Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi időbe telik, mire az...

Mennyi időbe telik, mire az ember külföldön olyan szinten keres, hogy megérje ott maradni, sőt jobban él, mint itthon?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm és barátom külföldre ment az elmúlt időkben. Néhányukkal tartom a kapcsolatot, mások, akik már 3-4 éve kint vannak kevésbé, csak néha látok képeket a facebookon róluk. Akikkel beszélgetek, mind panaszkodnak, hogy milyen nehéz, épphogy kijönnek a pénzükből, heten laknak egy 3 szobás lakásban, és többnyire csak olyan munka jut nekik, mint takarítás, árufeltöltő, szállodai szobalány, stb. Mennyi idő, mire az ember tényleg elmondhatja, hogy na megérte kijönnöm?

Én nem tervezek külföldre menni, szerencsére jó állásom van, jól keresek, csak nem értem, hogy ha a többség sír, hogy milyen rossz kint, akkor minek mennek külföldre?



2016. jan. 25. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy megy ki hogy nulla nyelvtudás, nulla végzettség akkor sose lesz jó élete. Külföldre akkor érdemes menni ha egy jól kereső állást talál ott az ember. Pl a diplomás ismerőseim nagyon jól élnek külföldön.

Az emberek el vannak tévedve, azt hiszik külföldön jobb lesz. Pedig ha itthon sem vitték semmire akkor máshol sem fogják.

2016. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A reményért, hogy jobb lesz és a 2-3 évvel ezelőtt még igaz, ma már mítosznak számító Kánaán érzésért.

Ismerek olyat, aki itthon recepciós volt 70ezerért. Kiment egy gyárba dolgozni (rokonok már voltak kint) és jobban él mint itthon.. de ez 3 éve volt.

Az árufeltöltőn kívül szinte minden munkát lehet magasabb színvonalon és több pénzért végezni. Takarítani lehet a sufni cégnél is 2 óra bejelentettre és magánzóként óránkét 1.500-2.000-ért. A szállodai szobalányság sem mindegy melyik szállodában van. Konyhai kisegítő is akár a hazavitt kajával együtt lehet 3-400 ezer Ft-ot érő, meg alig megfizetett is.

Ahogy az 1. mondja: Külföldre nyelvtudás kell és az, hogy ne ragadjon le az első helyen. Meg gondolom, nem olyan helyre kell menni ahol telített a piac és olcsó a munkaerő.

Nekem minden ismerősöm jól járt aki régen ment ki. Kivéve egyet akit hazaküldtek, mert fizikailag alkalmatlan volt a vállalt munkára. Akik meg most kerülnek ki azok vagy jönnek haza vagy nem tudnak úgy boldogulni.

2016. jan. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

az elso pillanattol kezdve lehet nagyon jol keresni, csak nem mosogatonak kell kijonni.


Egy felsofoko vegzettsegu, keresett szakmaban mozgo ember (mernok, orvos, informatikus) nagyon jol kereshet kulfoldon, ha jo szakember, jol adja el magat es van egy kis szerencseje. De relative jol keresnek a keresett szakmunkasok is, szakacsok, hentesek, CNC-s szakemberek, autoszerelok, es az epitoiparban dolgozok.


A betanitott munka a vilagon mindenhol szarul fizet.

2016. jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. Valaszado mindent elmondott, de annyit hozzatennek, hogy 1-2 ev kell akkor is, ha nem olyan körülmenyek között elsz, mint ahogy a kerdesben all. Mivel nem mindenki diplomas, nem tud olyan jol fizetö allasokat megcsipni, de egy alap nyelvtudassal mar lehet tisztesseges munkat talalni, amiböl meg lehet elni. Csak ugye az allaskereseshez, lakaskereseshez idö kell, addig meg elni kell valamiböl, ez az elsö idökben megterhelö. De utana alakul szepen lassan, lesz latszatja az eröfesziteseknek. Az en peldam röviden: en nem akartam soha külföldre jönni, ugymond az ölembe hullt a lehetöseg, meg veszteni valom sem volt, meg valamennyire tudtam is nemetül. 4 eve vagyok kint, 1,5 eve tudtam elköltözni a szolgalti kis apartmanbol (szerencsere egyedül laktam benne), mostanra a kiberelt üres (se egy lampa, se konyhabutor) lakas teljesen be van rendezve, minden ki van fizetve, pedig mindent meg kellett vennem egy db. kanapen kivül. Es a fizetesem sem egy egetverö összeg. Ja, es meg nyaralni is voltam, nem is egyszer. (es nem is akarhol) Szoval nem dicsekves, de tenyleg lehet boldogulni, nem leszel milliomos de tudsz ELNI, nem csak gözülni, ugy hogy latszatja sincs.
2016. jan. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Nézd, mi a párommal mindketten diplomások vagyunk, mindketten jól beszélünk németet (közel felsőfok), én emellett tudok angolul és még egy nyelven (ami a gazdasági diplomám mellé nem kis előny). Nem sok, de némi irodai munkatapasztalatom is van, bár egy 24 éves lánytól nem is várhatnak ennél többet. Mégis, pár hónapja kiköltöztünk Ausztriába a párom karrierje miatt (sajnos több éves keresgélés után csak Ausztria túloldalán kapott állást, de ez sokat lendít a karrierjén), mégsem találok azóta állást kint. Van osztrák tapasztalatom is, kb egy év, igaz, vendéglátás, de oda nem akarok visszamenni, mégsem marad más megoldás, mint továbbra is étteremben dolgozni és a budit pucolni mások után nyelvtudással, diplomával. Az előző munkahelyemen többször megkaptuk, hogy mi csak "hülye magyarok" vagyunk, kb semmibe néztek, pedig tudták, hogy diplomás vagyok, míg az osztrák kollégáknak jó, ha 10 általánosuk megvolt (és még ők néztek le engem...). Így, egy fizetésből mi is nagyon nehezen jövünk ki, a tartalékainkat éljük éppen fel, pedig csak lakhatásra, ételre és a munkába-, illetve hazajáráshoz szükséges autóra költünk. De ha én elmegyek teljes munkaidőbe valami alja helyre, akkor sem fogunk magas színvonalon élni, pedig akkor már két osztrák fizetésünk lenne, de az itt alig valami és mellette a belünket is kidolgozhatjuk (igen, mert nyugaton más a munkamorál, pláne egy keletivel szemben, mint otthon).

