Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is utáljátok/Titeket is...

Ti is utáljátok/Titeket is idegesít amikor általánosítanak?

Figyelt kérdés

Pl.: A nők...

A vörös hajúak...

A kék szeműek...

A férfiak...

A tizenévesek...

Stb...

Én nagyon utálom,amikor valaki akár élőben,akár itt GyK-n,de mindegy is hol,ezt csinálja !!!

Ti hogy vagytok ezzel ?

Minden normális válasznak örülnék,a trollok kérlek kerüljenek :)



2016. jan. 3. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Engem nem idegesít, meg vagyok békélve magammal. Sajnálom azokat, akik az egész életüket más emberek becsmérlésére használják.
2016. jan. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ,megértem,szerintem is :)
2016. jan. 3. 19:11
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Igen, elég rosszul tud esni.

A nők mind csak a pénzre hajtanak, csak a két méteres izomkolosszusokat látják... És köti az ebet a karóhoz... Ugyan kérlek. Mára már ezek elvették a kedvem az oldal használatától, nagyon keveset vagyok fenn, és ha meglátok egy ilyen, vagy hasonló kérdést, vagy választ már húzok is el, értelmesebb időtöltés után nézni.

2016. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok ezzel :/
2016. jan. 3. 19:13
 5/11 anonim ***** válasza:
5%

Pont azért általánosítás mert általában igaz. Nem tudom mit kell ezen utálni. Az sem igaz, hogy a személygépjárművek meg repülők, meg hajók környezetszennyezőek amiért van már ami nem az?

Vagy ne mondjuk, hogy az emberek szeretik a pizzát? Csak mert rengeteg pizzéria van és 100 emberből 95 szereti.

2016. jan. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De,itt most pont nem a tárgyakról van szó,te nagy okos!!!

Főképp az emberekről !!! :T

2016. jan. 3. 20:00
 7/11 Kata0403 válasza:
65%

nagyon idegesítő tud lenni, ha állandóan ugyanazt mondják és ha kicsit is másképp viselkedsz, már meg vannak rökönyödve és szörnyülködnek a többiek


viszont a többség sajnos sablonokat kezel... és nem tud ezektől elvonatkoztatni :/

2016. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a véleményem,kiközösítenek ha egy kicsit is más vagy :/
2016. jan. 5. 17:30
 9/11 Mcgalagony17 ***** válasza:

Igen, én is falra mászok ettől. Szerencsére az ismerőseim, barátaim zöme nagyon nyitott és laza. Az az 1-2, aki nem ilyen azoknak mindig próbálom elmagyarázni, hogy ez mennyire felesleges... De nem sok sikerrel.


22/N

2016. jan. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell komolyan venni az általánosításokat, legalábbis nem minden helyzetben. Lehet általánosítva beszélni, de ettől még nem biztos, hogy véresen komolyan gondolom az általánosításom, és ne lennék nyított arra, amire cimkét aggattam.

Vannak zavaró, buta általánosítások is, butább emberek részéről.

Lehet általánosított véleményem, vagy viszonyulásom valamihez, amit nem ismerek annyira, de nem is akarom különösebben megismerni, ez esetben a véleményem nem is számít ahhoz a dologhoz.

"Emberekre", "nőkre", "férfiakra" stb. nem lehet általánosítani, mert az emberekhez való bármilyen kapcsolataim nem olyan dolgok, amihez felületesen viszonyulok. De pl. szólhat belőlem egy általánosítás a "filozófusokról", "matematikusokról", miközben felületesen beszélek erről, és nem számít nekem.

2016. jan. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!