Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban, bizonyítottan létező...

Valóban, bizonyítottan létező dolog az Asperger-szindróma vagy Pl. A Borderline személyiségzavar? Nem csak "magukra mondják" páran, vizsgálatok nélkül?

Figyelt kérdés
Lehet sokan fognak emiatt a kérdés miatt támadni, de úgy gondolom, hogy néhány ember-anyuka ezt kicsit túlzásba viszi. Mi van, ha a gyerek csak introvertált vagy egyszerűen más személyiség, mint a kortársaié?? Ettől még nem lesz se kristály se indigó se Aspergeres... Szerintem nem kéne mindjárt ilyenekre gondolni és ezekkel magyarázni... A legtöbben még drámaian is adják elő és sajnáltatják magukat. Attól tartok, hogy felnőtteknél - az esetek többségében - csak antiszoc egyénekről van szó, akik így védekeznek a külvilággal szemben, ahelyett, hogy erőt vennének magukon és változtatnának. Mik erről a vélemények? Tényleg ennyi személyiségzavaros különc él a társadalomban? Lassan már minden 2. ismerősöm kitalál magára valamit. Ezzel az a baj, hogy akiknek meg esetleg ténylegesen problémájuk van, azokat lehet nem fogják már komolyan venni...
2016. jan. 25. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Létezőek. Az, hogy valaki csak rámondja, vagy orvos állapította meg, más kérdés.
2016. jan. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyítottan létező dolgok, csak valóban rengeteg az öndiagnózis. Kamaszok körében kifejezetten népszerű az Asperger miközben semmi bajuk csak kicsit szociálisan ügyetlen felnőtt kezdemények.

Nézz szét tumblr-ön, annyi kitalált szexualitást és mentális betegséget is ritkán látni mint ott.

2016. jan. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg sokan diagnosztizàljàk magukat, de attól meg ezek létető dolgok. A legtöbb személyiségzavart már tudomànyosan is ki tudtàk mutatni, hogy a testben valamilyen változást okoz, leginkàbb az agyban, és ezt lehet figyelni különböző módszerekkel pl fMRI.

Egyébként meg ezen ne aggódj, az orvosoknak mindenkit komolyan kell venni, és gyorsan ki tudják szűrni hogy kinek van komoly baja és kinek nincs :)

2016. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Én csak ahhoz szeretnék hozzászólni, hogy:


"ahelyett, hogy erőt vennének magukon és változtatnának."


Miért kéne nekik? Kit zavar, ha nem nagyhangúak? Kit zavar, ha otthon ülnek? Mért elvárás, hogy ne tegyék?

2016. jan. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Megjegyzés: én értem a kérdésed, én pl. OCD-s vagyok, és az zavar, hogy minden kis baromságra azt mondják, hogy OCD. Pl. az minden emberre igaz, hogy néha visszafutnak megnézni, hogy bezárták-e a lakást, vagy hogy nem szeretik, ha mondjuk a szőnyeg rojtjai össze-vissza állnak. De nyilván ettől még ők ezt magukra mondják, vagy általánosan, nem mondja rájuk orvos. És úgyis csak ez utóbbi számít.
2016. jan. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!