Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek miért szokták...

Egyes emberek miért szokták dekára pontosan kérni a felvágottakat?

Figyelt kérdés

Állítólag sokan 1-2 dekába is belekötnek.

Hentes pultosok mondták.


2016. márc. 1. 07:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

vannak akik még a betonba is belekötnek...


23F

2016. márc. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Mert annyira van szükségük, annyira van pénzük, és nem akarnak kidobni semmit vagy fölöslegesen venni venni valamit.
2016. márc. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ja még azt hozzátenném, hogy sokszor a hentespultban levők "véletlen" 5-10 dekával többet vágnak...szóval van amikor jogos a dolog...főleg ha már huszadjára csinálja valaki...


23F

2016. márc. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Az "egyes emberek" kérdésre csak azt lehet mondani, hogy kérdezd meg őket, hülyék mindig vannak.


Amúgy meg nem értem a "belekötnek" dolgot, nálam a hentes mindig megkérdezi hogy ha kicsit több vagy kevesebb, akkor jó lesz e. Ha azt mondom hogy vegyen le belőle, az nem belekötés.


Magyarul a hentesnek, pultosnak kellene mindig megkérdeznie hogy jó lesz e annyi amennyi, és így nem lehet belekötni. Bár normális ember meg nem szól ennyi miatt, mert 1-2 dkg az +1 szeletet jelent nagyjából.

2016. márc. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért ha kérek 25dkg sajtot akkor ne adjon 30at. Vagy ha kérek 0,5kg húst, ne adjon 0,6kgot. Általában ha főzöl a receptben szereplő mennyiséget veszed meg, minek is vennél többet, ha nincs rá szükséged? Ha meg elég tapasztalt a pultos, hentes, akkor tudni fogja hogy a sajtos párizsiból ennyi szelet az ennyi deka, és ki tudja számolni szinte grammra pontosan. Nálunk legalábbis ebből nincs gond. Még nem volt olyyan hogy 20 dkg helyett 22dkg kaptam volna. Bár nyilván mondtam volna hogy maradhat az a 2 dkg. De igen, sok esetben van pl 200ftja és abból 20dkg párizsit akar venni, akkor ha a feje tetejére áll is akkor sem lesz több pénze rá.
2016. márc. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ha én pl. sütéshez venni akarok 25 dkg sajtot, akkor ne akarjon rámsózni a boltos 30-at, mert nekem 25-re van szükségem. Ráadásul általában direkt szoktak többet rátenni. Most nem 1-2 dekáról van szó, az nem gond. De sokszor sokkal többet szoktak.

Dolgoztam egyébként boltban és is szeleteltem szalámit. Nem nehéz annyi dekát adni, amit kérnek. Ha egyben kérnek valamit, nem szeletelve, az nehezebb, de az is egy idő már megy, mert megjegyzem, hogy miből mekkora darab kb. hány deka. Szóval aki ilyen helyen dolgozik és sokkal többet ad "véletlenül", az nem véletlen.

2016. márc. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
mert annyira van szükségem és tudom mennyi fogy el, nem akarok feleslegesen kidobni... volt olyan, hogy 20 dkg kértem és megkérdezte, 28 maradhat-e... régebben még illetlenség volt nemet mondani, de manapság simán megmondják az emberek, hogy annyit nem visz el... ha tetszik a boltosnak, ha nem, vissza kell pakolnia... amúgy sokszor látom azt is, hogy pl. darabszámra kérik a felvágottat, pl. 10 szelet gépsonkát kér, vagy 2 db csirkecombot és akkor nem tud feleslegesen rásózni az ember többet... és az emberek talán jobban is spórolnak manapság, mint régebben
2016. márc. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
19%

Mert takarékoskodnak. Vagy azért mert nincs pénzük, vagy megengedhetnék, de elvből.

Úgy vettem észre, manapság divat smucignak lenni, az életrevalóság bizonyítékát látják benne.

2016. márc. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
Keményebb, embertelenebb is a mindennapi élet hangulata, mint pár évtizede, mondjuk a nyolcvanas években.
2016. márc. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Speciális diéta miatt.

2. Nem fogy el több (még ennyivel több sem), amíg eláll a kimért áru.

3. Pontosan ki van számolva a vásárlásra szánt keret, és ha meggörbülsz sincs több pénz nála.

2016. márc. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!