Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire ajánljátok illetve...

Mennyire ajánljátok illetve nem a középiskolai cserediák programot egy ilyen embernek?

Figyelt kérdés

Eszembe jutott, hogy mi lenne, ha egyszer kipróbálnám, milyen lehet cserediáknak lenni.

A gond csak az, hogy nem tudom, mennyire vagyok erre megfelelő? :D


Tehát tudni kell rólam, hogy nem vagyok egy társasági ember. A zárkózott szót nem szeretem használni, mert egy emberrel jól ki tudok jönni, hamar megnyílok, viszont egy csapatba nehezen illeszkedek be, sőt gyakran nem is vágyom rá, hogy beilleszkedjek (introvertált vagyok, tudom nem kifogás, csak bővítem a tulajdonságaimat, hogy könnyebben megítéljétek a helyzetem)


Nagyon érdekelnek a kultúrák, nyelvek, de legfőképpen azért vágnék bele egy ilyen kalandba, hogy megtapasztaljam milyen az élet máshol, más emberek között. Meg lehet hülyén hangzik, de nagyon félek attól, hogy csak vagyok, és elpocsékolom a drága időmet anélkül, hogy bármit is véghezvinnék.


Országot konkrétan nem tudok még mondani, de semmiképp sem olyasmire gondoltam, mint Németország, Svájc, Franciaország - tehát ezek a tipikus nyugati országok -, hanem mint mondjuk Portugália (jó, tudom, hogy ez is nyugati, de szerintem értitek, hogy mit értettem ezalatt a "tipikus" jelző alatt), vagy akár Lettország (itt már jártam is).

A portugál azért is lenne szimpatikus, mert ha jól látom, oda van 3 hónapos program is (AFS-sel néztem).

Lettországba 1 éves programot találtam csak.

A YFU-t is néztem, de azt elég drágának ítéltem meg (például a lett program 750.000 Ft + 5.300 €, ez kb. 2 400 000 ft), tehát ezt kizárom.


A legszimpatikusabb az AFS-es portugál 3 hónap, igaz ez is 990 000 ft, de tényleg tartalmaz mindent ( [link]


Mivel ez elég sok pénz, ezért is szeretnék már idén nyáron valami diákmunkába fogni (ha kimennék utolsó előtti évben, akkor lenne 4 nyaram munkára, de az is lehet, hogy még éppen előtte is tudnék dolgozni, mivel a 3 hónapos program szeptembertől decemberig tart... igen, f.ck logic :D)


Ja, egyébként 2015-től 2020-ig vagyok középsulis, tehát akkor nekem ez 2018 szeptember-december szakaszát jelentené, ekkor már 18 leszek.


Tudom, hogy nyilván nem egy kis diákmunkával fogom megváltani a világot, de még mindig jobb érzés lehet úgy elmenni, hogy tudom, hogy én is tettem bele valamit, nem csak a szüleim meg a ballagáskor kapott családi támogatás segítségével jutnék ki.


Tehát a lényeg az, hogy szerintetek a személyiségjegyeim alapján segítene nekem egy ilyen program, vagy nem nekem való?

Plusz azért szívesen fogadok tapasztalatokat is, akár ha volt valaki Portugáliában, megoszthatná élményeit :) Hálás lennék.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. dec. 28. 16:54
 1/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha hosszú lett a szöveg, de mást már nem vehettem ki belőle! :) Így is kimaradt a nyelv.

Tehát az angol elég jól megy, valamint francia kéttanon vagyok.

Itthon pedig rengeteg nyelvet tanulok xD Ezt úgy értem, hogy tényleg, nagyon sok nyelv érdekel, de egyik rossz tulajdonságom, hogy olyan sok minden érdekel, hogy nem tudok egy mellett lehorgonyozni, tehát mindenből egy kicsit tudok. Ha jobban tanulnám őket, előrébb is járhatnék, csak ehhez még társul a lustaságom, és ez nem túl jó :/ Mivel magával ezzel a párhuzamos nyelvtanulással nem lenne gondom, sőt, szerintem így sokkal jobban "fel lehet fedezni" egy nyelvet, hogy nem csak azt az egyet tanulod, hanem még mellette vagy 3-at 4-et.


Tehát a lényeg, hogy a nyelvvel szerintem nem lenne gondom (remélem :D).

2015. dec. 28. 17:01
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem - ha tényleg érzel rá affinitást - kipróbálhatod. Én is olyan vagyok, mint Te, de egy ilyet mégis el tudnék képzelni, főleg hogy ez könnyen lehet, hogy még segít is az ilyesfajta problémákon, lehet, hogy nyíltabb leszel, stb. A tapasztalatszerzésről és nyelvtudásról nem is beszélve. Szóval szerintem ha a családod is támogatja, akkor vágj bele.
2015. dec. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és a támogatást! :)

Természetesen még semmi sem biztos, de gondolkozok rajta.


Még ami kérdés felmerült bennem, hogy nem rossz, hogy csak én leszek idegen?

Úgy értem, hallottam már olyanról (UWC), hogy nem egy családba kerülsz be, hanem egy olyan suliba, ahol mindenki máshonnan jött, stb. Igaz ez az utolsó két évre vonatkozik, meg az érettségit is ott szerzik.

Mindegy, ez nem is merült fel, 2 év nagyon hosszú, meg... na :D


Csak az tetszik benne, hogy nem vagy egyedül, mármint olyan szinten, hogy mindenki "idegen".


Ilyesmi program nincs amúgy úgy, hogy nem ez az érettségis fajta?

2015. dec. 28. 21:04
 4/6 anonim válasza:

Szia :) Szerintem mindenképp vágj bele. Az, hogy kicsit zárkózott vagy nem akadály. A program segít abban, hogy sokkal nyitottabb légy. Az sem elvárás, hogy beszéld a célországod nyelvét persze ha ugy mész ki, hogy van egy kis alapd sokkal könnyebb dolgod lesz.

Ha bármilyen kérdésed van írj bátran és ha tudok szívesen segítek :)

(egy cserediák)

2016. jan. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Portugálua biztos tetszene, [link]
2016. jan. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Upsss, Portugália !(bocs az elirásért,telefonos üzi ;-)
2016. jan. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!