Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan van a magyar embereknek...

Honnan van a magyar embereknek ennyi pénze utazásra?

Figyelt kérdés

Erről a cikkről jutott eszembe: [link]

És nem a cikken, hanem a kommenteken van a hangsúly. De ez szinte az összes origo-s utazással/autós hírekkel kapcsolatos cikkre igaz, hogy mindig van jópár olyan ember, aki évente körbeutazza a fél világot, minden évben új BMW-t/AMG Mercit vásárol és minden témában otthonosan mozog és mindig van lehetősége megmondani a tutit a pórnépnek. Mielőtt elkezdenétek savazni, elmondom nem vagyok irigy (mérnöknek tanulok), csak fel nem tudom, fogni, hogy miért pont az origo-n koncentrálódik a gazdag/művelt/felvilágosult/ultraliberális emberek döntő többsége, akik mindenkinél mindent jobban tudnak. Vagy ez a hírportál a magyar liberális értelmiségi réteg, az újgazdag társadalom gyűjtőhelye. De tényleg, mi az oka, hogy ha valaki egy kicsit negatívabb hangvételű kommentet ír, akkor ezek a tipikus válaszok: "Persze, a nyóckeres paneledből elképzelésed sincs a világról" vagy "Nem az 1.2-es rozsdás Suzukidhoz kellene hasonlítani a Lexust". Hányingerem van az ilyen magukat felsőbbrendűnek gondolt emberektől, de ami inkább érdekel, hogy mire fel ez a viselkedés? Ezeknek vajon honnan van ennyi pénzük?



2016. febr. 9. 18:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Mese habbal meg hitel.

Nekem is rohadt sok ismerősöm jár wellnessezni, külföldre nyaralni.

Aztán mióta húzogatok egy OTP-s csajt, azóta tudom, hogy az összes tele van hitellel és inkább nm esznek, csak ki tudjanak menni.

Persze vannak, akik tényleg sikeresek, de elég kevesen.

2016. febr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A viselkedésükön kívül nincs bajom az ilyen emberekkel, csak ha ez tényleg így van ahogy írtad (a többsége hitelből kiskirálykodik), akkor duplán nevetséges, amikor valakit "letipikusmagyaroznak" és csórónak bélyegeznek meg, mert esetleg nem olyan a másik gondolkodásmódja vagy talál vmi kivetnivalót a véleményében. Több gazdag normális ismerősöm van, de egyiktől sem hallottam sosem, hogy valaha is osztották volna a nagy bölcsességeiket, de úgy látszik az origo-n mindig összefújja a szemetet a szél.
2016. febr. 9. 18:59
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Ezek egy csomó szimplán hazudik.

Egy ismerősöm imádja rázni a rongyot, közben meg csóró.

Mondja egyszer nekem, hogy tegyük ki, hogy x étteremben vagyunk. De hát nem is voltunk ott!!! Én meg csak lestem, hogy mi van? Ezt most komolyan gondolod????

Egyszer meg egy olyan wellness helyen "volt", ami épp bezárt. Csak gondolom, ő még nem tudta :DDDD

2016. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Virítani kell kifelé, hogy milyen gazdag, okos és sikeres vagy, csak akkor van értelme az életnek.
2016. febr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
A tengerentúlon megfigyelték, hogy általában az lesz rongyrázó aki eleve gazdagnak születik.
2016. febr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Hát nekem nincs olyan sok pénzem, amolyan középosztálybeli vagyok, mégis rengeteget utazom. Miért? Mert imádok utazni, és elárulom ,hogy egyáltalán nem olyan drága, mint azt sokan gondolják. Csak a pórnép az ilyen celebekből meg a luxusutazásokból, luxusszállodákból indul ki, mert ilyeneket látnak a tévében, hogy az ilyen olyan sztárocskák milyen fényűző utazásokra mennek, és azt hiszik, hogy egy érdekes helyre csak milliókért lehet elutazni. Holott a valóságban sokkal kevesebbért megoldható. Én már jártam a Brazíliában, Thaiföldön, Egyiptomban, valamint Európa legtöbb országában és elárulom, hogy egyik utazás se került pár százezer forintnál többe. Az már más kérdés, hogy valakinek ez is sok. Csak hát sajna olyan országban élünk ahol a lakótelepi proli megveszi százezrekért az ájfont hitelre, aztán szidja azokat akik ugyanennyi pénzt inkább utazásra költenek.
2016. febr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Csak a címet olvastam el. De ez nem olyan nagy szám, én is rengeteg helyen voltam 16 éves koromra, és a szüleim még több helyen (pl. amíg én nem éltem). Most mit válaszoljak? Anyám pedagógus, apám mérnök, nem tudom, milyen választ vársz.
2016. febr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És hol a hírérték a cikkben?
2016. febr. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

Nyilván nem helyes ilyen megjegyzéseket írni, de abban is van valami, hogy sokan okoskodnak úgy, hogy valóban csórók. Én nem szoktam leoltani senkit, egyszerűen nem érdekel semmi, főleg nem az, hogy másnak milyen autója van. Bezzeg én aztán kapom a megjegyzéseket, hogy van pénz, neked könnyű, stb.

Egy AMG tulaj.

2016. febr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Itt sokan írják, hogy Iphone 6 hitelre, luxus utazás hitelre. Én ezt sose értettem meg, mi nem hitelre utaztunk drága helyre és Iphone 6-ot se hitelért vettünk. (230 ezer volt). Vannak akik hitelből menőznek ők vannak többen ez tény, de ezt mi hitel nélkül is megoldjuk. Az a baj, hogy azt hiszik az emberek, hogy mindenki hitelre vesz Iphone-t vagy éhezik azért, hogy kifizesse. Mi simán kifizettük gond nélkül. Fel se fogják, hogy nem csak olyanok vannak akik szegényen hitelből mutogatják ki a király. Itthon is lehet simán gazdagnak lenni. Azt, hogy miért vannak az origo-n ilyenek fogalmam nincs. Az is tény, hogy sok a bunkó.
2016. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!