Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik a jobb hozzáállás?

Melyik a jobb hozzáállás?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Leírok két barátomról egy-egy kisebb szöveget és szeretném ha eldöntenétek melyiküknek van józanabb gondolkodása és áll jobban hozzá az élethez.

1:Tamás (22/f)

Ő a lazább, inkább családias típus.Huszonkét évesen már menyasszonya van aki terhes az első babájukkal.Már vettek is hitelre egy kisebb tanyát a városhoz közel ahol tervezik leélni az életüket.Ő egy összeszerelő üzemben dolgozik mellettem kb havi 120 ezer forintért.Szeret hétvégente buliba járni, imádja az autókat meg az állatokat.Többet nem is nagyon mondok róla mert szerintem ti is ismertek legalább egy ilyen embert.Tehát összességébe ő az az ember aki itthon szeretné leélni az életét a feleségével még akkor is ha nem gazdagok.

2:Sándor (23/f)

Ő az érem másik oldala.Két dologból áll az élete: Munka és otthon pihenés/számítógépezés.A párkapcsolatok rendesen taszítják.Ő úgy gondolja hogy két ember csak érdekből marad együtt hosszabb ideig és a végén mindkettő megbánja de leginkább a férfi.A gyerekekre inkább úgy tekint mint egy teher.Egy teher ami leláncolja az embert és anyagi csődbe viszi.Ezt arra alapozza hogy a gyárakba ahol dolgozott és dolgozik pont az efféléket használják ki és félemlítik meg a munkáltatók mivel a családjuk miatt nem hagyhatják ott a melójukat.Rendesen úgy beszél róla mintha valami összeesküvés lenne a családalapítás reklámozása a cégek részéről hogy olcsóbb munkaerőt kapjanak.Ő forgácsolóként dolgozik és ezért elég jól megy a szekere. Olyan 180-200 körül visz haza minden hónapban és tervezi hogy minél előbb kimegy külföldre.Csak külön arra félretett fél milliót hogy ha elvesztené a munkahelyét vagy dühébe felmondana könnyedén ellegyen míg talál másikat.A szüleitől csak azért elköltözött az első hónapba amint munkát kapott hogy megmutassa meg tud állni egyedül a lábán még akkor is ha szívesen látták otthon és nincs is rosszban velük.Egyébként hogy valami jót is mondjak már róla nagyon rendes fickó, nekem is segített pénz-el amikor albérletbe költöztem és megmondta hogy az utolsó dolog amit tenne hogy akárki orra alá dörgölje a családdal kapcsolatos felfogását. (Nekem is csak azért mesélte el mert rokona vagyok és rákérdeztem mivel engem érdekelnek az ilyen dolgok.)Összességébe ő az az ember akit sokkal inkább csak a saját anyagi jólléte érdekel és pesszimistább felfogással áll hozzá a világhoz.

Sajnálom hogy hosszúra húztam az olyan dolgokkal mint a fizetés vagy a lakásdolog aminek itt semmi jelentősége de hátha segít dönteni.

Személy szerint Tamást tartom józanabbnak mivel szerintem Sándor hosszabb távon ezt meg fogja bánni és magányos marad.

Várom a véleményeiteket.



2016. jan. 31. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jobb vagy rosszabb. Más értékrend.

Amúgy még az ember nagyon fiatal 22-23 évesen, hogy egy életre eldönthesse, mit akar és hogyan. Persze akadnak kivételek.

2016. jan. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző hozzászólóval. Egyik hozzáállás sem jobb vagy rosszabb, mint a másik.
2016. jan. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Sándor hosszabb távon ezt meg fogja bánni és magányos marad."


Tamásék meg nyögheti a hitelt 60 éves korukig, ha egyáltalán ki fogják tudni fizetni. És örök életére betanított minimálbéres munkás lesz, akit fenyegetnek a kirúgással, ő pedig lenyeli, mert ott a gyerek, mellé meg a hitel. És ha kiteszik, akkor ugrik a tanya.


Inkább értek egyet Sándorral, noha nem is 100%ban, mint Tamással.


De ők úgy élik az életüket ahogy akarják és te is úgy éled, meg én is. nem kell az övékét sem elfogadni, sem követni.

2016. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a jobb hozzáállás, ami az egyénnek jobban megfelel.
2016. jan. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!