Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi annak a lélektani magyaráza...

Mi annak a lélektani magyarázata ha elutasitom a segitséget?

Figyelt kérdés
mindig is ilyen voltam, nem tudom ez valami neveltetésbe rám ragatt dolog, megmaradt rossz szokás vagy bizalmatlanság nemtudom egyszerüen, például ha segitenek vagy tanácsot adnának valamibe, akkor se csinálom vagy fogadom meg, mintha a tökéletes dolgot keresném. tehát nem tudom, mi ennek a pszichológiai magyarázata. hogy lehet erről leszokni ? de még ha családtag is segitene, én erős kényszert érzek arra hogy nem kell megoldom.. azon gondolkoztam lehet Egoból jön hogy én többnek tartom magam ?
2016. febr. 17. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nálad mi ez, azt tudom, hogy én azért nem szeretek elfogadni segítséget, szívességet, mert akkor "tartozom" valakinek, és ez a legrosszabb érzés.
2016. febr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hmm na ezen még én nem is gondolkoztam, de ez igaz is lehet, Már beültetted a fejembe ezt is... :d neem. mondjuk én ilyenkor magamból indulok ki, ha olyannak segitek aki valamiben rászorul annak szivesen segitek úgy hogy nem várok el semmit viszonzásként, vagy ilyenkor illik visszaadni ? :D nem hiszem, elég ha megköszönöm hogy felnyitotta a szemem
2016. febr. 17. 21:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs illik. Felejtsd el. Nem létezik.

Ha tökéletes dolgot keresed, sose vagy biztos tanács tökéletességébe így nem akarod úgy csinálni, mert van jobb is s te azt keresed s próbálkozol.

Csak ennyit tudva, vagy ez vagy más oka van, amit ennyiből nem lehet megállapítani. Ha adsz példát amiben lehető legjobban megfogalmazod érzelmeidet és szituáció körülményeit, megmondom.

Ha tudsz egódról, érdemes lenne nullázni ahogy csak tudod. Ebben is tudok segíteni ha írsz.

2016. febr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Igyekszem konkrétumot mondani, most igy gondolkozom a példák közt ami eszembe juthat,

Igazából ami még jellemez hasonlatban az, hogy olyan vagyok mint egy csiga hogy ha hozzá érnek egyből behúzódik a házába. tehát én ezt nagyfokú bizalmatlanságnak nevezem,

Az hogy ha van egy konkrétan bizonyitott müködő tény, dolog, legyen az akármi, amire 10-en is mondják hogy az úgy van, nem hiszem el. Igy vagy az van, hogy nem csinálom, vagy más úton próbálom akarom megközeliteni.

Ha meg segitenek, példaképp, Saját édesanyám, (sose voltunk rossz család, nem volt semmi erőszak) de édesanyám is próbál segiteni pályámon ahogy tud, küld linket emailemre is hogy segitsen hogy jobb legyen, de én azt elutasitom, nem is szóba, inkább úgy hogy egyszer átfutom aztán tudomást se veszek róla hogy ott van. meg mondják, győzködnek hogy mi lenne a jó nekem, akár egészségileg, de nem tudok bele menni. Meséli hogy ismerőse milyen kiváló valamiben,amire segitségemre lehet, próbálja is legjobb formában elém adni, de nem kell, nem akarom... bezárkózom, nem tudom miért.

Ugyanigy gondok vannak a hétköznapokban társasági életben, kommunikációban, rengetegszer csak emiatt nem tudtam belemenni, ha ajánlanak valamit, mert nekem elég volt az is amibe jelenleg vagyunk, csak emiatt nem tudtam tovább jutni sok mindenbe az életbe, emiatt "akadályozva voltam/vagyok. Próbálnak rám hatást gyakorolni, barátkozni, de ha felmerül egy számomra ismeretlen dolog, pl mennyünk ide vagy oda, akkor az van hogy nem, vagy nem érdekel. Emlékszem konkrét példának erről eszembe jutott egy elég régi dolog, volt általános iskola végén egyetlen egy jó barátom akivel együtt csináltunk dolgokat bizonyos mértékig, elég kitartóan győzködött szinte már erőszakosan próbált bele vinni helyzetekbe hogy lógjunk legyek már nyitottabb. de egyszerüen Nem tudtam. Ezért lett vége a barátságunknak.

Sok mindent megkérdőjelezek. De ami a leg keseritőbb helyzet, van egy munkahely arra kérnek mondjuk hogy húzzak már egy kocsit valahova a bolton keresztül..

De erős késztetést érzek magamba, frusztrál, nehézséget jelent. persze megcsinálom mert nem akarom hogy kirugjanak, meg hülyének nézzenek.. de belül rossz.. És ha már fél éve vagyok ott, félév után is érzem magamba ezt hogy nehézség. Félreértés neessen, testileg minden jól müködik van lábam kezem, tehát fizikailag teljesen ideális vagyok, sőt nem is lehetne panaszom, legalább is külsőre sokan többet várnak, többnek gondolnak rólam. De még egy példa mondjuk ha egy orvos mond valamit valamire, vagy gyógyszert ir, abban is kételkedem, vagy nem gondolom azt hogy nekem azt kéne csinálom. tehát igy felül irnám mindenhogy magamba a segitséget, keresek egy alternativ utat, vagy kerülöm, csak hogy ne azt kelljen csinálni.

Lényegében ennyi, emiatt szenvedek, társaságokban is sokszor megkaptam megkapom a célzást, mikor kérdőre vonnak valamit hogy Én miért nem csinálom ezt vagy azt.. De arra nem gondolnak hogy belül vannak ilyen gondok, szóval még pluszba ez is rátesz egy lapáttal.

tehát igy ennyi jutott eszembe erről, bocsánat az ékezet nélküli betük miatt. Köszi!

2016. febr. 17. 22:47
 5/6 A kérdező kommentje:
na basszus.... ezt privátba akrtam volna, csak itt sikerült :D na nembaj, legalább többen látják
2016. febr. 17. 22:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom. :S De én Nem egóra tippelek.

Valahogy el tudom ezt képzelni,hogy amit mondanak, azt én ne vegyem fel, a segítségüket ne fogadjam el.

És nem azért, mert "több vagyok, mint ő"...


Én néha azt kérdezem magamban,hogy az emberek miért tartják be az igéretüket...

Pl.:

A: veszek neked kaját, mert otthon hagytad a pénztárcád.

(És A-B szépen bemegy a boltba)

Pedig lehetne az is, hogy A és B bemegy a boltba, aztán A nem tartja be, amit ígért, merthogy megtudja tenni? Igen. Ezért szépen nem teszi meg, amit mondott, B meg ott marad kifizetlen kajával.

2016. febr. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!