Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek egy része miért...

Az emberek egy része miért általánosít?

Figyelt kérdés

Tehát vannak olyan emberek, akik ha egy fél dolgot megtudnak valakiről, rögtön általánosítanak és leírják...


Pl. ha valaki érettségi után nem ment egyetemre, az hülye és nem vették fel. Eszükbe sem jut, hogy nem akart menni, hiába volt jó tanuló.

Ha egy lány szeret bulizni, akkor egy alkoholista ribi aki az első csávóval aki ránézett megb...szatja magát a wc-ben akár van pasija akár nincs. Grat!

Meg ha pl egy embernek volt életében két matek tanárja és mindkettőt utálta, akkor az összeset utálja és úgy gondolja hogy az összes egy szemét, csak azért, mert matek tanár.

Meg még ilyenek, hogyha valaki 15 éves, akkor ő biztos olyan, mint az összes 15 éves a mai világban, 100% hogy olyan és nem kivétel.


Nem értem! :D


2016. jan. 6. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Minél több embert teszel a "Hülye" kategóriába, annál okosabb vagy Te magad. ( egy bizonyos szemszögből :D )
2016. jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én se értem, de az emberek ilyenek. Általánosítók és beszólósak. Persze nem mind, ezt hozzá kell tennem, különben én is általánosító leszek (régen volt egy ilyen humoros szólásom, hogy "Minden általánosítás helytelen!" :D). Részben az lehet az oka, hogy ha másokat lehúz, akkor dicsőbbnek érezheti önmagát, ilyesmit vélek felfedezni a rasszizmusban, nácizmusban is, talán nem véletlenül.


A fő, hogy te gondolkodj normálisan s próbáld figyelmen kívül helyezni az ilyeneket, illetve olykor megpróbálkozhatsz ellenpéldákkal, de ne várd, hogy hasson.

2016. jan. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én egyébként kicsit ellentétes típus vagyok. Nagyon szeretem a speckó eseteket, a kivételeket, van egy kis fantáziám...

Ha egy helyzet nagyon gyanús és már az értelmesebb gyk-zók is elítélik a főszereplőt, mert esélyes, hogy ez jogos, én akkor is automatikusan keresem a magyarázatot, okot, s csak akkor ítélek el valakit, ha egészen bizonyos vagyok benne, hogy ő a hunyó s nincs mentsége. De mivel nem az ő életét élem, még ha nagyot hibázott, akkor sem gondolom, hogy sértegetnem kéne vélt nagy erkölcsi magasságaimból... Egészen megrökönyödöm, amikor valakiről szinte semmit sem tudunk, nekem az se jött le, hogy hibázott volna, de mások már minősíthetetlen hangon sértegetik, rágalmazzák...

2016. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alapból így működik az emberi agy, nem csak más emberekkel kapcsolatban, hanem mindennel... Sokkal kevésbé megterhelő bizonyos tulajdonságokat kiemelve csoportokra osztani dolgokat/személyeket, mint az egyéneket külön-külön megvizsgálni.

Valószínűleg empátia és intelligencia függvénye, hogy mennyire tud valaki túljutni ezen a berögződésen.

2016. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sablonokban, skatulyákban gondolkodni kényelmesebb és egyszerűbb.
2016. jan. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a kerdes is altalanositas :P
2016. jan. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!