Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent az hogy BEÁLLÍTÓDÁS?

Mit jelent az hogy BEÁLLÍTÓDÁS?

Figyelt kérdés

Iskolai projektről lenne szó. Megmagyaráztuk, és azt írtuk oda, hogy: a tények érzékelése, megítélése, érzelmi megközelítése, majd a viselkedési reakció.

De ez mégis mit jelent???

Példára lenne szükségem, nagyon hálás lennék.

Köszönöm szépen.


2015. dec. 30. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:

"Nem tudatos belső motiváltság, előre determinált viszony valamely ingerhez, élményhez. A gondolkodásban nem tudatos, az önmegfigyelés számára nem hozzáférhető belső hajtóerők is szerepet játszanak."


Ez körülbelül azt takarja, hogy egy adott élményhez egy előre "meghatározott", tőled független reakció társul.


Például, hogy a világ létezését mindenki egyértelműnek, és magától értetődőnek veszi, ezért ezzel kapcsolatban semmilyen kérdés sem merül fel senkiben, hiszen ezt tényként kezeljük.


Pontosan persze én sem tudom, de ahogy utánanéztem valami ilyesmire gondolnék.

2015. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ilyen pl., hogy valaki vagy reál vagy humán belállítottságú. Nem te határozod meg, hogy jó leszel benne (pl). Az előző fogalmazta meg jól.
2015. dec. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!