Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kötelező sablon életet élni?

Kötelező sablon életet élni?

Figyelt kérdés

Őszintén válaszolj, mit gondolsz erről?

Ki kell járni a sulit, végig tanulni mint a hülye, jó szakmát, vagy diplomát szerezni. Azzal egyből menni dolgozni, ott végig dolgozni mint a hülye... elköltözni a szülőktől. Párt találni, lakást venni, gyereket csinálni. És hasonlók. Persze mindent a sablon szerint tökéletesen.

Miért gondolják sokan hogy ez a kötelező, és nem lehet másképp boldog, teljes életet élni? Miért szar/lenézendő és furcsa az aki nem így él egyáltalán?


2016. febr. 2. 15:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Te nem így akarod látni az egészet?

Tényleg rossz ez a körforgás, de a tudást azt nem vetem meg mert az igenis hasznomra van.

2016. febr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bár én is úgy képzelem el az életemet, ahogy ezt leírtad fentebb, mégis ha igazán belegondolok, legszívesebben felrúgnám az egészet. Nem kötelező ilyet élni, de szerintem csak kevés embernek adatik meg, hogy más életet is élhessen.
2016. febr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Úgy nem tudok mit kezdeni az ilyen kérdésekkel. Hol laksz te, Európán kívül? Szinte nyomják le a torkunkon a toleranciát, a polkorrektséget, a bármihez való jogot... gyakorlatilag a bűncselekményeken kívül mindent el kell fogadni ha tetszik, ha nem, mert különben azonnnal maradi kőbunkónak vagy bélyegezve, lassan már otthon sem szabad kimondani, ha valamit megvetsz, erre jön az ilyen ártatlan, nagyszemű kérdező, hogy miért KELL így élnie. Ezen a földrészen semmit nem kell, de mindent szabad.
2016. febr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Van egy barátom aki a középsuliból 2 évet járt ki, oszt kikor kiment, senkit nem érdekelt, hogy csak 8 általánosa van azt akarták tudni, mit tud a szakmáról. Egyre több feladatot bíztak rá, most a kezdő 1000 helyett 1500at keres. Szerintem kis szerencsével át lehet ugrani a sablon élet egyes szakaszait, vagy ha a sablon élet se nyomorít meg pszichésen nincs szemüveged stb. és úgy érzed többre vagy képes, akkor legyél katona! Újságban olvastam, egy katona azért (is) szereti csinálni, mert ez nem mindennapi. Én pl nem lehetek, mert sok kritérium van amiknek a 90%-ának nem felelek meg.
2016. febr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést mert ezeket én egyiket sem teljesítem mégis tökéletesen jó életet élek, szakma, munka, normális párkapcsolat, lakás, gyerek, minden nélkül. De ezt a környezetem leszólja, állandóan kioktatni akarnak, megváltoztatni, stb. Hallom mindig hogy "nem normális ahogy élsz"... de nekem normális és jó... akkor mi a bajuk? Nem ártok senkinek vele.

Amúgy #2-es, mindenki úgy él ahogy szeretne, a választása mindenkinek megvan. Felrúgnád az egészet azt írod, akkor miért nem azt is teszed? Csak kíváncsi vagyok, mi akadályoz.

2016. febr. 2. 15:56
 6/13 anonim ***** válasza:
Van akit érdekel mások véleménye... egy darabig.. téged meg nem úgyhogy ne foglalkozz vele, hogy leszólnak. Amúgy miből élsz?
2016. febr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2es vagyok: A pénz akadályoz leginkább.
2016. febr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Átlagembernek ajánlott, nekem pl. lehetetlen.
2016. febr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért szólnak le mert titokban irigyelnek ,hogy te meg merted lépni azt amit ők a társadalmi nyomástól és a többi beszólógatostól félve,nem tettek meg.
2016. febr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó jól mondja.

Az ilyen emberek az álomrablók, vagy hogy is mondják. Ha látják, hogy valaki másként él, és jól is érzi magát, automatikusan bekapcsol a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" program. Mindent megtesznek, hogy neked legyen kellemetlen, amiért te találtál egy alternatív utat. Érezd magad rosszul, mert a konzumidióta proli féltékeny a sikeredre. Sőt, tolerancia címszó alatt add fel az álmaidat, nehogy már neked jobb legyen, mint másnak.

A kérdésre meg a választ magad is tudod, nem kötelező sablon életet élni. Ha nem arra vágysz, és van is némi sütnivalód, akkor járhatod a saját utad. Az, hogy ez mennyire tetszik a többségnek, lényegtelen, mert a saját életedet te éled, nem a tróger Jani a panelföldszinti talponállóban.

2016. febr. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!