Én megértem az ismerőseidet, valamivel jobban élnek kint, tudnak félretenni, jut minőségi ételre, ruhára, autóra, amikre itthon egy alacsony beosztású embernek, főleg vidéken ritkán telik. Viszont ennek komoly ára van: alkalmazkodni kell a befogadó országhoz, a rengeteg idióta szabályhoz (mert sok van, csak otthon ezt nem hangoztatják, mint tv adó meg havi 30ezres autóbiztosítás meg egyebek), el kell viselni a rengeteg arab meg néger bevándorlót, akik sokszor nem bírnak viselkedni, én bevallom, félek is tőlük, emiatt egyedül nem megyek az utcára, ha nem muszáj (otthon előbb megyek ki, ott nincs ennyi fura alak!), el kell viselni a szomszédok, munkatársak rosszallását, mert sokan nem szeretik a külföldieket. És akkor a végén oda lyukadsz ki, hogy ha otthon maradtál volna, nem biztos, hogy sokkal, de sokkal nehezebb lenne az életed, maximum kicsit szegényebb anyagi szempontból, de nyugodtabb is. Úgyhogy mi amint lehet, megyünk haza, mert ez így nem állapot.

A kérdésedre válaszolva, szerintem ha belevesszük, hogy pl Ausztriában egy átlag családi ház 250-300 ezer euró, míg itthon ugyanaz 25 millióból meglenne, és át lehet járni a határon is ugyanazért az osztrák fizetésért, akkor soha nem éri meg ottmaradni. Ha azt nézem mégis, mennyi idő alatt szedném össze ott a ház árát, meg otthon az otthoni fizetésből, kb egy szinten vagyok. Bár én azt hiszem, nagyon szerencsésnek kell lenni ahhoz,hogy az ember valaha is normális munkát kapjon, a végzettségének, tudásának megfelelőt, mert mindig diszkriminálni fogják a származása miatt (párom is jóval kevesebbet keres az osztrák hasonló végzettségüeknél és így is csak a 100. helyre vették fel, amit megpályázott, hiába felelt meg a kiírásoknak, valószínűleg a magyar mivolta miatt legtöbbször vissza sem írtak). De szerintem, ha nagyon mondani akarok valamit, minimum 10 év kell ahhoz, hogy tényleg megérje ottlenni. Vagy hatalmas kezdőtőke, amivel kint is házat tudsz venni.

2016. jan. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
@5-ezzel a hozzáállással ti külföldön sem igazán fogtok boldogulni, akárhány diplomád van. Es Tolunk nyugatra nem a házvásárlásra hajtanak, ezt csak a milliomosok engedhetik meg maguknak.
2016. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

" Bár én azt hiszem, nagyon szerencsésnek kell lenni ahhoz,hogy az ember valaha is normális munkát kapjon, a végzettségének, tudásának megfelelőt, mert mindig diszkriminálni fogják a származása miatt"


Ez konkretan nem igaz.

2016. jan. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ös "Vagy hatalmas kezdőtőke, amivel kint is házat tudsz venni" Még úgy is nehéz lenne szerintem.

Tegyük fel lenne a házra pénzem. Szerinted egy 4 fős családnak mekkora bevétel kellene Bécs környékén, hogy jól tudjon élni a saját házában? Szerintem 30-35000 €uro kellene évente. Ez alatt egy kisebb autó fenntartását értem, a gyerekek iskoláztatását, rezsi, kaja, ruhák, fodrász stb. hétvégi programokat( mozi, kirándulás, élményfürdő stb.) és évi 1 hét síelést és 2 hét olcsóbb nyaralást (Horvátország stb. autóval).

2 gyerek mellett külső segítség nélkül az egyik felnőtt max. 4-6 órás kisegítői munkát vállalhatna amivel, jó, ha 800 €uro lenne a keresete. A másik félnek ca. 2000 €urot kellene keresni, ha jól számoltam. Szerintem ez az összeg a legtöbb magyar ember számára Bécsben nem elérhető. Egy orvos Ausztriától nyugatabbra pedig sokkal többet is tud keresni.

2016. jan. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!
2016. jan. 26. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!