Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szégyellem hogy magyar vagyok!...

Szégyellem hogy magyar vagyok! Az gáz ha évek óta USA-ban dolgozó magyarként azt mondom mindenkinek német vagyok?

Figyelt kérdés

2010-ben jöttem ki azóta nagyon kis megszakításokkal USA_ban vagyok. Mivel határozottan szégyellem hogy magyar vagyok ezért németnek adom ki magam. Szerencsére vezetéknevem eléggé németes hangzású + anyanyelvi szinten beszélek németül (nem mintha az itt kéne…) így megtehetem.

Van olyan ismerősöm aki nagyonmagyar és aki szerint amit csinálok az hazaárulás és fúj mocsok és maradj is kinn és idegenszívű stb.

De az ismerőseim többsége szerint (amely többség java része maga is külföldön van Anglia németek stb) ez érthető, sőt egyre inkább érthető, László Petra ügy után pedig már van olyan ismerősöm aki szintén letagadja hogy magyar.


2016. jan. 3. 13:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
15%
Mi bajod van azzal h magyar vagy?
2016. jan. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
18%

László Petrára az értelmesebb nyugatiak sem úgy gondolnak, ahogy a libsik. Felrúgni egy terrorista szervezetet támogató apát... hát nem tudom. Meg nemzetközi fórumokon is nem egyszer kaptam virtuális vállveregetést, mert magyar vagyok és mi vagyunk megint Európa utolsó védőbástyája (szerintük).


Ettől függetlenül ez a személyes magánügyed. Én ha kint leszek nem fogom letagadni, de nem is fogom reklámozni. Azért költözök ki, hogy beilleszkedjek az ottani társadalomba és nem azért, hogy különcködjek.


Ugye ez is egyébként olyan dolog, hogy milyen körökben mozogsz.

2016. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Az a szégyen, hogy nem mered magad felvállalni és már egy ilyen dologban is hazudsz.

Ha valaki van elég intelligens, akkor nem mások viselkedése alapján fog megítélni (ez esetben más magyarok viselkedéséből kiindulva.)Aki meg nem, azért meg nem kár.

2016. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
30%
Ez tényleg hazaárulás,és szerintem akkor vedd fel a német állampolgárságot,es ,,vedd le"(vagy nem tudom hogy mondják ezt) a magyart
2016. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
0%

Hát attól függ, hogy milyen helyzetben tagadod le h magyar vagy. Nekem az egyik nõvérem angliában él és családos bátdám németorezágban, és 3 gyermeke v@n,de neki magyar a házastársa. Egxikük sem tagadja le, hogy magyar viszont van amikor szégyenlik. És mikor látom az inttletneten a mifolyilittgyöngyösön meg hadonlókat, akkor elcsodálkozom, hogy b@sszameg ezekkel élek egy országba.

Az ismerõsödet aki lefikázott jól megverném.

De azért dzerintem ne tagadd, hogy az vagy. Én az angol állampolgárságért teperek éd azt mondom, hogy félig Német vagyok. De ennyi. Nehéz helyzet. Családod vsgy párkapcsolatod van?

2016. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%

én se értem miért kéne szégyellni? értelmes ember tudja,hogy nem az alapján ítélünk meg valakit,hogy honnan származik.

ugyanúgy igaz,hogy 1 ember alapján se minősítünk le egy egész országot(László Petra??)

2016. jan. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
49%

Én más magyarok elől titkoltam, mert a legtöbben csak le akartak húzni és irigykedtek.

Sajnálom, mert gyönyörű nyelvünk és országunk van...

2016. jan. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
40%
Szégyen..
2016. jan. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
37%

De igen ahogyan már elõttem említették, ne tagadd, hogy az vagy és ne is reklámozd.

És ja az európai országok köznépe most nagyon szeret minket.

És a riporteres dolog meg fell lett fujva. De azt senki nem mondja, hogy ellenszegült a rendõri ontézkedésnek. Illegálisan akarta átlépni a határt és félredúlták a rendõröket.

Nézd meg hogy az amcsik mit csinálnak. Úgy hozzávág a rendõr az autóhoz ha momdasz neko vmit mint állat. Elmebetegek,egy erõszakszervezet. Úgyhogy ne õk mondják már meg , hogy hogyan védjük az országunkat. Asszem õk azok akik kérdezés nélküp ujjlenyomatot vesznek. Ok én megértem én is ezt csinálnám. De ezt azokkal teszik akik nem csináltak semmit. Ok. Se akkor ne bírálják már, hogy felrúgták a határsértõt. Õk lelövik a mexikóiakat. Ennyi.

2016. jan. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 piroskek válasza:
83%
Szerintem a szíved joga eldönteni, hogy felvállalod-e a magyarságodat vagy nem. Ha úgy érzed hátrányba kerülnél a hétköznapokban, mert megtudnák a származásod, akkor megértem, hogy letagadod, ugyanakkor ha jó munkaerő vagy, korrekt ember és tudnák hogy magyar vagy, akkor lehet lassan elkezdene megváltozni bennük a magyarokról kialakított kép.
2016. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!