Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az jó, vagy rossz...

Szerintetek az jó, vagy rossz tulajdonság, ha egy ember jól tud hazudni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 24. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Rossz. Kivéve ha jó ügyben érdekében hazudik.
2016. jan. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmazzunk úgy hogy hasznos tulajdonság az ő szempontjából.
2016. jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Ez nem egy tulajdonság, hanem képesség. És mint olyan nem jó vagy rossz, hanem lehet jóra és rosszra is használni.
2016. jan. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hogyan tudod jóra használni a hazudozás képességét?
2016. jan. 24. 20:38
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kollégista voltam, behoztak egy olyan szabályt, hogy 18 év alatti személynek hétköznap éjszakánként kötelező a kollégiumban tartózkodni. Így a szobatársam, aki szegény családból jött, nem tudott volna diák munkát vállalni éjszaka, és nem tudta volna fizetni a saját iskolai költségeit. Éjszakánként ezért áruházláncokban töltögetett fel sorokat. És miután bejött az a szabály, hogy nem lehet éjszaka kimenni a kollégiumból, ezért rengetegszer adtam elő roppant meggyőző hazugságokat arról, miért kellett hazamennie délután, és hogy mikor fog visszajönni. Így ő meg tudta keresni a pénzt, én meg fedeztem a folytonos hazudozásommal, azért, hogy segítsek neki.
2016. jan. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez nagyon kedves volt tőled, de szerintem ha a munkáltató rendszeresen adott volna igazolást arról, hogy a kollégista dolgozni volt, akkor nem hinném, hogy probléma lett volna. Gondolom inkább az éjjeli bulik és piálgatások, amik miatt megszüntették a kijárást 18 év alatt.
2016. jan. 24. 21:12
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, én örülnék ilyen képességnek. Sokszor hasznos lenne (és én nem rossz dolgokra használnám).
2016. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Annak idején külön megkérdeztük, hogy mi van, ha valaki dolgozni akar a kijárás miatt, és erre is nemet mondtak. Teljesen mindegy, milyen okból tették, a lényeg, hogy így volt megoldható. A példát nem azért hoztam, hogy kielemezgessük, itt a hazugság jó célra való használását példáztam.
2016. jan. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az orvos se rosszindulatból hazudik, vagy amikor nem mondjuk el az 5 éves gyerekünknek, hogy a rokona meghalt, vagy a télapó nem létezik. Vagy akár a klasszikus edd meg ezt vagy azt a zöldséget ez vagy az miatt.
2016. jan. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egy kicsit eltértünk a kérdéstől, de rendben van. Engem inkább az érdekelt első sorban (bár már kaptam választ), hogy szerintetek azok az emberek, akik akármilyen helyzetben tudnak rögtönözni hazugságokat, mindezt oly hihetően, hogy simán bedőlnek nekik az emberek, az egy jó vagy rossz dolog-e.
2016. jan. 24. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!