Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyesek ezen az oldalon miért...

Egyesek ezen az oldalon miért nézik semmibe, ha valaki nyelvvizsgával/kal rendelkezik?

Figyelt kérdés
Az egy dolog, hogy az illető élesben aztán talán nem tud minden helyzetben anyanyelvi szinten értekezni az adott nyelvből, na de akkor is van egy tudása-legtöbbször megértési/szövegértési-ami nem tűnik el, és ez szerintem nem 'semmi'. Aki nyelvvizsgázik-leginkább középfok-az már előtte X évet tanulta azt a nyelvet. Hozzáad vele az intelligenciájához, akárhogy is nézem. Egyesek ezt miért nézik semmibe?

2016. márc. 1. 10:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
65%
Kérdezd meg tőlük, bár ennyi ésszel nem biztos, hogy megértenék.
2016. márc. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
53%
Azért, mert akinek nyelvvizsgája van, az azt feltételezi magáról, hogy ő már rögtön tudja is a nyelvet, de nagyon ám. Pedig erről szó sincs: a nyelvvizsgák nagy része egy szép, színes, keményfedelű oklevél, ami azt tanúsítja, hogy sikeresen bemagoltad az adott vizsgatípus feladatait és a megfelelő kérdésekre a megfelelő válaszokat böfögted fel. Sok munka van mögötte, néha évek kellenek, hogy ezt elérd és kellenek hozzá bizonyos képességek is, de a nyelvtudásról nem sokat mondanak ezek a papírok. Sokszor hiába lobogtatod a középfokú "Rigó utcai" nyelvvizsgádat, anyanyelvi környezetben semmit sem érsz vele, ráadásul semmi szakmai tartalma nincs. Nagyszerűen tudsz egy irodalmi nyelvet használó emberrel értekezni arról, hogy milyen az időjárás vagy hányas busz megy az isten háta mögötti lakótelep felé - de amint az utca szlenggel, tájszólással, ilyen-olyan nyelvtani hibákkal beszélő emberével kell szót váltanod, esetleg e-mailt kell küldened a nyelvet jól tudó, de az adott gépalkatrész forgácsolási paramétereire kíváncsi mérnöknek, dobhatod is ki a francba a szép, színes papírodat, mert amit a nyelvvizsgára megtanultál, annak ehhez köze sincs.
2016. márc. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
59%

"Megkérdeztem, nem..? Feltettem itt a kérdést."


- Nem. A kérdésed a gyakorikerdesek.hu felhasználóiról általában szól, nem arról és nem csak annak a néhány hülyének, aki így gondolkodik.

2016. márc. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:
Egy előre nem tudott szövegre szövegértési feladatnál HOGYAN lehet bármit is bemagolni, ember??? Vagy szóbelin honnan tudhatnám a rám osztott beszélgetőpartner reakcióit előre, amire reagálnom kell????
2016. márc. 1. 10:24
 5/66 anonim ***** válasza:
68%

"Azért, mert akinek nyelvvizsgája van, az azt feltételezi magáról, hogy ő már rögtön tudja is a nyelvet, de nagyon ám."


- Mert ezt aztán így általánosságban ki lehet jelenteni...

2016. márc. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:
ma 10:21: aha...és ha mi ketten letelepedési engedélyért folyamodnánk Kanadában, akkor én a francia nyelvvizsgámmal kapnám meg az engedélyt vagy te nyelvvizsga nélkül...? Akármennyire egy kemény fedeles oklevél számodra, az adott országokban nekem ELŐNYÖM van ezzel a kis 'semmiséggel' .
2016. márc. 1. 10:28
 7/66 anonim ***** válasza:
92%
Én nem nézem semmibe, de egyrészt van igazság abban, amit előző írt, másrészt valljuk be őszintén, manapság, amikor millió nyelvi, nyelvtanulási tartalom van a neten, bárki számára hozzáférhetők eredeti nyelvű filmek, beszélgetések, interjúk, könyvek stb, stb, nem akkora kunszt a nyelvtanulás, még a vizsga letétele sem, különösen angolból pl. Akik még anno a Rigó utcában vizsgáztak, azoknak sokkal kevesebb lehetőség állt a rendelkezésükre. Ettől függetlenül értékelendő, ha valaki időt és energiát fektet bele, de én a saját gyerekemen látom, hogy minden különösebb erőfeszítés nélkül tanult meg angolul úgy, hogy különböző akcentusokat, szleng-kifejezéseket is ért és tud használni.
2016. márc. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
87%

A nyelvvizsga olyan, mint a diploma. Egy papír, amivel nem jár együtt feltétlenül tudás, intelligencia meg pláne nem.

Egy nyelvvizsgával rendelkező is lehet bunkó, illetlen, gonosz, rosszindulatú.

Ez persze nem azt jelenti, hogy senki nem rendelkezik valóban tudással.

De van, aki csak letudta a vizsgát és azóta nem foglalkozott a nyelvvel. Az nyilván nem olyan tudás, mint aki rendszeresen használja (akár vizsga nélkül is).

Szóval csak úgy magától a papírtól nem lesz több valaki.

Egyébként konkrétan mi a kérdésed? Mire írtad ezt?

2016. márc. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
78%
Bocs, kérdező, de kanadai letelepedéshez a legkisebb tényező az, hogy van-e francia nyelvvizsgád.:-)
2016. márc. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 A kérdező kommentje:
10:35 Aha...linkelj bizonyítékot
2016. márc. 1. 10:39
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!