Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a magyar mentali...

Mit gondoltok a magyar mentalitásról? A külföldiek hogyan látnak bennünket?

Figyelt kérdés

Sokszor elkedvetlenít az emberek magatartása. A pesszimizmus még valahol meg is érthető, hiszen sok embernek alig marad pénze a számlák befizetése után. A mérhetetlen irigységgel és rosszindulattal viszont nem tudok mit kezdeni.

10-ből 7 ember nem képes örülni a másik sikerének, jellemző rájuk a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" mentalitás. Vagyis: ha velem történt valami kedvezőtlen esemény, akkor a másik embert is érje rossz! Pedig attól, hogy valaki irigykedik a másikra, még nem fog előrébb jutni, sőt! Megmérgezi a saját lelkét, mert nem elég, hogy a saját szerencsétlenségén kesereg, még másnak is a rosszat kívánja.

A másik pedig a közöny. Múltkor szemtanúja voltam, amint egy személyautó elütött egy férfit Debrecenben. Rengetegen, kb. 15-en elhaladtak mellette, minden szó nélkül, még csak segítséget sem nyújtottak. Végül egy ember akadt, aki felállította. (Mint utólag kiderült, csak a lábán sérült meg, nem esett komolyabb baja.) De akkor is! Teljesen megdöbbentett, hogy sokan ilyen szinten közönyösek egymással szemben.


Próbálok a jó emberekre összpontosítani, még akkor is, ha kevés akad belőlük. Viszont ez a gondolkodásmód sokszor elcsüggeszt.



2015. dec. 31. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Rohadjunk meg mindannyian
2015. dec. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Múltkor szemtanúja voltam, amint egy személyautó elütött egy férfit Debrecenben. Rengetegen, kb. 15-en elhaladtak mellette, minden szó nélkül, még csak segítséget sem nyújtottak. Végül egy ember akadt, aki felállította. (Mint utólag kiderült, csak a lábán sérült meg, nem esett komolyabb baja.) De akkor is! Teljesen megdöbbentett, hogy sokan ilyen szinten közönyösek egymással szemben"



TE miért nem segítettél?

2015. dec. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel nem rosszabb a magyarok viselkedése, más országokhoz képest. Rengeteg videót láttam már, arról, hogy tesztelik az embereket bizonyos helyzetekben. Öngyilkos mentalitáshoz hogy viszonyulnak, segítenek e ha bajba jut a másik fél, megállnak e az utcán egy fázó hajléktalan gyermeket betakarni, és mindenhol azt láttam, hogy az emberek közönyösek, nem érdekli őket, tovább mennek.

Az irigység is mindenhol megvan, ezért mert itt élsz, ne gondold, hogy máshol mennyország az élet, meg annyira törődnének egymással idegen emberek.

Nem mondom, hogy nincs olyan, hogy szeretet és segítőkészség, de sajnos nem nagyon jellemző.


Ha érdekel írd be a youtube keresőjébe, hogy social experiment. Tanulságos videók vannak.

2015. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon mérgesek, frusztráltak.... amit persze másokon vezetnek le. Pesszimisták, de van humoruk. Irigyek más jó dolgára, de csak pesszimistán mennek tovább, gondolvá nekik sosem lesz zöldebb a fű (tisztelet a kivételnek). És egyszerűen a nagyrészük buták.


Tegnapi híradó: Respekt- díj

Miért kell átrángatni az angolt -az amúgy- kifejezőbb magyar nyelvbe?

Mi van, ha a nyugdíjas otthonülő nagypapa,nagymama nem ismeri a szó jelentését (itt a 'respekt'-re gondolok)? Vagy bárki..


És még sok-sok más ilyen dolgok vannak nem csak a híradóban, hanem az utcán,a boltban, bárhol...


Én például nem is nézek híradót (tegnap csak bele-bele pillantottam,mert más nézte), mert egyszerűen-sajnos, vagy nem sajnos- beletudok kötni az idiótaságukba.


Az előző válaszokat,illetve a kérdező látásmódját nem olvastam el azért, hogy ne befolyásoljanak.

És ezért az összekapkodott szövegért elnézést (nem vagyok jó passzban).

2015. dec. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Folyton uralkodni akarnak másokon. Hülyének néznek mindenkit. Ha meg valaki bebizonyítja hogy okosabb, arra felháborodnak. Így aztán arra is irigyek ha valaki teljesen becsületes munkából ért el sikert. És úgy akarnak felzárkózni hozzá hogy a sikerest lenyomják.
2015. dec. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk annak, akit a magyar nyelv angolosodása idegesít, még szerencséje van, hogy nem északabbra született. Mondjuk svédként az ilyen emberek szerintem már a kardjukba dőltek volna, miután megtudták hogy 2015-ben a leggyakoribb svéd név az Ahmed.

Ezt most csak kitaláltam, de lehet érteni hogy mire gondolok.

A Respekt-díj, egy egyszerű idegen eredetű szó tulajdonnévbe vétele szinte apróságnak számít abban a jelenséghalmazban, ami mostanában a kultúrák összemosódását alkotja.

2015. dec. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Külföldiek mondták, hogy a magyarokra jellemző általában: Nekem8
2016. jan. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A magyarok csak prédikálják a "szeretetet", míg a külföldiek cselekszik! (Saját tapasztalat.)
2016. jan. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!