Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önbizalomhiány és szociális...

Önbizalomhiány és szociális fóbia tulajdonképpen ugyanaz?

Figyelt kérdés

Esetleg az önbizalomhiányból alakul ki fóbia, vagy fordítva?

Nekem már régóta fennáll a probléma:

Minden tükröződő felületben kényszeresen megnézem magam.

Az utcán igyekszek elkerülni minden velem egykorú fiatalt.

Félek hogy ismerőssel találkozok boltban vagy akárhol, ha meglátok egy ismerőst, tanárt rögtön elszaladok onnan.

Iskolában félek a nyilvános megszólalástól, erős testi tüneteim vannak, egész nap szótlanul bambulok.

Nem merek hivatalos dolgokat intézni, például elmenni a bankba számlát nyitni, vagy akármi.

Társaságban is én vagyok a soha megnemszólaló.

Ez abból eredhet, hogy sokat piszkáltak, kiröhögtek a hangom miatt kicsit fura és emiatt nem merek hangosan beszélni, felvállalni magam.

Kerülöm a szemkontaktust, általában lesütöm a szememet kényszeresen.

Látszódik, hogy bevan feszülve a testem, tördelem az ujjaimat, furcsa mozdulatokat végzek.

Félénk és halk hangom van gyakran nem értik meg mit mondok.

Negatív tapasztalataim vannak az emberekkel cikizések, enyhébb megalázások, zaklatások stb.

Mostanában gyakran leküldök 1-2 felest mielőtt elindulok valahova, olyankor sok probléma elszáll.


2016. febr. 21. 12:12
 1/5 A kérdező kommentje:
20 éves fiu vagyok
2016. febr. 21. 12:12
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne félj!!!!!!!

Válald fel azt aki vagy és kész. Utánna rendbe jössz.

Na hajrá és no stressz!!!

2016. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem ugyanaz.
2016. febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak engem írtál volna le.

17/L

2016. febr. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ugyan az.

Egyik egy öntudati zavar, másik... egy fóbia.

Mind 2 kialakulhat másikból. Egyéntől és helyzeteitől függ.

Realizálj többet tényeket.

Akik hangod miatt nevetnek ki, nem normálisok. Csak személyiséged számít, az vagy te. Akinek ennyire negatív mint említettek, nem szabad véleményére, viselkedésére s bármijére reagálni, mert magadnak ártasz vele, ahogy tapasztalod is.

"Ez abból eredhet, hogy sokat piszkáltak, kiröhögtek"

Csak tények számítanak, vélemények egyáltalán nem. Tied sem s enyém sem.., övék sem.

Újra kellene értékelned életed problémás részeit logikusan s felülírni magadban e személyiségi és adat hibákat.

Írj rám s segítek boldog, gátlástalan lenni, megtanítani hogyan állj hozzá bizonyos dolgokhoz, ne generálj magadnak negatívokat.

2016. febr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!