Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogosan várhattam volna el...

Jogosan várhattam volna el egy köszönömöt (a többi lent)?

Figyelt kérdés
A múltkor a buszon megtaláltam egy iskolás irattárcáját, benne minden hivatalos okmánnyal (diák, bérlet, személyi stb.). Mivel láttam az adatokból, hogy egy közeli településen lakik, egy ottani ismerős segített eljuttatni még aznap az egész cuccot, nehogy megijedjenek, hogy most akkor minden elveszett. Természetesen nem nyúltam semmihez, és az ismerős is megbízható, sőt ismeri is az adott családot, számomra amúgy sincs semmi értéke semmilyen okmánynak, kitolni meg nem fogok senkivel, ha egyszer segíthetek, mert nekem is jólesik, ha valaki segít. Úgy éreztem, kötelességem segíteni, ha megtehetem. No, ehhez képest még egy köszönöm se jött, nem vártam, hogy pénzzel jutalmazzanak meg, vagy elkezdjenek hálálkodni, de kicsit csalódtam, mert úgy gondoltam, pl. egy telefonhívás jól esne cserébe, ha mondjuk megkérdezik a közös ismerősünktől az elérhetőségem, vagy üzennek vele, biztosan átadta volna. Azt mondjuk megértem, hogy egy középiskolás nem gondol ilyesmire, de a szülei esetleg megtehették volna. Nem gondolom, hogy ez hőstett lett volna a részemről, és szobrot kellene emelni nekem, de nem kevés időbe és pénzbe került volna mindent újra megcsináltatniuk, szóval jólesett volna a köszönetnyilvánítás valamilyen formában. Vagy nekem vannak túl nagy elvárásaim?
2016. jan. 15. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Tavaly mi egy thaiföldi vonaton hagytuk fent a pénztárcát amiben minden benne volt. Pénzünk, bankkártyák, jogosítványok. Amikor észrevettük, hogy nincs meg, ott álltunk az állomáson megdöbbenve, hogy most hogyan tovább. Végül bár nem reméltünk sokat, szóltunk a vasútnál, hogy X vonaton utazva elhagytuk a pénztárcánkat. Pár telefon, majd a vasutas elővette a mobilját, hogy most küldtek egy fényképet, nézzük meg. A férjem jogsiját lefényképezték, hogy a vasutas leellenőrizze ugyanaz a személy van mellette. Elmondták, hogy a kalauz találta meg. Jött a vonat, felszálltunk, a kalauz odajött, hogy ő találta meg, leadta X állomáson. Annyira boldogok voltunk, hogy adtunk neki 500 baht jutalmat. Ez nekünk mindössze 10 font volt ami nem egy nagy összeg. Neki egy havi fizetése.. Mi úgy éreztük, hogy hálásnak kell lennünk a becsületességért, mert bizony a nyaralásunk tönkrement volna ha nem kaptuk volna vissza.

Ezért úgy gondolom, hogy ha jutalom nem is, de egy "köszönöm, hogy visszaküldted" mondat illet volna. Főleg ha belegondolunk, hogy mennyi utánajárás, idegesség lett volna ha nincs meg.

2016. jan. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Szóval annyit csináltál, hogy az iratokat leadtad egy ismerősödnek aki a saját idejét felhasználva elvitte a családnak?


Én ezért nem várnék köszönömöt, ugyanott vagy mintha átadod a buszsofőrnek. Plusz gondolom a család megköszönte annak aki elvitte hozzájuk.


Más lett volna a helyzet, ha felülsz a buszra és elviszed nekik, de azért mert tisztességes emberként jártál el nem értem miért vársz dísztáviratot.

