Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok belenézni az...

Miért nem tudok belenézni az emberek szemébe?

Figyelt kérdés
Nem tudom mikor kezdődött, de egy ideje észrevettem, hogy kellemetlenül érzem magam, ha valakinek bele kell néznem a szemébe. Még a saját legjobb barátaim szemébe is. Ha mondok valamit nekik, vagy bárkinek, elnézek, vagy csak egy másodpercre nézek oda, de már az is feszélyez. Legtöbbször inkább az arcukra nézek, vagy úgy teszek, mintha nagyon el lennék foglalva valamivel, hogy ne kelljen ránéznem. Az egyik legjobb barátom egyszer mondta, hogy nézzek a szemébe egy kis ideig, mert nagyon szép a szemem, és ott nem éreztem ezt. Még elég fiatal vagyok, 14, szóval nem tudom mi ez.
2016. jan. 24. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezzel sok ember van így, ne aggódj. De neked megmondták, hogy nagyon szép szemed van, hát nézz rá bátran bárkire, hogy megcsodálhassák ők is! :)
2016. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Zavarban vagy? Önbizalom hiányod van? Én is megfigyeltem magamnál, hogy sokszor nem nézek az emberek szemébe (ez ilyen 15-16 éves korom körül volt jellemző), mindenfele néztem, csak az illető szemébe nem :D És nálam önbizalomhiány miatt volt, szégyelltem az arcom, stb, ma már javult a helyzet, mert kezdem elfogadni magam, és már bele szoktam nézni az emberek szemébe :)

18/L

2016. jan. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Edi wukk válasza:
Valaki azt mondta hogy akkor kapjuk el a tekintetünket ha nem vagyunk őszinték, vagy ha nem akarjuk hogy belénk lássanak, hogy kiolvassák a szemünkből a lelkünket az érzéseinket a gondolatainkat.
2016. jan. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Talán titkolsz valamit vagy nem szeretnéd, hogy a másik ember azt higgye, hogy akarsz tőle valamit. Ha valakinek a szemébe nézünk, akkor az azt jelenti, hogy kapcsolatot akarunk vele teremteni. Én spec. ijesztőnek tartom az emberi arcot, alapvetően nem néztem senki szemébe de gyerekkoromban elmagyarázták, hogy ez fontos, legalább a szeme közé nézzek az embernek, akivel beszélek. Anno sokat olvastam a szem felépítéséről, képeket nézegettem szemekről és lassan megtanultam, hogy legalább pár másodpercre belenézzek mások szemébe, bár van hogy elfelejtem és rám szólnak.
2016. jan. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem titkolok semmit, legalább is semmi fontosat. NEm tudom, miért van ez, az is lehet, hogy az önbizalomhiány miatt, mert az mindig is jelen volt.Ma figyeltem arra, hogy hova nézek, és észrevettem, hogy az egyik barátnőmnek a szemébe a legeslegnehezebb belenézni. Egyszerűen nem bírok. A többi barátomnak se, de nekik kicsit könnyebb, pár másodpercig oda tudok nézni. És ez nagyon zavar.
2016. jan. 25. 21:08
 6/7 Edi wukk válasza:
Ha nagyon zavar akkor valahogy le kéne küzdeni ezt a szokásodat. Próbálj a szempillájára koncentrálni vagy a szeme színére. Egyébként ha te beszélsz a barátnődhöz akkor se nézel a szemébe vagy csak akkor amikor ő hozzád?
2016. jan. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát főleg akkor nem amikor ő beszél. Mostanában próbáltam dolgozni raajta, egy két pillanatra sikerül, de olyan feszítő érzés, és nagyon nem tetszik
2016. márc. 1. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!