Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vágyom arra, hogy...

Miért vágyom arra, hogy megalázhassak valakit?

Figyelt kérdés

Tehát képzeletemben mindig nagyon menőnek és jóérzést keltőnek tűnik egy olyan szituáció ahol valakit, lehetőleg egy számomra nem épp kifejezetten szeretett egyént megalázó helyzetbe hozzak, vagy csúnya dolgokat csináljak vele.

Azért emberölésről még nem fantáziáltam, tehát nem annyira durva a dolog, de elég furcsának tartom...


Most éppen egy holokausztos filmet nézek, és mivel nem vagyok zsidó szimpatizáns, ezért azon fantáziáltam, hogy milyen jó lenne, ha lenne egy zsidó barátnőm, akit átvernék, és utána a származásával nyilvánosan sértegethetném.


Ez normális?


16F


2015. dec. 21. 22:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem normális. (Mondom ezt úgy, hogy én sem vagyok egy nagy zsidó-szimpatizáns.)
2015. dec. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Van ilyen.

Nem is vagyok benne biztos, hogy az egyén szintjén keletkezik a probléma(Ld. ezt a videót: Vegyétek le Jézust a keresztről!), és hogy orvosolható csak Téged gyógyítva. Mindenesetre sokmindennel összefügg, ami orvosolható az egyén szintjén is.


Más:

"számomra nem épp kifejezetten szeretett egyént "

"ha lenne egy zsidó barátnőm, akit átvernék"


Most akkor melyik? Barátnő VAGY nem szeretett személy?

2015. dec. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem kizárt, hogy tudat alatt a saját megalázottságodat, kisebbrendűségi érzésedet, vagy valamilyen más sérelmedet kompenzálod így. (A tudat alatt azt jelenti, hogy valószínűleg egyből rávágod, hogy nem, de attól még lehet, hogy úgy van, csak elfojtod.)
2015. dec. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik lehetséges magyarázat az lehet, hogy téged is megalázhattak valamikor.

Még a sorkatonaságnál történt úgy a rajparancsnok kiképzés hogy a tisztek porig alázták és szívatták a kiképzendő rajparancsnokokat. Aztán meglepődtünk hogy ez a szívatás mekkora szadista állattá alakított át minket, akaratunk ellenére. Ennek célja az volt hogy képesek legyünk rendet és fegyelmet tartani.

2015. dec. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Ez normális?"

Az, hogy kiírtad ezt a kérdést, azt jelenti, hogy szerinted nem normális, és bánt a dolog, helytelennek tartod, miközben jóleső érzést is ad, ha bántasz valakit. Ez mindenképpen valami elfojtott sérelemre utal.


Most egy csomó kérdés eszembe jut, amit feltennék, de nem akarom játszani a pszichológust. A lényeg, hogy gondold át, mi zavar a legjobban. Nem a zsidókra gondolok, hanem a közvetlen környezetben, szüleid, osztálytársak, tanárok, tesók, haverok, közértes néni, szomszéd, stb.

2015. dec. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
5: PEdig a zsidóság is lehet az okok közt. Lehet, hogy a Kérdező felmenői közt van zsidó, akit megaláztak, meghurcoltak, és az ő (zsidó felmenő) sérelme kiált megtorlásért a Kérdezőben. Nem ritka eset!
2015. dec. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán kissebségi komplesszusod van?
2015. dec. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még ilyet!
2015. dec. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! én kb. a te korod óta folyamatosan álmodozom ilyenekről pedig jóval idősebb vagyok és lány.

Nem tartom magam jó emberismerőnek és önismeret terén sem jelesedem pedig igyekszem figyelni a reakcióimra és az emberekre. Ettől függetlenül nem viselkedem velük másképp. pl egy számomra nem kedvelt egyénnel még mindig ugyanolyan kimért és viszonylag udvarias vagyok mint a mogorva párizsit pakoló árfeltöltőnénivel.

Valamilyen szinten sajnálom ezeket az embereket ezért érzem úgy hogy velük nem lehetek bunkó annak ellenére hogy megérdemelnék néha. A másik verzió hogy valaki felettem áll a táplálékláncban és emellett arrogáns is.

Az ilyenekről szeretek fantáziálni. Szerintem kiskori elnyomás miatt (nem volt valami jó szociális viszonyom pl általános iskolában, általában körbeálltak és sz*rrá vertek a többiek a tiltakozásom ellenére)

Azt vettem észre magamon hogy néha agresszív kitöréseimmel részesítem azokat is akik amúgy közel állnak hozzám ennyi sok év után. Ennek a számlájára írom.

Szerintem ilyenhez pszichológus kéne de nekem arra nem futja. Ha neked igen, akár talán egy dumát megér vele.

2015. dec. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

"ezért azon fantáziáltam, hogy milyen jó lenne, ha lenne egy zsidó barátnőm, akit átvernék, és utána a származásával nyilvánosan sértegethetném."


Nem, nem normális. Vagy azonosultál az agresszorokkal, vagy az édesanyáddal való kapcsolatodban van valami nagy gond. (A nő (és párkapcsolat) alapja az anyában gyökerezik.)


Ha te ilyen mértékben haragszol az anyádra, ott gond van, bizony. Jó volna, ha látna egy szaki, mielőbb.

2015. dec. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!