Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket éltet a bosszú? Jó...

Titeket éltet a bosszú? Jó érzés ha az ellenséged legyőzheted?

Figyelt kérdés
2016. jan. 6. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam bosszút állni, sokan kiszúrtak velem,és okoztak nekem hatalmas fájdalmat vagy megalázást, de nincs bennem az, hogy bosszút fogok állni, viszont azt remélem, hogy vissza fogja kapni duplán!

Persze, kivétel, ha valaki tényleg hosszú időn keresztül csinálja ÉS az mellett lehetőségem nyílik arra, hogy kicsit átérezze azt , milyen nekem.

Mondok egy egyszerű, komolytalanabb példát.

A szomszédom rendszeresen üvöltette a zenéket, sokszor felkeltett éjszaka a hangoskodásával, direkt hangosan csinálták, kosarazott a falon és társai.

Aztán pár hónapja nekem is lett nagy hangfalam, és onnantól én is rendszeresen hallgattam hangosan zenét, ami mindjárt nagyon zavarni kezdte, és meglepő módon, ő már nem is nagyon szerette csinálni...:D

Az érzelmi dolgok, lelki terror a munkahelyen/iskolában már más téma, nehezebb.

Igen jó érzés , mikor valamiben jobb vagyok nála, vagy végre rossz neki is valamiben,de

van, hogy egyszerűen nem tudod neki vissza adni, mert nincs rá lehetőséged. Ezen tovább kell lépni, különben felemészt...

2016. jan. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy. Nem foglalkozom ilyen hülyeségekkel. Csinálom a dolgomat és nem foglalkozom mással.

Egyébként az élet általában visszaadja. Sokszor volt már így. Néha örültem magamban, hogy na gondoltam, hogy majd ő is megkapja. De van, hogy már inkább sajnáltam.

2016. jan. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam bosszút állni. Előbb utóbb az élettől visszakapja. Nem akarok lesüllyedni arra a szintre, hogy belemenjek értelmetlen csatározásokba.
2016. jan. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Nem szeretem az energiám pocsékolni. Miért állnék bosszút, ha helyette gazdagíthatnám önmagam, fejlődhetnék? A bosszúállás a sikertelen ember szokása. Szerintem.
2016. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

csak akkor, ha már nagyon sokat bánt az ellenségem, és nagyon felbosszant. Volt, amikor megpróbáltam felülkerekedni rajta, így akartam tudtára adni, hogy hagyjon békén. De rájöttem, hogy semmit sem érek vele, csak jobban felbosszantom, és örömet okozok neki, hogy bosszús vagyok.

Emiatt inkább figyelmen kívül hagytam, és ez volt a legeredményesebb.

2016. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mcgalagony17 ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire és miért ellenség az illető. Általában mindenkinek viszonylag hamar kiismerem a gyenge pontját, és akinél a levegőnek nézés a bántóbb, azzal azt szoktam tenni, akinek meg a konkrét tett, azzal amazt. Persze első lépésként igyekszem finoman, tárgyilagosan megértetni a másikkal, hogy mi a problémám, de ehhez is két ember kell mint tudjuk ;) Szerintem a bosszú,- természetesen csak ha tényleg jogos, és nincs más mód megértetni a másik emberrel, hogy mit művelt velünk-, igenis örömöt tud okozni :)


22 N

2016. jan. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nem gondolkodom ezen,nem foglalkozom vele,de ha nyilvánvaló lehetőségem adódik rá,akkor "bosszút állok".
2016. jan. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!