Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egy megmentett élet kompenz...

Az egy megmentett élet kompenzálja az egy elvett életet?

Figyelt kérdés
2015. dec. 30. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Ezt nem értem, hogyan elvett?
2015. dec. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosíts kérlek.

Így önmagában nem lehet semmit mondani, megvannak azok a körülmények amikor igaz és az is amikor nem.

2015. dec. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha például olyan helyzet áll fent, hogy "A" meg akarja ölni "B"-t, de Te megölöd "A"-t, akkor ez igaz lehet, hiszen egy ember élete árán megmentettél egy másikat. De ez nagyon sok dologtól függ, és sosem lehet biztosan kijelenteni, hogy amit állítasz, az igaz.
2015. dec. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Úgy értem, egymástól teljesen függetlenül.

Az egyszerűség kedvéért állatokban gondolkodnék.

Az egyik esetben arra kényszerül az ember, hogy elvegye egy élőlény életét. Olyan esetre gondolok, amikor tudja, hogy meg kell tennie, az állat, vagy a maga érdekében, de nagyon nehezére esik.

A másik esetben pedig ösztönösen segít egy bajba jutott állaton, amivel lehetséges, hogy az életét mentette meg.

2015. dec. 30. 21:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Így már teljesen más a helyzet. Ha azért veszed el egy élőlény életét, mert azzal a szenvedéseitől szabadítod meg, akkor szerintem nincs is okod arra, hogy ezt egy másik élőlény megmentésével kompenzáld.
2015. dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Ha úgy vesszük, végülis a szándék a fontos.

2015. dec. 30. 22:38
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyébként azért is tettem fel a kérdést, mert elgondolkodtatott.

Vannak helyzetek, amikor az embernek szembe kell néznie a saját lelkiismeretével. Vannak helyzetek, amikor cselekednie kell, és nem biztos hogy a leghelyesebb utat választja. Utána pedig cipelnie kell a döntése terhét.

Fel lehet egyáltalán ilyenre készülni? Hogyan számol el valaki később a lelkiismeretével, ha nincs elég lélekjelenléte abban az adott helyzetben? Hogyan befolyásolja ez később az életét? Megpróbálja helyrehozni közvetett módon?


Pusztán filozófiai alapon, esettől függetlenül.

2015. dec. 31. 15:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez már egy összetettebb és bonyolultabb helyzet. Természetesen gyakran előfordul, hogy nem a helyes utat választjuk, de ez mindig benne van a pakliban, és ezzel bizony számolnunk kell. Hirtelen meghozott döntések esetén erre még nagyobb az esély, hiszen nincs időnk átgondolni minden lehetőséget, hanem az adott pillanatban a legjobbnak vélt utat választjuk, amit lehet, hogy később az egyik legrosszabbnak fogunk majd tartani. Ennek bizony viselnünk kell majd a következményeit, és - az esemény súlyosságához mértem persze - talán sosem fogjuk tudni feldolgozni az esetet.
2015. dec. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!