Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért nem értékelik,...

Sokan miért nem értékelik, amijük van?

Figyelt kérdés

Rengeteg embert hallani keseregni a semmin. Megvan mindenük, ház, autó, jó munkahely, szerető család, egészség, magánéleti sikerek...Mégis egyre csak sírnak.

Ha meg valaki olyan, akinek ezek egyike, vagy akár mind hiányzik, nem hajlandó őket sajnálni, akkor még ő lesz a rossz.


Akiknek megvan a maga baja, azokat miért nem halljuk soha panaszkodni?


2016. jan. 17. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
...sőt ne panaszkodjon akinek a villamos levágta a lábát, mert másnak mindkét lába hiányzik, ne panaszkodjon akinek fipogyatékos gyereke született, mert másnak sosem lehet gyereke, ne panaszkodjon a megerőszakolt nő, mert mást csoportosan erőszakolnak meg és utána meg is ölik... ez a licitálás, meg a méricskélés, hogy kinek van kevesebb, mert csakis az panaszkodhat, ez nagyon nem jó irány, ezt ne csináld.
2016. jan. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azok is panaszkodnak, csak az kevésbé irritál így nem figyelsz fel rá? Illetve annyi bajuk van, hogy már beletörődtek és tudják, hogy ez nem old meg semmit.

Egyébként közhely, de az elégedetlenség viszi előre az emberiséget :))

2016. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát több oka van ennek.


Tapasztalataim szerint a következők.



- van akinél minden csak látszat, és az egész mögött van egy hitel, vagy nagyszülők akiktől függ minden.

- van akik önállóan önerőből és mindentől függetlenül tartanak fent mindent, de paráznak az irigyesektől vagy hogy valaki az ellenségükké válik aki csóróbb náluk ezek a megjátszósok.

- van aki szintén önerőből önállóan tart fent és birtokol mindent amilye van, de bizonytalan a jövője mert még nincsen sem B sem C terve és tőkéje sem ezekhez.

2016. jan. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Mert az embernek mindig több kell..Másreszt akkor fognak csak valamit hiányolni ha elveszítik.Te se úgy kellsz fel minden nap, hogy:jajj de jó hogy megvan még mindig mind a 2 lábam.Csak akkor fogod értekelni valamit ha elveszíted
2016. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Mert hiába van mindened, semmid nincs.

2. Mert ezt nevelte beléd az új világrend.

2016. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha megnézed bizonyos vallási / filozófiai irányzatok már régen felismerték ezt. A kérdés az,hogy mi az amiben jó,ha megtartjuk 'elégedettlenségünk' és mi az,amiben inkább elfogadók vagyunk, illetve hol vannak ezek határai.

Jellemzően az ember valami hiányát jobban megérzi,mint a meglétét. De hogy mit érzünk hiányzónak,az sokban függ attól,hogy mire látunk lehetőséget.Nem hiába a marketing célja részben az igény megteremtése.

2016. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nem tudom, ez tényleg fura... én is ilyen voltam kiskoromban, nem értékeltem, amim van, amíg el nem veszítettem... azóta már értékelek mindent :)


de én pl a párkapcsolatokban látom ezt... pl egyik barátnőm mondta, hogy a pasija nem tudja, hogy nem illik páratlan számú rózsát adni, én meg csak lestem, hogy mi van, vannak még rózsát adó férfiak egyáltalán? mert exeimtől sosem kaptam virágot, a barátnőmnek meg ez a legnagyobb baja, hogy nem az illem szerinti számot kapja...

másik barátnőmnél ott aludt a pasija, aztán másnap elutazott 4-5 napra, és egész nap ki volt akadva és panaszkodott, hogy mennyire hiányzik neki, ki sem akart mozdulni, mert inkább depizik minthogy szórakozzon csak azért, mert most pár napig távol vannak. nekem meg akkor párkapcsolatom sem volt. örültem volna, ha csak pár napot kell távol lennem valakitől, de legalább szeretne valaki...

2016. márc. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!