Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 21 évesen meg lehet még változni?

21 évesen meg lehet még változni?

Figyelt kérdés

Extrém módon introvertált vagyok, mindig is az voltam. Óvodában volt utoljára barátom, azóta, ha valamennyire közelebb is állok 2-3 emberhez, inkább csak ismerősöknek nevezném őket, mert nem olyan mély a kapcsolat. Középiskola, egyetem és munka kezdésekor mindig elhatároztam, hogy változtatok, de nem sikerült, egyszerűen leblokkoltam. Nyáron külföldre költözök, szerintetek ennyi idő után meg lehet még változni?


Igazából néha még szeretem is ezt az életformát, de néha nagyon vágyok arra, hogy normális legyek. Vannak olyan emberek, akik közelében könnyebben oldódok, de ők általában olyanok, mint én, mivel egyikünk sem lép tovább, így ezekből tartósabb ismeretség nem lesz.


2016. jan. 23. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg lehet változni, ha nem is teljesen, de valamennyit változtathatsz a mostani helyzeten.


Én 21 éves, csendes, visszahúzódó lány vagyok, de az elmúlt fél évben sokat fejlődtem kommunikáció terén, és ezt a környezetem is észrevette, azt mondták mintha kinyíltam volna.

Azóta van ez a látványosabb fejlődés, amióta barátom van.


Én úgy gondolom, hogy ebben a korban meg lehet még változni, csak rajtad múlik.


Én is kb ennyi idősen változtam meg. Meg akartam változni, mert általánosban és gimiben is szinte szótlanul ültem mindig, és nem nagyon mertem változtatni, mert féltem hogy, hogy reagálnának rá az osztálytársak.... aztán egyetemre mentem, ahol senkit nem ismertem, így eldöntöttem, hogy nyitottabb leszek, megpróbálok több emberrel beszélgetni. És ez lassacskán sikerül is:)


Csak rajtad áll, szerintem menni fog, sok sikert hozzá! :)


21/L

2016. jan. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen meglehet.

Pont 21 éves vagyok én is kb. fél éve kezdtem lassan változni ez a mai napig tart ,de az utóbbi időben nagyobb lendületet vett.

Csak rajtad áll az egész ,ahogy előttem is írták.

Én megakartam változni és belefogtam ,és azóta köszönöm szépen ,de jobban érzem magam mint előtte.


Úgyhogy Hajrá menni fog!

2016. jan. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Folyamatosan változni fogsz amíg élsz.


Rajtad múlik hogy pozitívan vagy sem

2016. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen. Realizalas kell csak hozza.
2016. jan. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 24 vagyok és azóta kezdtem nyíltabbá válni,hogy egy igazán jó közösségbe kerültem.
2016. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem ez attól is függ, hogy milyen közegben vagy, mert (valamilyen tekintetben) hozzád hasonlókkal lehet igazán jó barátságokat kötni. ha új hobbiba kezdesz, az szinte mindig új közösséget is jelent.

és szerintem igen, meg lehet és valamennyire meg is kell változnod, de nem kell magaddal erőszakoskodni :) Ha van egy belső vágyad arra, hogy igaz barátaid legyenek, akkor az alap már jó, ehhez már csak egy csipet szerencse (amit ugye a közeg megválasztása nagy eséllyel növel), bátorság(!) és energiaráfordítás kell.

szerintem egyébként bár különböző mértékben, de mindannyian igényeljük a családot, a barátokat, a tartalmas emberi kapcsolatokat.

Ha ezekre hajlandó vagy, akkor szerintem csak idő kérdése, hogy összeakadj olyanokkal, akikkel igazán jól érzed magad :)

Sok sikert! :)

u.i.: ne felejts el, hogy külföldön senki sem tudja, hogy milyen voltál. nem lesz egyszerű, de ne add fel! én 5 hónapja élek külföldön és nagyon sokszor kellett újra próbálnom, hogy barátokat találjak, de végül úgy érzem, sikerült. Menj mindenhová, ami belefér az idődbe, beszélgess, amikor csak tudsz, légy kitartó és egyszer csak megtalálod a helyed :) ha végképp nem megy, ha 100%-ig biztos vagy benne, hogy mindent megpróbáltál az utolsó szalmaszálig, akkor pedig próbálj más közeget találni!

Sok sikert!

2016. jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!