Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire jellemző a mai...

Mennyire jellemző a mai magyarokra a céltudatosság?

Figyelt kérdés

Magamból kiindulva tudom a legjobban leírni, mire gondolok. Nem szeretem, ha valami nem úgy működik, ahogy az jogosan elvárható, sem azt, ha valaki nem teszi a dolgát. Ha valakivel vagy valamivel problémám van, akkor nem piszmogok, hanem közlöm és teszek is érte, hogy megoldódjon. Nem hagyom magam átverni (például egy ügyfélszolgálaton). Nem a húsz forint fáj, amivel esetleg "elszámolják" a visszajárót, hanem az hogy ennyire madárnak néznek. Alaposan végigolvasok egy szerződést, hiába néznek türelmetlenül. Ha valamiért bemegyek egy boltba, nem kapkodok össze mellé semmi fölöslegeset. Nem nézek reklámokat, tudom, mikre van szükségem. Ismerem a jogaimat, teszem a kötelességeimet, tájékozódom.


Ezek után sokszor értetlenül nézem, miket el nem tűrnek egyesek. A legtöbb hétköznapi helyzetben a fentiek szöges ellentétét tapasztalom. (Az érthető, hogy egy kilencven éves nyugdíjas nem fog az interneten keresgélni, sem utcára vonulni, most a gyakorlatban is cselekvőképes személyekre gondolok.)


Tényleg ennyire belenyugvóak az emberek? Bármilyen vélemény érdekel, köszönöm, hogy elolvastad.



2015. dec. 31. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Értem mire gondolsz, de te úgy gondolod, hogy direkt át akarnak verni az ügyfélszolgálaton? :)Ez a gondolatmenet nálam nem teljesen függ össze a céltudatosság fogalmával.


Marketinget is hallgatok az egyetemen és kijelentem, hogy a reklámok akkor is megtalálnak, amikor te az ellenkezőjét hiszed. :)


Tulajdonképpen egyet értek veled, de a te általad megfogalmazott céltudatosság, határozottság véleményem szerint már át megy azon a bizonyos határon, ismétlem véleményem szerint. :)


Egy jó tanács: 10 forintért ne üvöltözz a pénztárossal. :)

22/f

2015. dec. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pont velem nem is történt ilyen pénztáros eset (vagy nem vettem észre), üvöltözést sehol sem írtam, sok jóra nem vezetne. Azt sem feltételezem előre, hogy egy ügyfélszolgálaton át akarnának verni, csak sajnos néha tapasztalom. Az ördög nem alszik. A reklámokat pedig -noha sokat kiszűrök- marketinges oldalról végtelenül érdekesnek találom.:)
2015. dec. 31. 11:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Valahonnét, valahogy ezt megtanultad, amihez akaratod és lehetőséged is volt. A szüleim pl. rengeteget dolgoznak, fáradtak és egyszerűen egy más világból jöttek. Munka után meg nincs kedvük átolvasni mindent. A szerződésekhez sem értenek.

Az új generációk egy része egyre jobban alkalmazkodik. A régiek közül többen képesek hegeszteni, ház körüli dolgokat megcsinálni. Az új generáció meg hamarabb észreveszi, ha át akarják vágni.

Szerintem előny, hogy ilyen vagy. Manapság jól jön, ha az ember figyel.

2015. dec. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindegy, milyen vagyok, így volt egyszerű összeszedni. Bár pont ennek következtében fáj nekem, ahogy néha mások hagyják magukat kizsákmányolni.
2016. jan. 2. 07:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Amíg TV-t néznek és meg akarnak felelni, addig semennyire. Amióta nem nézek TV-t, amióta telibe teszek arra, hogy ki mit gondol rólam, amióta nincs bennem félelem alapú megfelelni vágyás, azóta a saját életemet élem. Sokkal több energiám marad a céljaim elérésére.
2016. márc. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!