Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nőkben vagy a férfiakban...

A nőkben vagy a férfiakban vált ki nagyobb irigységet a konkurencia?

Figyelt kérdés
Férfiként női aggyal nem tudok gondolkozni és nem tudom ők hogyan éreznek, de lehet nem mondok nagy hülyeséget, ha azt állítom, hogy elsősorban a szépséget (szexuális vonzalom) tekintve a nők esetében szélesebb a skála a csúnya és gyönyörű ember között. Ha ez így van, akkor gondolom ebből a szempontból a két nem érzelemvilága is eltérő. Legalábbis én egy alacsony, tinédzser testalkatú, enyhén kopaszodó és kissé kisfiús arccal néhány másodperc erejéig tekintek csak konkurenciaként egy izmos, magas jóképű pasasra, de utána továbbáll az agyam és nem gondolok arra (úgysem tudnék semmit sem változtatni, ellentétben a nőkkel), hogy neki esetleg mennyivel könnyebb lehet a csajozás, mennyivel jobban érezheti magát a bőrében. Sőt, az izmos férfiakra egyáltalán nem is vagyok irigy, nem vált ki bennem semmilyen reakciót, ellentétben a magassággal, hiszen ha megpillantok egy pipiskedő csajt, ahogy a magas srác vállába kapaszkodik, akkor legtöbbször egy pillanatra a szívembe nyilall a fájdalom, amiért ez nekem nem adatik meg, de túl tudom rajta magamat tenni. Viszont ha meglátok egy nagyon dekoratív csajt (szép kerek popsi, formás mellek, dús haj, gyönyörű arc), akkor sokszor belegondolok és nagyon kíváncsi vagyok, hogy egy kevésbé szép lányban vajon milyen érzések kavaroghatnak, ha megpillantja a konkurenciát. Abban a pillanatban mennyire elégedett önmagával? Természetesen csajok és pasik egyaránt válaszolhatnak, mert többfajta véleményre is kíváncsi vagyok. :)

2016. febr. 14. 00:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Ez egyedi dolog. Alapvetően mindkét nemre jellemző.


És megint a közhely, hogy csak a kinézetről írsz.

Én "irigyebb" vagyok egy talán nem "szép", de 5 nyelven beszélő emberre, vagy egyéb képességekre.

2016. febr. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
nőkre jellemző egyértelműen, ők csak azért tudnak utálni egy idegen nőt mert szebb náluk.
2016. febr. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Nőként ki merem jelenteni, hogy a nőknél sokkal több a rivalizálás, és az irigység is. Ráadásul sokkal szélesebb a skála, amire irigyek tudunk lenni. Persze ezt többnyire nem valljuk be, inkább keresünk valamit a konkurencián, és azt cikizzük.

Míg a férfiak a vetélytárson legfeljebb azt nézik meg, hogy izmosabb, magasabb, vagy jóképűbb-e, addig a nők ezer apróságot megnéznek egy másik nőn. Kezdve a haj dússágától a lábujj formájáig mindent. Ha pl. két extrém csinos nő - akin egy férfi semmi hibát nem találna - megnézi egymást, akkor megkeresik azt az egy kis hibát a másikon (mindenképp találnak valamit), amivel le tudják szólni.

Ja, és a legfőbb szabály, minden nő, aki szebb nálunk, r.banc. :D

2016. febr. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem nem szélesebb a nők esetében a skála (írom ezt férfiként).

Én pl. nem szoktam irigykedni pedig nem vagyok egy adonisz (ami azt illeti nagyon-nagyon távol állok tőle). Ja várjunk mégis: a szép szakállakra/fejszőrzetre szoktam irigykedni, meg azokra akiknek jól áll :)

Tehát amit mondani szeretnék: talán több nőben vált ki irigységet a konkurencia mint férfiban.

2016. febr. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
Nyilvan azert van ez igy, mert a noi nem a "szepseget testesiti meg". A noknek szepeknek kell lenniuk. A ferfiaknak meg eroseknek (ezen ki nem tud valtoztatni??). Legalabb is igy szol a mondas. :D
2016. febr. 14. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

"úgysem tudnék semmit sem változtatni, ellentétben a nőkkel"


Ez mit jelent?


Én nem vagyok szép, és egy csomószor eszembe jut, mikor látok valaki nagyon szépet, hogy hülyének nézne-e, ha odamennék hozzá megmondani neki, hogy mennyire szép.


De szerintem más a szép női és férfi szemmel. Pl. azt, hogy dekoratív, soha nem mondanám élőlényre, max. karácsonyfára. Ha látok egy műnőt, akkor nem irigy vagyok, csak keserű kicsit, hogy én is lehetnék ez, csak nem AKAROK ez lenni, és a keserűségem sem a nőnek szól, hanem inkább a társadalomnak, hogy ez a menő.


Barátokat már vesztettem el így, pont mikor a legjobb barátnőm normális lányból hülyepitsa lett. Pénzem van, vehetnék fel miniszoknyát, rakhatnék fel műkörmöt, visonghatok egy oktávval magasabb hangon, és játszhatom a hülyét, de az nagyon fárasztó.


