Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent, ha egy ember nagy...

Mit jelent, ha egy ember nagy betűvel írja a személyes névmást üzenetekben? (Te)

Figyelt kérdés

Haveroknak, meg ismeretlennek is úgy ír. Tisztelet jele? Magára az én szót kisbetűvel írja, mondjuk egoistának tünne, ha naggyal írná.

Szóval a tisztelet jele lehet? Milyen lehet egy ilyen ember? Mit gondoltok róla?


2016. febr. 21. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Én az emberi méltóság/tisztelet jeleként írom így.
2016. febr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nemes ember lehetsz.
2016. febr. 21. 12:42
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Én mindössze annyit gondolnék róla, hogy nem tud helyesen írni. :D
2016. febr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Én azért írok ugyanígy, mert láttam valakitől. Azóta rám ragadt.

Meg úgy gondolom, így jobban előjön, hogy megtisztelem a másikat, és azért is, mert a régi koroknak a divatjai vonzóak számomra.

Volt egy illető, ugyanígy írtam neki, gondolom feltűnhetett neki, de csak azért is kis betűkkel írta vissza: te, neked, stb...

Amikor személyesen is megismertem, pont ugyanilyen volt a stílusa is: nagyképű, lenéző, lekezelő, pökhendi.

Érdemes megfigyelni a Japán kultúrát, ott hatalmas energiát fordítanak erre, a személyes kontaktusban is.

Itt a hatalmas nagy keresztény nagyságos Európában meg.....lófütty van.

2016. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Köszönöm.
2016. febr. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor most Japánban is használják ezt tisztelet-kifejezésként? Ez nagy általánosságban jellemző ott?
2016. febr. 21. 14:17
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Rám nem tesz az ilyesmi különösebben jó hatást. Olyan, mintha túlpörögné a témát. Pátoszos, csöpögős számomra ez a stílus. A tisztelet jeleit máshol keresem.
2016. febr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk pont azt vettem észre, hogy sokszor pont a másikat lekezelő emberek hangsúlyozzák túl ezeket.


Számomra kicsit unszimpatikus és távolságtartó ha valaki ilyet ír. Főleg ha az "Én" is hangsúlyozva van, vagy az "Ő". Legalábbis haveri, barátkozós viszonyban.


Ismeretlennel szemben, hivatalos formában illik nagybetűvel írni, bár ott meg inkább az "Ön" jelenik meg és nem tegezem le.

2016. febr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért nem értem, mért kell lepontozni egy normális válaszadót.
2016. febr. 21. 21:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Amikor kézzel írtunk leveleket a gyerekkoromban, nekem anyukám úgy tanított,a hogy ezt így kell.


23/N

2016. máj. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!