Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg egy magamnak való,...

Tényleg egy magamnak való, öntörvényű embernek látszom a leírtak alapján?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva betöltöm a 19-et. Még nem volt barátom, persze már vágyom rá, mivel lassan esedékessé válik.


Régebben, amikor olyan kérdésekkel bombáztak, hogy miért nincs még barátom, mindig azt válaszoltam, hogy nem akarom magam lekötni. Sokan a fejemhez vágták, hogy biztosan azért, mert önző vagyok, és azt hiszem, hogy körülöttem forog a világ, pedig erről szó sincs. A 21 éves unokatestvérem is csak nemrégiben talált rá a barátnőjére, akivel szeretik egymást. Noha kissé megkésve érkezett a szerelem, azt állítja: nem bánja, hogy így alakult, hiszen így sem veszített semmit.


Nem arról van szó, hogy azt gondolom, én vagyok a világ közepe, egyszerűen csak tudom, hogy egy párkapcsolatban az ember nem tehet meg akármit büntetlenül. Egyelőre még független vagyok, és élvezem. Több embert is tudnék említeni a környezetemből, aki, noha nem volt szerelmes, mégis lekötötte magát XY mellett, pusztán azért, mert félt az egyedülléttől, a magánytól. A mai napig boldogtalan, persze együtt maradt az illetővel, mert így legalább elmondhatja magáról, hogy nincs egyedül.

Eddig kb. 3-4 olyan fiú adódott, aki próbált udvarolni, ám kikosaraztam őket, többnyire azért, mert a külsejük nem tetszett, de olyan is előfordult, hogy az illető elég alávaló családból származott (ittak a szülők, stb.)


Úgy vélem, érdemes várnom addig, amíg találok egy olyat, akinek a külseje, belső tulajdonságai egyaránt vonzanak. Nem fogom magam elkötelezni olyan ember mellett, akit nem szeretek igazán.



2016. febr. 8. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki 21 évesen talált pár, az miért van megkésve?

Ember, szinte most kezdte az életét...és akkor megkésve talált rá a szerelem...agyam eldobom...

2016. febr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pedig sokan ezen a véleményen vannak, sajnos. Pedig magánügyként kellene kezelni azt a tényt, hogy X vagy Y mikor pasizik/csajozik be. Nem tartozik senkire!


Egyébként unokatestvérem sem érzi azt, hogy elkésett volna, egyszerűen csak arról van szó, hogy több ismerőse már pár évvel ezelőtt csesztette: mikor óhajt becsajozni.

2016. febr. 8. 12:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy kire mikor talál a szerelem, nem befolyásolható. Valaki 60 évesen találja meg az igazit, na és?

Majd ha lesz, aki megtetszik külsőleg és belsőleg, akkor lesz párkapcsolatod.

Amúgy, ahogy írtad, hogy volt aki külsőre nem jött be és kikosaraztad, azt megértem. De pl akinek a családja nem tetszik, az attól még lehet jó ember. Nem kell túl hamar ítélkezni.

Az én párom családjában is van iszákos, meg még börtönviselt személy is sajnos, míg ő egy kulturált, normális, szerető szívű ember.


19 évesen viszont ne hidd hogy rögtön a nagy Ő-t fogod megtalálni és el kell köteleződnöd egy életre. Fiatalon több párkapcsolaton is áteshet az ember, míg megtalálja az igazit. Lehet, hogy valakivel 3 hónapot jársz, valakivel éveket. Így tanulunk, magunkat is új oldalról ismerjük meg, hiszen kompromisszumot kell kötnünk, elfogadónak és megértőnek kell lenni a másikkal szemben, ami nem mindig egyszerű, ugyanakkor bizonyos helyzetekben pedig magunkért kell kiállnunk.

2016. febr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! Nem akartam előítéletesnek látszani, csupán azért kosaraztam ki azt a fiút, akinek ittak a szülei, mert ő is hasonló példát követett.
2016. febr. 8. 13:19
 5/8 Blade Bone ***** válasza:
Én is így gondolkodom és én az első igazi kapcsolatomban 23 voltam.. Nem vagyok sem emberfüggő, sem kapcsolatfüggő.. Jól éreztem magam előtte is, közben is, meg most is hogy nincs senkim, nem érdekel mások mit gondolnak.
2016. febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

"már vágyom rá, mivel lassan esedékessé válik. "

Esedékessé majd akkor válik, ha megvan az arra alkalmas jelölt.

