Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarázza már el valaki,...

Magyarázza már el valaki, hogy miért élvezik a motorosok - főleg levágott, vagy kilyukadt kipufogócsővel - maximumon járatni a motort és azzal milliószor teljes sebességgel végigvágtatni a városon?

Figyelt kérdés
Mi jó ebben? Fel sem foghatom. A többség utálja őket és meg lehet süketülni a zajtól, éjjel mindenki felriad rá és szidja őket. Nappal is nagyon balesetveszélyes. Mi a menő ebben?

2016. márc. 1. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Én sem értem. Borzasztó. Nem rég hasonló kérdést írtam ki, ahol leoltottak, hogy nem a kipufogóval van baj, hanem a fordulatszám miatt hangos a motor, illetve hogy szigeteljem le az ablakom. Én sem értem, hogy mi a menő benne, de szerintem ezzel akarnak férfinak látszani. Valamint azoknak a motorosoknak, akik ezzel szórakoznak, NEM MINDEN MOTOROSRÓL BESZÉLEK, ÉS NEM ÁLTALÁNOSÍTOK! szerintem igen kevés intelligencia jutott.
2016. márc. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 veterán vas ***** válasza:
13%

Aki így teszi föl a kérdés, az nagy valószínűséggel alapból utálja a motorosokat, és nem képes azonosulni, az ő gondolkodásukkal.

Nos, egy ilyen beállítottságú embernek elmagyarázni a két keréken berregés szépségét/örömét, legalább olyan nehéz, mint elmesélni egy vaknak hogy milyen a szivárvány? :(

2016. márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Azt élvezik, hogy végre valamivel fel tudják hívni magukra figyelmet, mert különben értéktelennek érzik magukat. A nagy sebesség pedig kábszerként hat, ugyanis az ideghártyát érő folyamatos villódzás, sok elsuhanó fényinger (hasonlóképp a diszkófényhez) ingerli az agyat és kábulatszerű állapotot okoz.
2016. márc. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

70 %-os. Tévedsz, nem utálom a motorosokat úgy általában, viszont az általam a kérdésben kiemelteket igen.

Miért lakott területen belül kell kiidegelni a lakosságot? Miért kell a huszadik kört is megtenni a városon belül és figyelni a "mámorító" hatást?

Miért nincs annyi empátia az ilyen emberekben, hogy érezzék, nincs mindenkinek orgazmusa a maximumra járatott motorhangtól?

2016. márc. 1. 12:57
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 2. válaszoló. Én sem utálom a motorosokat, azt viszont igen, hogy a városban 100-120-al repesztenek, hogy a balesetveszéllyel nem törődnek. Megint nem minden motorosról beszélek. Lehet kimenni külterületre, pályára, kibérelni versenypályát, és ott élvezkedni. De az, hogy mások nyugalmára fittyet hányva játsszák az eszüket némelyek, az igen is utálatos dolog.
2016. márc. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 veterán vas ***** válasza:
24%

Mari néni vajon miért indítja be a mosógépet minden vasárnap hajnalban, az ötödik emeleten? Nyugdíjas, bármikor máskor is megtehetné.

A gyerekek reggeltől estig pattogtatják az ablak alatt a labdát. Nem járnak iskolába, nem segítenek otthon, semmi dolguk?

Na és a fölső szomszéd miért énekel/rádiózik/veszekszik a nap 24 órájában? Igazán befoghatná néha a száját.

Vagy a villamos miért ilyen hangos? Nem tud halkabban csörömpölni?

-

-

-



Jut'eszembe! Te is miért kérdezel már másodszor a motorosokkal kapcsolatban?

Ezek szerint nálad sem -és a fölsoroltaknál sem- működik az empátia?

Látod, így is hozzá lehet(ne) állni. :(

2016. márc. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Veterán! Ezt benézted, mert az első válaszoló vagyok, én kérdeztem nemrég. Ez viszont nem az én kérdésem.

Csak egy valamit kérdeznék tőled.

Miért gondolja némely motoros, hogy vagánykodhat az ilyesfajta viselkedéssel, hisz bukó van rajta? Na innentől kezdve csak az tudja, hogy Ő ül a motoron, aki egyébként is ismeri. Mivel a motort fogja megismerni, egy vad idegen nem fogja társítani vagány motoros szerephez, hisz bukó alatt nem tudja hogy ki ül.

2016. márc. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 veterán vas ***** válasza:

Akkor most megválaszoltad önmagadnak? :)

Hiszen ha a sisak takar, akkor nem lehet látni, hogy ki húzza a gázt.

Vagyis tényleg nem "arcozásból" csinálja, ahogy sokan gondolják, hanem azért mert így látja jónak. Csak!

Amiért Mari néni a reggeli mosást, amiért a szomszéd a veszekedést.

A saját örömére.

Mert így szereti, mert erre van szüksége.

Na jó, meg azért, mert egy kicsit öntörvényű is. ;)

Ennyi.

2016. márc. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Veterán vas! Te tuti olyan motoros vagy, mint akikről kiírtam a kérdést.:) Gondolom az adrenalin indul be nálatok, amikor ész nélkül nyomjátok a gázt.


Bosszant engem Mari néni is az ötödiken, meg a folyamatosan ablak alatt labdázó kölykök is, de legyintek rá, hogy ilyen az élet. De ezt csak azért tudom megtenni, mert nem olyan irritálóak, mint ezek az öntörvényű, senkire tekintettel nem lévő, iszonyú hangos gépszörnyek, amelyektől éjszaka képtelenség pihenni és mintha szándékosan gázolnának bele mindenki pihenésébe.


Na és a fél város felriad nap mint nap tőlük, nem csak a Mari néni alatt lakók..., hogy maradjak a példádnál.

2016. márc. 1. 14:18
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

Egy ilyen öntörvényű motoros ütött el a zebrán áthaladó gyalogost a városomban fél éve. Mert minden íratlan, és írott szabályt be nem tartva motorozott. Csak! Mert neki úgy jó volt. Nem azzal van baj, hogy a motoros élvezi a sebességet, hanem azzal, hogy ezt városon belül teszi.

Még mindig nem értem, hogy miért a városban kell ezt. Az meg nem ésszerű magyarázat, hogy csak!

2016. márc. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!