2016. jan. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, legalább ti is szerencsések voltatok, hogy mindent visszakaptatok. Egyébként nem fogadtam volna el pénzt, még akkor sem, ha megpróbáltak volna adni nekem, nem azért tettem. Leginkább azon törtem a fejem, hogyan juttassam vissza lehetőleg még aznap a papírokat, vagy hogy kit tudok értesíteni, nem azon, hogy mennyi pénzt kaphatok ezért. Arra gondoltam, hogy biztosan megijednének, meg szerencsétlen gyereknek is ott a bérlete, mindene, hogy fog majd utazni, szóval próbáltam rövidre zárni az ügyet. Valószínűleg sokan nem segítettek volna, a mai világban nem igazán szokás, szóval már csak ezért is jó érzés lett volna, ha megköszönik, de így jártam.
2016. jan. 15. 23:22
 4/8 A kérdező kommentje:
#2: Nem vártam dísztáviratot, de mégiscsak megtaláltam a holmit, én is szemet hunyhattam volna fölötte, vagy kidobálhattam volna a kukába, örüljenek, hogy hiánytalanul és sürgősen visszakaptak mindent. Egyébként az ismerősömnek majdnem a szomszédja a család, nem kellett messzire mennie, plusz nyugodtan mondhatta volna ő is, hogy nem viszi el, úgyis arra megy, ez tűnt a legegyszerűbb megoldásnak. Ha a buszsofőrnek odaadom, ő este bevitte volna a területi központba, és a család utazhatott volna érte, már ha eszükbe jut, hogy egyáltalán ott keressék. Amúgy meg valószínűleg megköszönték az ismerősömnek (ha megköszönték, mert nem tudom), de ilyenkor azért a megtalálónak is jólesik, ha gondolnak rá, legalábbis szerintem. A mai világban egyáltalán nem az az általános, hogy visszaadják a talált dolgokat, vagy segítenek a másikon, plusz megint más, ha bemész a talált tárgyak osztályára, és ott egy dolgozó eléd teszi a cuccot, és ő sem tudja, hogy ki volt a megtaláló, és megint más, ha pl. egy közös ismerős juttatja el, akitől meg tudod kérdezni alkalomadtán, hogy ki találta meg. És miért nekem lett volna kötelességem elbuszocskázni bárkihez is? Ha az ismerős nem viszi el, akkor felhívtam volna őket, hogy ha lehet, akkor jöjjenek érte, örüljenek, hogy megtaláltam, és hiánytalanul visszaadok mindent, és pénzt sem kérek érte. Fordított esetben ha nekem szólnának, igyekeznék én elmenni érte, vagy ha végképp nem menne, megkérném az illetőt, hogy utánvéttel adja fel postán, de ne már ő fizessen az én botlásomért, ha lehetőség van erre.
2016. jan. 15. 23:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen tényleg az ismerősödnek jár köszönet, amiért elvitte a gazdának. Az, hogy nem dobtad ki az iratokat, önmagában nem egy nagy hőstett. Ennyi erővel mindenki köszönettel tartozik nekem, akit nem ütök meg, amikor elmegy mellettem az utcán?

Természetesen jót cselekedtél, és ezért legyél is büszke magadra, de az elismerést elvárni hiúság.

2016. jan. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ha az ismerős nem viszi el, akkor felhívtam volna őket, hogy ha lehet, akkor jöjjenek érte, örüljenek, hogy megtaláltam, és hiánytalanul visszaadok mindent, és pénzt sem kérek érte."


Nem vártál jutalmat, de azért örüljenek, hogy ilyen nagylelkű vagy, hogy pénzt se kérsz amiért tisztességes ember módjára viselkedsz és hiánytalanul vissza adod a cuccait :D Vicces.

2016. jan. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#5: Na ja, de ha én nem találom meg, akkor ő mit visz vissza? Egyébként meg tényleg örülhetnek, hogy hiánytalanul visszakaptak mindent, és még egy tapodtat sem kellett érte tenniük, mert ha mondjuk odaadom a buszsofőrnek, akkor járhattak volna utána. Egyébként meg ha így meg lehetett oldani, akkor jó, hogy nem én fogok mindenáron eljutni személyesen hozzájuk azért, mert a kedves gyerekük bakizott egyet.
2016. jan. 16. 18:44
 8/8 A kérdező kommentje:
#6: Csak arra írtam, hogy vannak, akik ellenszolgáltatásért cserébe adnának vissza bármit is, vagy olyanok is vannak, akik felajánlanak ilyen-olyan összegeket a megtalálónak, de nekem nem kellett volna a pénz még akkor sem, ha esetleg adni akartak volna. De mindegy, mert látom, hogy mindent csak kiforgatsz, egyébként meg igen, jólesett volna, ha megüzenik, hogy "mondd meg az illetőnek, hogy köszönjük", ennyi elég lett volna, ebbe nem hal bele senki. Nyilván az ismerősömnek is jár a köszönet, mert elvitte a cuccot, de mi van, ha én nem hozom el, és azt mondom, hogy majd valahogy alakul. Azért ne mondd, hogy hasonló helyzetben neked nem esett volna jól, ha megköszönik, főleg a mai világban, amikor a többség tett volna rá jó magasról, hogy bármit is kezdjen a megtalált papírokkal. Nem azt vártam, hogy dicsőítsenek, de egy köszönöm jólesett volna. Neked lehet, hogy nem, nekem igen.
2016. jan. 16. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!