Azért, mert valaki jobban néz ki... genetika. Emiatt nem irigykedek senkire. Arra irigykedem, aki elviszi a lottóötöst.


Nem gondoltam még egy nőtársamra sem "konkurenciaként", ez ugyanis azt jelentené, hogy a főtevékenységem az, hogy szépen mosolyogjak, hogy egy férfi vonzónak találjon, és bár nem egy Indiana Jones film az életem, azért ennél valamivel izgalmasabb.

2016. febr. 14. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%
Most komolyan, itt mindenki ennyire felszínes, hogy csak a külső érdekli? És csak arra féltékeny vagy nem?
2016. febr. 14. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%
G. Fodor Gáborban.
2016. febr. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Járj el edzeni, és ha láthatóan kopaszodsz, inkább nyírd le az egészet, esetleg növessz szakállat.

Kevés olyan férfi van akiből nem lehet legalább egy "átlag" szintet kihozni. A magasság-kérdés nem a világ vége.


A nőknél teljesen más a helyzet. Több az elvárás. Férfiként nekem azzal kell törődnöm hogy jó illatom legyen, tartsam a jelenlegi testalkatom, ne legyen kesze-kusza hajam, normális, hozzám illő ruhákban járjak, és mindig normálisan nézzen ki az arcszőrzetem.


A nőknek nehezebb megfelelni az általánosságban vett szépség ideálnak. Lógó mell, szinte 0 archiba, stb.

Női bölcsesség: A férfiak a nők miatt akarnak jól kinézni, a nők pedig egymás miatt. Kibeszélik egymást, megy a szarkeverés külsőségek miatt. Férfiak között max. részegen megígérjük Kvázimodónak hogy megbszatjuk.

2016. febr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem a kérdés nem jól van feltéve, látszik, hogy női aggyal gondolkodsz... Szóval kezdjük ott, hogy a férfiaknál nincs ilyen, hogy "konkurencia".


Amikor először olvastam a kérdést, azt hittem, hogy valami munkahelyi dologról lesz szó, hogy valaki kitúr az állásból stb., de amikor láttam, hogy a párkeresés, és férfiaknál konkurencia, akkor mondtam magamban, hogy "mi van?". Persze csak a saját nevemben beszélek, de ha én látok kézenfogva egy pasit egy jó nővel, soha eszembe nem jut a pasira úgy gondolni, hogy ő konkurencia :D Ugyanis semmi közöm ahhoz a nőhöz (persze a pasihoz sem), így a kapcsolatukhoz sincs közöm...


A másik meg, hogy minden nő másra bukik, úgyhogy én innentől kezdve lehetek irigy a pasijára, úgysem fogom tudni, hogy a nőnek miért kell az az adott pasi :D Most akkor mire legyek irigy? Főleg, ha az adott hölgyet nem is ismerem.


Mert azért lássuk be, itt nem csak arról van szó, hogy külsőre milyen egy pasi, és hogy én hozzá méregetem magam... A lányoknál ez lehet, hogy így megy (és ha ez így van, elég szomorú), de pasiként nekem az a véleményem, hogy a nők nemcsak a külsőre, hanem egy csomó egyéb dologra is buknak. Láttam már egy bomba nőt egy kövér, de pénzes pasival járni. Most akkor mire legyek irigy? A kérdés alapján a kövér pasi kövérségére kéne, de egyértelmű, hogy neki a pénze az, ami megfogta a csajt.


Persze nem akarok közhelyes lenni, de az igaz, hogy akinek pénze van, arra "valamiért" ragadnak a nők. És tök mindegy, hogy a pasi hogy néz ki.


De van még ezenkívül egy csomó más dolog is, a kiállás, magabiztosság, humor, intelligencia. A legtöbb nő ugyanis nem is a pénzre bukik, és nem is kizárólagos a külső számukra, hanem ezek az utóbbi tulajdonságok veszik le a lábukról őket (már amennyire jól láttam eddig :D).


Csak azért írtam le ezeket, mert én nem nézek ki rosszul (ez nem önfényezés, próbálok objektív lenni, és soha senki nem mondta még, hogy rosszul nézek ki, tehát én úgy gondolok magamra, hogy nem nézek ki rosszul), de inkább az a töprengő, gondolkodó, befelé forduló pasi vagyok, és igazából nem is vagyok túl sikeres csajozás terén. Egy-két lány volt, aki belém szeretett, mert közel engedtem magamhoz, de tudom, hogy ők a belső tulajdonságaimat szerették meg, és ezt többre értékelem annál, mint hogy azért ájuljanak el, hogy milyen izmaim vannak, vagy mennyi pénzem van, vagy milyen a dumám. Ezért tehát ez utóbbi tulajdonságokra én soha nem voltam irigy. És ne higgye senki, hogy belém csak a fogszabályzós, szódás szemüvegű, pattanásos, kövér lányok szerettek a belső miatt...


Ne nézzük már le egymást, hogy csak a külsőre megy mindenki, ennél még sok egyéb más dolog is van, ami számít.

2016. febr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!