Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért elfogadott manapság...

Miért elfogadott manapság Magyarországon egy olyan oldal mint a Tibi Atya, ami az alkoholizmusra buzdít?

Figyelt kérdés
Érdekesnek tartom, hogy az ilyen és ehhez hasonló oldalak nyugodtan működhetnek, hiszen lényegében drogfogyasztásra buzdít. Felelőtlen alkohol fogyasztást népszerűsít a fiatalok körében. A kormány a dohányzást próbálja foggal-körömmel betiltani és nehezíteni (persze az is ugyanolyan káros), de nem veszik észre, hogy ebben az országban az alkoholizmus legalább akkora probléma mint a dohányzás. Tudom, hogy csak egy viccoldal de ettől még nem lesz kevésbe káros a fiatalokra gyakorolt hatása.
2016. jan. 4. 17:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Egy olyan országba ahol egy Mr Busta "Magyarország legnépszerűbb rappsztárja" ne várj sokat. Suttyók országa.
2016. jan. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem egyszerre csak egy problémával foglalkoznak, majd biztos sor kerül arra is, hogy az alkoholizmus ellen harcoljanak.Szerintem egyébként nem az alkohollal van a baj, hanem a fiatalokkal, mert nem tudják, hogy alkohol nélkül is lehet szórakozni.
2016. jan. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel nem is a dohányzással van a baj, csak azzal, hogy a fiatalok élnek azzel a szokással. Nyilván ez nem is fog változni, amíg csak enyhítenek az "alkohol politikájukon".
2016. jan. 4. 17:23
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy jobban kéne nevelni az embereket, amikor még gyerekek és lenne annyi eszük, hogy nem élnek olyan dolgokkal, ami káros.De ilyen úgy sem lesz soha :D
2016. jan. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
27%

Miért és ez az oldal,mármint a GYIK?

Itt meg a meleg propaganda olyan erős,hogy csak na!

Vagy ez szerinted egészséges és jó a fiataloknak?

2016. jan. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%
17.32-nek ment a zöld pacsi. Telibe talált a mondatával, és milyen igaza van
2016. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Én még nem találkoztam olyan emberrel aki Tibi atya miatt lett alkoholista..Ha te igen,akkor szólj..


Mellesleg az alkohol tv -plakát stb reklámjai nem zavarnak? Nézd meg mennyi "rászoktató" fiataloknak ,lányoknak szánt enyhe italfajta jelent meg az elmúlt 10 évben ezerféle ízű rikító dobozú sör, cider ,és citromos szedres ribizlis lónyálak. Azért hogy az is igyon aki alapvetően nem szereti az alkohol ízét. Aztán megszokja és jöhet a tömény.


Tibi atya csak egy poén semmi több,mellesleg néha elég vicces is,de a baj nem itt kezdődik.

2016. jan. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy a reklámok nem zavarnak sőt... De őszintén szólva egyre kevesebb fiatal néz tévét. Sokkal hatásosabban szoktat rá egy ilyen oldal az alkoholra mint egy nevenincs reklám.
2016. jan. 4. 18:02
 9/16 anonim ***** válasza:

Végre egy kérdés ahol annak is értelmes válasza van aki a másik oldalon áll.


Nem Tibi Atyán múlik. Volt egy Hitleres viccoldal, csak vicces képeket meg beszólásokat osztott meg, nem lázított, nem gyűlölködött. Aztán betiltották. Nyilván ettől is kevesebb rasszista lett. Tibi atya pont azért jött létre mert a fiatalok ennyire szeretnek alkoholt fogyasztani. Nem az oldal szoktatta rá őket.


"A kormány a dohányzást próbálja foggal-körömmel betiltani és nehezíteni" Persze :D Ők csak a mi érdekünkbe cselekszenek, azért viszik így fel az árát. Az adóból bejövő hasznot pedig kórházakra és árvaházakra költik.

2016. jan. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én azt veszem észre, hogy nem emeltek annyit az alkohol árán, mint a dohánytermékekén. Legalizálták az otthoni pálinkafőzést. Nem tettek elriasztó címkéket az alkoholra. Nem kell külön erre a célra kialakított boltban megvenned.Ha annyira az emberek egészségét tartanák szemelőtt, akkor nem lenne ez a kettős mérce.
2016. jan. 4. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!