Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Előfordul, hogy veszel valamit...

Előfordul, hogy veszel valamit, majd megbánod pusztán a tulajdonságai miatt? Mennyit mérlegeltek vásárlás előtt?

Figyelt kérdés
Tehát nem azért, mert rossz lenne a minősége, hanem mert nem mérlegelted rendesen az opciókat és más paraméterekkel rendelkezőt, jobbat is vehettél volna vagy éppen ez volt feleslegesen nagy tudású? Gyakran előfordul a meggondolatlan vásárlás veled?

2016. jan. 20. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Naná!

Hetekig rágódok rajta, hogy nekem kellene ez vagy az.

Nagy nehezen megveszem, de 2 nap múlva rájövök, hogy nincs is rá szűkségem. :D Mostanában inkább nem veszek semmit.

2016. jan. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na de mi volt az, mondj példát.

Én nagyon alaposan szoktam mérlegelni, ha valami drágább dologról van szó, például telefonról. Akár egy hónapig is, amíg a többi lehetőséget is átnézem, megnézem melyik a legolcsóbb de legjobb tulajdonságú, azaz az ár/érték arányt. Nagyon ritka, hogy valamit is megbánnék, hogy megvettem, maximum a kiadott pénz miatt.

2016. jan. 20. 22:18
 3/4 TR75 ***** válasza:

Ezzel én is így vagyok. Elvégre az én pénzemről van szó, amiért a lehető legjobbat akarom kapni. Én is hónapokig képes vagyok gondolkozni azon, amit venni szándékozom, pl. telefonon, utánaolvasok fórumokon is, persze teszteket is keresek, általában úgy vagyok vele, hogy nekem nem a legújabb cucc kell, a telefon példájánál maradva nekem a bevált dolgok jönnek be, tehát keresem a visszajelzéseket, hogy lássam, milyenek a tapasztalatok.

Vagy tavaly például többek közt egy bicajnyereg volt a téma (mármint, ami megvalósult), utánaolvasgattam, nézelődtem, számolgattam, hosszas (két-három hónap) tépelődés után elvittem egyet kipróbálni, és elsőre nagyon bevált.

Szóval meggondolatlanul nem vásárolok, mert az én pénzem bánja.

Az is igaz, hogy emiatt mondták már azt is, hogy nagyon körülményes vagyok, de ugye, mint fentebb említettem, az én pénzemről van szó. Annyit változtattam ezen a dolgon, hogy kevesebbet osztok meg másokkal a gondolataimból.

2016. jan. 21. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyesek szerint lassan, mások szerint még lassabban döntök. Pedig nem hetek kérdése, hogy egy telefonról döntsek, de napoké igen. Mivel nem értek hozzá, hogy mitől jó egy telefon (alapból tudom hogy gyors legyen, stb. de hogy ez min múlik azt már most nem tudom, pedig másfél hónapja vettem egyet) megkérdezem az ehhez értő ismerőst, aztán megnézem a neten mik felelnek meg az adott kritériumoknak, majd megnézem, hogy mi az ezek közül ami kényelmes, újabb kör, hogy hol mennyibe kerül. Még egyetlen műszaki cikk vásárlást sem bántam meg.


Ruhában voltak meggondolatlanságok, amiket hazavittem és otthon mégsem tetszett. Elmentem egy szín tanácsadásra és azóta ezzel sincs gondom.

2016. jan. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!