Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nőnek lenni olyan kimerítő....

Nőnek lenni olyan kimerítő. Más is érez így néha?

Figyelt kérdés

Az ember járjon dolgozni napi 8 órában minimum, persze mellette vezessen egy háztartást is, legalább olyan szinten, mintha otthon lenne egész nap. Továbbá legyen mindig a toppon külsőleg, hiszen nőből van, vagy mi. Idővel mindezt kisgyerek(ek) mellett. E mellett legyen ideje a férjére, továbbá nem árt, ha saját magára is.

Emellett a szépségápolás egy csomó pénzt is elvisz, ha az ember nem akar ennyi stressz mellett kísértetnek kinézni.

Emellett értsünk mindenhez a gyerekneveléstől a villanyszerelésig. És legyünk végtelenül türelmesek.


2016. jan. 22. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Igen.
2016. jan. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Én jól vagyok. Nincs szükségem sminkre, ahhoz hogy jól érezzem magam, nem is értek hozzá. Egészségesen étkezem és tornázom jót tesz a léleknek és a testnek is.

Gyerekem nincs, nem is akarok.

Nem szolgálom ki a férjem, van neki is keze, meg lába. Nem kell érteni mindenhez, senki sem supermannek vagy wonder womannek lenni, azért vagyunk - állítólag - hogy segítsünk egymásnak.

Az igaz, hogy türelmes vagyok, de én inkább úgy nevezném, hogy kábé leszarom azokat a kis apróságokat, amikért nem érdemes bosszantanom magam. A nagy dolgok sem hatnak meg túlságosan, meg teszem ami tőlem telik, de ha így is elromlik valami, azzal nem tudok mit csinálni.

Szúszá :D

2016. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
én örülnék hogyha csak 8 órát kéne dolgoznom...
2016. jan. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Nekem csak a szépítkezés az, ami fárasztó. A tök alap dolgok is sok időt elvesznek. Mint pl. szőrtelenítés, hajmosás. Pl. strand, szauna előtt egy procedúra a minden szőrtelenítése, a férfiak meg csak felkapják a fürdőgatyájukat és annyi. Ezt nem szeretem abban, hogy nő vagyok. Más gondom nincs. Szeretek nő lenni.

Más nem zavar, a munka okés, takarítani egy héten egyszer szoktam, további időben vigyázunk a rendre, más olyan nagy házimunka nincs. Ház körüli dolgokat a férjem intézni. Villanyt nem szerel egyikünk sem :) De egyébként sem kötelező a nőnek csinálni a házimunkát, meg is lehet osztani.

Stresszes nem vagyok. Inkább munkában szoktak olyan feladatok lenni, ami miatt izgulok.

2016. jan. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

A sépség ápolásban nem értek 1 et ,eleven minek annyi vakolat ,becsapás magunkal és másokkal szembe is ,oké 1 kis szempilla spirál szájfény de a többi felesleges senki miatt nem költenék több ezret se kollegák se ffiért ,aki kedvel szeret az kedvel naturba is :)

Monjuk én szerncsés vagyok párom mindenben helyt áll mint a munkahely ,ha látja hogy fáradt vagyok csinál nekem fürdőt megmasziroz , vacsorát készít ...és még rám is szól drágám ne fáraszd magad a szőrtelenitéssel ekem tetszel így is ,úgyhogy a téli hónapokban em is nagyon szőrtelenitek ,ja gyesen vagyok :) 2 nagyobb gyerköcel se könnyű házi feladatok átnézése bevásárlás stb stb de nekem fantasztikus a párom mindenbe oda rakja magát mindenkinek ilyet kívánok és szerintem ez a normális nem csal elvár hanem nyújt is ,de ez oda vissza münködik énis segítek neki mindenben .....

Rugalamaság korán kelések későfekvések ezekre a megoldások ami fárasztó de megéri :)

2016. jan. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
A páromnak én is tetszem mindenhogy, még szőrösen is :D De azért strandra vagy uszodába nem megyek úgy :D
2016. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:
70%
Nemtudom, én nem hiszek a nemi szerepekben. Mivel egyedül élek ígyis-úgyis én vezetem a háztartást, magamra főzök, érdekel a divat meg a smink, szóval nekem a jól kinézés sem teher, mert élvezem azt, ami ezzel jár (bár a pénz persze, nyilván az rámegy), gyerekem nincs, jelenleg párom sem, a legtöbb szabadidőm magamra megy el. Persze, kimerítő, ha engedsz a társadalmi nyomásnak és meg akarsz mindenki hülyeségének felelni, én nem ilyen vagyok :D Ha van párom, rendszerint rá hagyom a főzést, mert én utálok főzni, és kifogástalanul kb kétféle kaját tudok megcsinálni, a többit csak "ehető" szinten, mit érdekel engem, hogy a társadalom szerint konyhatündérnek kéne lennem?
2016. jan. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért a felsorolt problémák mindegyike nem egyszerre jön elő... ha párkapcsolatban élsz, akkor ketten vagytok a háztartásra, ha egyedülálló vagy, akkor férjjel nem kell foglalkozni, ha meg csak a te dolgod a háztartás, akkor hagyományos családmodellben éltek és nyilván nem dolgozol 8 órában. Szóval ez kicsit olyan, mintha azt írtad volna, hogy nehéz egyszerre kisgyereknek lenni meg nyugdíjasnak...
2016. jan. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!