Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már veletek, hogy valaki...

Volt már veletek, hogy valaki rengeteget gúnyolódott rajtatok és nem tudtátok könnyen túltenni magatokat rajta?

Figyelt kérdés
Vagyis valaki, aki éveken át rosszindulatú volt a közeletekben és ahelyett, hogy figyelmen kívül tudtátok volna hagyni, azzal foglalkoztok, hogy ez jár a fejetekben, már-már önbeteljesítő jóslatként visszahúznak téged, vagy az hogyan állhatnátok bosszút.

2016. jan. 8. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Yapp! Első alkalommal szóltam neki szépen, második alkalommal csúnyán, harmadikra beb****tam neki egyet és aludt egy jót, utána jófej volt.
2016. jan. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az fontos tényező, hogy sajnos öregemberről van szó, különben én is bevertem volna neki én is már réges rég. Szóval muszáj tűrni és a gyakran a közelünkben van.
2016. jan. 8. 18:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A régi iskolámban is volt pár emberrel összetűrésem...mondjuk azon már nagyjából túltettem magam, csak néha jut eszembe, hogy pár helyzetben mit kellett volna tennem. Utólag már kicsit bánom is, hogy nem vertem meg őket, megérdemelték volna. A mostani osztályban pedig egy gyerek van, aki folyamatosan, megállás nélkül csak szapulni tud, meg mindenért röhög rajtam, azon is röhög, hogy pislogok. És tudom, hogy ekkora gyökérrel nem kéne foglalkoznom, de nem tudom elengedni a fülem mellett a beszólásait, hiába próbálok nem figyelni rá, mostmár akármit csinálok vagy csak csinálnék, egyből azt a nyomorultat hallom magamban, hogy mit fog megint beszólni és ez megkeseriti az egész életemet...
2016. jan. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha öregemberről van szó, őt is le lehet kezelni elég rendesen, hogy elfeledkezzen a szokásáról.

Pl elküldöd a jó édes k... anyukájába, és kész.

Ha ő nem igazodik hozzád, hogy jó viszonyt ápoljon Veled, akkor Neked miért kéne vajaskenyér stílusban jógyerekként viselkedni?

Az ember a stresszhelyzetekből tanul, hát akkor ilyet kell előidézni nála.

2016. jan. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon gyakran ilyen problémákon rágom magam, amikor magam alatt vagyok olykor. Bármilyen rossz beszólást - közeli ismerősöktől - megjegyzek, de valahol tudatos vagyok arra, hogy inkább bizonyítani akarok nekik ezáltal. Kicsit úgy vagyok velük, hogy részben igazat is adhatok nekik (bár ők sem tökéletesek), de másrészben túlzásnak is tartom a rossz beszólásaikat, de inkább a bizonyítás, mint a bosszú(bár nem értem konkrétan mit értessz alatta):)

De lassan kialakult a tudatomban az a fontos szempont is, hogy nem a szavak számítanak (sem a gúnyolódások), csak a tettek: mit tettél, amikor gúnyolódtak, vagy ők is olyan náladnál jobban szoktak viselkedni, annyira tökéletesek az életükben, tetteikben?

Nem szoktam másokat megbántani, de a hozzáállásomban kialakult egy olyan konktraszt, hogy amennyire sértődöttnek tapasztalom magam az ilyen helyzetekben, olyan kíméletlenül észretudom venni a hibát másokban, és azt hogy valójában jogtalanul kritizál, bánik lekezelően.

2016. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
65%
Szerintem sem figyelmen kívül hagyni, sem bosszút nem kell állni, hanem amikor gúnyolódik, azonnal szembesíteni vele, hogy mit tesz.
2016. júl. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És ha nem használna neki, mert az értelmi szintje túl alacsony, vagy csak még jobban örül, hogy el is érte a célját? Te abból indultál ki, hogy aki ezt teszi az tudatlanságból csinálja, de van aki rosszakaratból...
2016. júl. 21. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!