Az utolsó mondatod viszont helyénvaló. Csak egy dologra szeretnélek figyelmeztetni: A szerelmeket előrefelé éljük, de visszafelé ítéljük meg. Vagyis amíg benne vagy, nem tudod megítélni a valódi mélységét, csak amikor elmúlt. Amíg tart, mindről azt hiszed, ez a legszentebb, a legszebb, és örökre szól. Utólag kiderülhet, hogy felejthető kis momentum volt csak az életedben. De ez így is van rendjén.

2016. febr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem látszol magadnak való öntörvényűnek. Nekem úgy tűnik, vacillálsz, hogy mások véleményére hallgass, vagy a saját érzéseidre. Szerencsére az utóbbi felé hajlik a mérleg nyelve.


"Még nem volt barátom, persze már vágyom rá, mivel lassan esedékessé válik."

Én 31 vagyok, "lassan esedékessé válik", mégsem vágyom rá a mai napig. Én öntörvényű és magamnak való vagyok. Nem ártok vele senkinek, ha valakinek mégis, az olyat vár tőlem, amit nem adhatok meg neki, mert bennem sincs meg; egy saját maga képzelte mázat lát rajtam, amin csak a saját torzított képe tükröződik vissza. Pedig csak el kell hátrálnia tőlem, én nem tartom fogva, észre sem veszem.


"Sokan a fejemhez vágták, hogy biztosan azért, mert önző vagyok, és azt hiszem, hogy körülöttem forog a világ..."

A önzés: magadért élsz, és ha van társad, neki is azt kívánod, hogy magáért éljen. Amit önzésnek neveznek: átgázolsz másokon. Csakhogy akkor másért élsz, mert csak így találhatod meg, hogyan tudod kiszipolyozni. Ez nem valódi önzés. A valódi önzés önmegvalósítás és önfenntartás. Az élet tengere, amin hullámhegyek és völgyek vannak, ha pedig lecsendesíted, akkor békés üresség, belső nyugalom. De ha tenger sincs, akkor nihil: az üresség pokoli formája. Vajon miféle ember az, aki a fejedhez vágja, hogy önző vagy? Miért akar a bűntudatkeltés eszközével uralkodni rajtad? Mit akar tőled egyáltalán?

"...mert félt az egyedülléttől, a magánytól."

Azt hiszem, itt a válasz. A sebzett ego fél az egészséges egotól. Mert az egészségesnek nincs szüksége egy másik egészségesre. A sebzett ezért megpróbálja megsebezni. És ördögi kör, amikor sebzett ego-k egymást akarják egészségesnek látni, ilyenkor aztán megy a hajsza, melyikük a szerencsétlenebb, alias jogosultabb a másikból való táplálkozásra. Se veled, sem nélküled.


"Nem arról van szó, hogy azt gondolom, én vagyok a világ közepe..."

Te vagy a világ közepe. Amit a külvilágból tapasztalsz, belső világgá lesz, absztrakció. A te absztrakciód. Belülről nézel kifelé, a magad számára te vagy a tengely. De aki csak kifelé néz, mert befelé nem mer, az elvesztette a tengelyét. Az más pályájára áll, aztán szidja, hogy ő a világ közepe, mert úgy érzi, körülötte kell forognia, retteg az elszakadástól.


"...egyszerűen csak tudom, hogy egy párkapcsolatban az ember nem tehet meg akármit büntetlenül."

Ez nem csak a párkapcsolatokra igaz. Nem kell ahhoz egy másik ember, hogy ne tehess meg akármit büntetlenül. Magadnak is árthatsz.


"Egyelőre még független vagyok, és élvezem."

Maradj is az. Kapcsolaton belül vagy kapcsolaton kívül, mindegy, ahogy neked tetszik.

2016. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ az utolsó kommentelőnek! :) Nagyon hasznosnak találtam..
2016. márc. 6. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!