jól keresek vele és még gyakorizni is tudok munkaidőben :D ha kirúgnának akkor sem sírnék, már rég van katasztrófa tervem...értékelem a munkám, de biztosra kell menni :)


Valamilyen szinten ez a "búslakodás" egy vágyódás valami iránt ami szükséges! Mert ha azt érzed, hogy mindened meg van és semmire nincs szükséged akkor lefele mész...a mozgólépcső effektus, ha nem haladsz előre akkor hátra fele mész...


Az a legjobb, ha értékeled amid van és vágysz a fejlődésre.


22F

2015. dec. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!